Moterų A lygos 23 turo apžvalga: „Gintra“ trečiąkart nugalėjo žalgirietes, atkakli kova dėl bronzos

Savaitgalį moterų futbolo A lygoje sužaistos trejos rungtynės, po kurių Šiaulių „Gintra“ dar labiau priartėjo prie čempionės titulo, o dvikovoje dėl trečiosios vietos situacija nepasikeitė. Šiaulietės jau trečią kartą šiame sezone nugalėjo pagrindines konkurentes „Žalgirio“-MRU futbolininkes, o „Vilnius“ ir „Hegelmann“ užtikrintai įveikė „Utenos Utenį“ ir „Bangą“.

18 turo rungtynių rezultatas:

FK Saned 2:1 FK Utenos Utenis | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

23 turo rungtynių rezultatai:

FK Vilnius 6:0 FK Utenos Utenis | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

FK Gintra 2:0 MFA Žalgiris-MRU | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

FC Hegelmann 4:0 FK Banga | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

„Gintra“ atvėrė kelią link aukso. Dviejų stipriausių Lietuvos moterų futbolo komandų ketvirtojo rato rungtynių vienu pagrindinių įvykiu tapo Joy Ebinemiere Bokiri pelnyta antra geltona kortelė, dėl kurios sostinės ekipa nuo 36 minutės liko dešimtyje. Tuo metu rezultatas dar buvo 0:0, nepaisant to, kad „Gintrai“ priklausė ir teritorinė, ir žaidybinė persvara. Pagaliau, šiaulietės ir progų prie varžovių vartų buvo sukūrusios daugiau.

Nuo tos 36-osios minutės žalgiriečių tikėjimas, jog žaisdamos mažumoje gali sukurti sensaciją, ėmė slopti. Juolab, kad sužaidus beveik valandą, į komandos vartus buvo įskraidintas įvartis, kurio autorė – Seina Kashima.

Antrasis įvartis krito priešpaskutinę žaidimo minutę, kai už žaidimą ranka buvo skirtas baudinys. Nors pačios žalgirietės ne itin buvo sužavėtos tokiu baudiniu, tačiau „Gintra“ netrukus džiaugėsi Juliet Bassey įvarčiu, kuris rungtynėse padėjo tašką.

Turnyro lentelėje MFA „Žalgiris“-MRU prieš „Gintrą“ dar yra priekyje, tačiau pagal potencialiai prarastus taškus šiauliečių persvara siekia jau devynis taškus.

„Hegelmann“ lieka turnyro lentelės trejete. Bronzos medalių siekiančios Kauno rajono „Hegelmann“ futbolininkės 4:0 nugalėjo „Bangą“ ir toliau koja kojon žengia su „Vilniumi“.

Akistatą su „tigrėmis“ kaunietės pradėjo uždirbtu ankstyvu baudiniu. Prie žymos stojo Milda Liužinaitė, kurios į kampą smūgiuotą kamuolį Karolina Curukova atrėmė. Vis tik, pagalbos nesulaukusi „Bangos“ vartininkė po pakartotinio Mildos Liužinaitės smūgio buvo priversta traukti kamuolį iš tinklo.

Pasiektas įvartis žaidimo praktiškai nepakeitė. Jautėsi, jog „Hegelmann“ yra arčiau antrojo įvarčio ir jį anksčiau ar vėliau pasieks. Sužaidus 35 minutes, tą antrąjį įvartį gražiu tolimu smūgiu pelnė Ema Kriaučiūnaitė.

Po pertraukos savo žodį tarė Simona Petravičienė ir Klaudija Savickaitė. Įdomu tai, kad abi futbolininkės pasižymėjo praktiškai iš to paties taško, maždaug iš 16 metrų, smūgiuodamos į dešinįjį kampą.

„Vilnius“ džiaugėsi triuškinančia pergale. Kaip ir daugelyje kitų „Utenos Utenio“ rungtynių šiame sezone, pagrindiniu veiksniu tapo žaidėjų lygių skirtumas. Rungtynes stebėjusiems žiūrovams nuo pat susitikimo pradžios nekilo abejonių, jog FK „Vilnius“ nustelbs varžoves.

Teisybės dėlei, verta pagirti jaunąsias Utenos futbolininkes už pastangas ir pavykusį pusvalandį, per kurį pavyko išvengti įvarčių. Vėliau savo šou pradėjo hetriką fiksavusi Alexandria Grace Kitty Madden, dubliu pasižymėjo Agnieška Kazarina ir paskutinį tašką rungtynėse padėjo Gabija Valiukevičiūtė.