Moterų A lygos 21 turo apžvalga: rezultatyviausia sezono savaitė

Praėjusią savaitę Lietuvos moterų futbolo A lygoje sužaistos 5 rungtynės. Kaip įprasta šiame sezone, dominavo Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU ir Šiaulių FK „Gintra“. Iš viso įmušti net 37 įvarčiai ir tai yra rezultatyviausia 2023-iųjų sezono savaitė.

18 turo rungtynių rezultatas:

MFA Žalgiris-MRU 3:0 FK Vilnius | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

19 turo rungtynių rezultatas:

FK Gintra 10:1 FK Saned | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

21 turo rungtynių rezultatai:

MFA Žalgiris-MRU 3:0 FK Banga | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

FK Saned 1:11 FK Vilnius | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

FK Utenos Utenis 1:7 FK Gintra | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

„Žalgirio“-MRU pergalės. Puikų sezoną kuriančios žalgirietės praėjusią savaitę vienodu rezultatu 3:0 nugalėjo tiek „Vilnių“, tiek „Bangą“. Jei iki praėjusios dar kam kilo klausimų, ar žalgirietės gali kam nors užleisti antrąją poziciją, tai dabar į šiuos klausimus beveik galutinai atsakyta.

Akistata tarp dviejų sostinės komandų prasidėjo efektingu Žemynos Lekavičiūtės reidu bei pelnytu įvarčiu. Tik šiemet vietą starto sudėtyje išsikovojusi 16-metė nuo rugpjūčio 27 dienos per paskutines 5 rungtynes yra įmušusi 5 įvarčius.

Įpusėjus kėliniui, tiesiog įspūdingu smūgiu į savo buvusios komandos vartus pasižymėjo Mia Leneice Darden, o artėjant pertraukai, Ž. Lekavičiūtė įformino dublį.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“-MRU ir toliau buvo daug geresnė komanda, kūrė progas, tačiau tos progos įvarčiais nevirto. Net ir tada, kai žalgiriečių naudai buvo skirtas baudinys.

Labai panašiai klostėsi ir antroji MFA atstovių savaitės dvikova prieš „Bangą“. Vėl buvo įmuštas ankstyvas įvartis, vėl kėlinio viduryje skirtumas padvigubintas, o galiausiai įmuštas ir trečias, paskutinis, dvikovos įvartis.

„Tigrių“ nesėkmės prasidėjo nuo jų pačių kamuolio įžaidinėjimo. Vilniečių spaudimas davė greitą rezultatą perimant kamuolį, atiduodant jį Annai Dallakyan ir mušant pirmąjį rungtynių įvartį. Po to savo žodį tarė M. L. Darden, o galiausiai Aristelle Luise Yog Atouth.

Rezultatyvioji „Gintra“. Po kelionės UEFA Čempionių lygoje, daugkartinės A lygos nugalėtojos sugrįžo į nacionalinį čempionatą, kuriame per 180 minučių į „Saned“ ir „Utenos Utenio“ vartus sumušė 17 įvarčių.

Savaitės viduryje vykusiose rungtynėse pirmasis pusvalandis šiaulietėms dovanojo 4 įmuštus įvarčius, paskutinis – 6. Šioje dvikovoje net 4 pagrindo žaidėjos rungtynes pradėjo ant suolo, bet į aikštę žengė po pertraukos.

Akistata su „Utenos Uteniu“ žadėjo didesnę intrigą, nes jaunosios uteniškės atsilaikė 20 minučių, o po praleisto įvarčio rezultatą iškart išlygino. Vis tik, po pertraukos lygių skirtumas padarė savo – „Gintra“ sumušė 5 įvarčius bei užtikrintai iškovojo pergalę.

Pažymėtina, kad tiek vienose, tiek kitose rungtynėse nuo „Gintros“ suolo kilusios žaidėjos sumušė po 4 įvarčius.

„Vilniaus“  fejerija. Po pralaimėjimo sostinės derbyje, „Vilniaus“ futbolininkės  Pakruojyje negailestingai „išsiliejo“ ant „Saned“ komandos, kurios sudėtyje žaidė tik viena legionierė. Ir nors ant atsarginių suolo buvo viena žaidėja, keitimų komandos sudėty atlikta nebuvo.

Ši dvikova nežadėjo tokio „Saned“ košmaro, nes sužaidus beveik pusvalandį švieslentėje degė skaičiai 1:1. Na, o tuomet prasidėjo Gabijos Valiukevičiūtės, Valerijos Postol ir Alexandrios Grace Kitty Madden šou. Vien šis trio sumušė net 9 įvarčius.

Įdomu dar ir tai, kad iki susitikimo pabaigos likus žaisti 20 minučių, rezultatas buvo 5:1, tačiau „Saned“ subyrėjo, o „Vilnius“ kiekvieną varžovių klaidą paversdavo įvarčiu.