Moterų A lygos 20 turo apžvalga: kovoje dėl bronzos – lygybė

Kol Šiaulių FK „Gintra“ ir Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU renka vieną pergalę po kitos, praėjusį savaitgalį pagrindinis dėmesys buvo skirtas įvykiams Kaune. Čia susitiko pretendentės į bronzos medalius – FC „Hegelmann“ ir FK „Vilnius“. Kaunietėms laimėjus, ši kova tapo dar įdomesnė.

20 turo rungtynių rezultatai:

FC Hegelmann 5:2 FK Vilnius | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

FK Banga 0:9 FK Gintra | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

FK Saned 1:3 MFA Žalgiris-MRU | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

Pavytos vilnietės. Prieš 20-ojo turo pradžią „Vilnius“ trimis taškais lenkė „Hegelmann“ ekipą ir, sėkmingai susiklosčius šioms rungtynėms, galėjo žengti milžinišką žingsnį bronzos link. Vis tik, toks pasiūlymas nesužavėjo Kauno rajono atstovių, kurios permainingose rungtynėse iškovojo pergalę.

Dvikova startavo it amerikietiški kalneliai ir dar iki pertraukos abi ekipos jau buvo įmušusios po du įvarčius. Pirmoji tai padarė Simona Petravičienė. Sužaidus vos keturias minutes, ji sėkmingai apgavo paskutinę likusią gynėją, pramušė į vartus, tačiau pasižymėti nesugebėjo. Dar po penkių minučių panašioje situacijoje ji nesuklydo ir „Hegelmann“ į priekį išsiveržė 1:0.

Vos po keturių minučių šiurkšti kauniečių klaida vilnietėms leido atstatyti pusiausvyrą. Viešnios iš sostinės perėmė kamuolį varžovių baudos aikštelėje, atliko dar tris tikslius perdavimus bei po Gabijos Valiukevičiūtės smūgio išlygino rezultatą.

Dar iki pertraukos abi komandos, sėkmingai įžaidusios kamuolį, susikūrė po progą ir tomis progomis pasinaudojo. „Vilniaus“ gretose tą padarė Valerija Postol, o „Hegelmann“ – ta pati S. Petravičienė.

Antrasis kėlinys jau priklausė kaunietėms. Sužaidus beveik 20 minučių, kamuolys pasiekė visiškai vieną stovėjusią Klaudiją Savickaitę, kuri vienu lietimu antrąkart rungtynėse išvedė savo komandą į priekį.

Lemiami taškai buvo sudėti per paskutines penkias minutes. Iš pradžių po kampinio galva persvarą padidino Milda Liužinaitė, o dar po dviejų minučių vėl viena prieš varžovių vartininkę pabėgusi S. Petravičienė įformino hetriką.

Devyni įvarčiai. Kol kaunietės sėkmingai savo reikalus sprendė namuose, lyderė „Gintra“ dar sėkmingiau reikalus sprendė Gargžduose. Net septynios čempiono titulą ginančios šiaulietės sumušė devynis įvarčius be atsako bei dar labiau priartėjo prie eilinio titulo.

Rungtynių pranešėjui vos baigus vardinti komandų sudėtis, jam kilo užduotis įvardinti ir pirmojo įvarčio autorę. Po pražangos netoli kampinio sektoriaus „Gintros“ ekipa įžaidė kamuolį, o Seina Kashima pelnė pirmąjį dvikovos įvartį.

Vėliau atėjo lyderių vienodu vardu Juliet laikas. Tiek Sunday, tiek Bassey iki pertraukos sumušė tris įvarčius ir šių rungtynių baigtis tapo aiški. Beje, J. Bassey savo įvartį pelnė realizavusi baudinį.

Prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą fiksuojantį švilpuką po kampinio Erika Šupelytė pelnė ir penktąjį komandos įvartį, o tai reiškė, kad antrasis kėlinys tebus formalumas. Beje, tame antrajame kėlinyje „Gintra“ nestabdė ir beveik padvigubino skirtumą.

Lyderių pergalė. Ne taip lengvai, kaip buvo galima tikėtis, pergalę iškovojo vicečempionė MFA „Žalgiris“-MRU. Žalgirietės, nors ir sukūrė per pirmąsias penkiolika minučių dvi geras progas pasižymėti, vis tik po gynėjų klaidos leido „Saned“ įmušti įvartį ir pirmauti.

Vytauto Lukšos laimei, tas epizodas jo auklėtinėms nepadarė jokios įtakos. Jos ir toliau stengėsi kuo greičiau įmušti savo įvartį ir joms tą padaryti pasisekė gana greitai. Mia Leneice Darden iš artimojo nuotolio rezultatą išlygino, Joy Ebinemiere Bokiri realizavo baudinį, o M. L. Darden dar vienu smūgiu padidino komandos persvarą iki 3:1. Ir visa tai iki pertraukos. Antrasis kėlinys tebuvo formalumas, kuriame geresnė komanda ir toliau buvo iš sostinės.

Pažymėtina, kad žalgirietės iškovojo šeštą pergalę iš eilės ir kitame ture susitiks su „Gintra“. Šiuo metu komandas skiria šeši taškai, tiesa, šiaulietės yra sužaidusios keturiomis rungtynėmis mažiau, nei dabartinės čempionato lyderės.