Moterų A lygos 22 turo apžvalga: namie žaidusių komandų pergalės

Kol „Gintra“ siekė svajonės UEFA Čempionių lygoje, likusios šešios moterų A lygos komandos kovėsi nacionalinėse pirmenybėse. MFA „Žalgiris“-MRU, „Hegelmann“ ir „Vilnius“ iškovojo įtikinamas pergales. Tai reiškia, kad žalgirietės išlieka kovoje dėl čempionių titulo, o „Bangai“ prizinė vieta tolsta.

Rungtynių rezultatai:

MFA Žalgiris-MRU 4:0 FK Utenos Utenis | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

FC Hegelmann 4:0 FK Saned | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

FK Vilnius 3:0 FK Banga | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

Padidintas atotrūkis. Pirmoje turnyro lentelės vietoje esančios „Žalgirio“-MRU futbolininkės 4:0 nugalėjo „Utenos Utenį“, tačiau net 72 minutes jos negalėjo būti ramios dėl pergalės. Taip, pirmasis įvartis buvo įmuštas gana greitai (dar neįpusėjus pirmajam kėliniui), tačiau antrojo teko laukti labai ilgai. „Utenos Utenio“ treneriai vėl buvo priversti stebėti, kaip nestipriu smūgiu yra perkeliama komandos vartininkė ir mušamas labai lengvas įvartis – būtent tokiu būdu Anna Dallakyan atidarė šių rungtynių sąskaitą.

Prabėgus dar dešimčiai minučių, į uteniškių vartus buvo skirtas baudinys. Realizuok – ir likusi rungtynių dalis liks formalumas. Vis tik, Joy Ebinemiere Bokiri to padaryti nepavyko – ji smūgiavo, kamuolys atsitrenkęs į virpstą atšoko tai pačiai J. E. Bokiri ir ji antru lietimu nukreipė kamuolį į tinklą. Tai buvo padaryta ne pagal taisykles, todėl įvartis neįskaitytas. Iki pertraukos dar mažiausiai du kartus savo sugebėjimus demonstravo vartininkė Darija Mikuckytė ir tai lėmė nepakitusį rezultatą.

73 minutę J. E. Bakiri iš artimojo nuotolio įvartį pelnė ir tuomet „Utenos Utenio“ komandos futbolininkės palūžo. Paskiau komandų skirtumas švieslentėje padvigubėjo.

Kapitonės hetrikas. Garliavoje viešėjusios „Saned“ futbolininkės neturėjo jokių šansų prieš „Hegelmann“ atstoves, iškovojusias užtikrintą pergalę 4:0. Įspūdingą šou sukūrusios kaunietės visus įvarčius sumušė per pirmojo kėlinio pirmąją pusę, o net trys įvarčiai priklausė kapitonei Mildai Liužinaitei.

Milda savo pirmąjį įvartį įmušė penktą susitikimo minutę, kai varžovės pabandė įžaisti kamuolį nuo vartų, tačiau netrukus jį prarado ir kapitonei tai buvo lengvas grobis. Dar po keturių minučių „Hegelmann“ kapitonė pasinaudojo sumaištimi varžovių baudos aikštelėje, o beveik įpusėjus kėliniui, atsidūrusi priešininkių vartų aikštelėje, iš kelių metrų įformino hetriką.

Įdomu tai, kad M. Liužinaitė prisidėjo ir prie trečiojo komandos įvarčio, kurį pelnė Tiffany Martinez Caro. „Hegelmann“ kapitonė smūgiavo beveik iš trisdešimties metrų, kamuolys atsitrenkė į skersinį, o jam atšokus, pirmoji suskubo T. Martinez Caro.

Dėl bronzos. „Vilniaus“ futbolininkės trimis įvarčiais užsitikrino pergalę dvikovoje prieš „Bangą“ bei pastarąją, veikiausiai, išeliminavo iš kovos dėl bronzos medalių. Galingai rungtynes pradėjusios sostinės futbolininkės vos per 10 minučių du kartus nuo skersinio sugebėjo įmušti įvarčius. Po tokio nokdauno „Bangos“ tigrės neatsigavo.

Trečiasis įvartis krito nuo 11 metrų žymos. Pirmojo įvarčio autorė Irina Topal užtikrintai realizavo baudinį, įformino dublį bei padėjo rungtynėse tašką.

Pažymėtina, kad komandų sutarimu, prieš pat rungtynių pradžią buvo pagerbtas tragiškai žuvusios Moldovos rinktinės narės Violetos Mițul atminimas.