Moterų A lygos 26 turo apžvalga: prapliupo įvarčiais

Pastarasis Lietuvos moterų futbolo A lygos turas buvo rezultatyviausias per visą šį sezoną. Tą lėmė rezultatyvi „Gintros“ pergalė, aštuonių įvarčių drama tarp „Hegelmann“ ir „Žalgirio“-MRU bei lygiosios tarp „Bangos“ ir „Utenos Utenio“.

Dvi stipriausios lygos komandos pasiekė šimto pelnytų įvarčių ribą, o „Saned“ praleistų įvarčių grafoje taip pat jau šmėžuoja šimtas.

26-ojo turo rungtynių rezultatai:

FK Saned 0:14 FK Gintra | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

FK Banga 1:1 FK Utenos Utenis | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

FC Hegelmann 3:5 MFA Žalgiris-MRU | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

14 įvarčių be atsako. „Gintros“ ir „Saned“ svorio kategorijos stipriai skiriasi ir tai buvo įrodyta pastarosiose tarpusavio rungtynėse. Kai, sužaidus kiek daugiau nei 7 minutes, laisva Rachel Diodati maždaug iš 10 metrų pasiuntė kamuolį į tinklą, buvo aišku, kad „Gintra“ laimės. Nebuvo tik atsakytas klausimas: kiek?

Ta pati R. Diodati įspūdingu smūgiu iš 25 metrų skirtumą padvigubino, o tada prasidėjo tikras įvarčių škvalas. Trečiasis įvartis krito po kampinio, ketvirtasis – po reido ir smūgio iš 16 metrų, penktasis – iš kelių metrų, šeštasis – po ilgos kombinacijos ir smūgio iš aštuonių metrų. Ir visa tai, per pirmąjį kėlinį.

Po pertraukos vaizdas nepasikeitė, tad šiaulietės tiesiog gerino asmeninę statistiką. Juliet Bassey sumušė 4 įvarčius, Allyson Pauletto 3, R. Diodati ir Saulutė Railaitė – po 2, Kalin O‘Brien, Juliet Sunday ir Seina Kashima – po 1.

Išskirtinis įvartis buvo įmuštas 81 minutę, kai S. Railaitė pasiuntė kamuolį į tinklą iš už baudos aikštelės ribų. Šis įvartis „Gintrai“ buvo šimtasis per 2023 metų sezoną.

8 įvarčių fiesta. Sidabrą užsitikrinusios žalgirietės motyvacine prasme gal ir nusileido dėl bronzos kovojančiai „Hegelmann“ ekipai, tačiau pagal žaidimą vilnietės įrodė, kad šiemet yra pajėgesnės.

Aikštės šeimininkės nuo pirmųjų minučių perėmė iniciatyvą ir dar iki pirmo pelnyto įvarčio sukūrė bent dvi geras progas pasižymėti. Galiausiai, Tiffany Martinez Caro savojo šanso nepaleido ir ji išvedė „Hegelmann“ į priekį.

Panašu, kad toks „šaltas dušas“ išbudino vilnietes ir nuo tada iniciatyva priklausė jau joms. Labai greitai Danielė Svirnelytė įsimušė į savo vartus, o dar nesužaidus nė pusvalandžio – Mia Leneice Darden pasinaudojo varžovių gynėjų neapdairumu ir, pabėgusi viena prieš varžovių vartininkę, rezultatą išlygino. Vos po dviejų minučių savo žodį tarė ir Simona Petravičienė – jos nuostabus reidas per pusę aikštės garantavo pabėgimą viena prieš vieną bei nuostabų smūgį ir įvartį.

Ir nors „Hegelmann“ po pertraukos dar galėjo pasidžiaugti varžovių vartininkės Medos Šeškutės raudona kortele ar Mildos Liužinaitės įvarčiu, tačiau jie baigčiai jokios įtakos nebepadarė.

Lygiosios Gargžduose. Penktą tašką iškovojo šio sezono autsaiderė „Utenos Utenio“ komanda. Uteniškės labai anksti „užsidirbo“ baudinį į savus vartus, kurį realizavo Austė Bernotaitė. Visgi, priešpaskutinę pagrindinio laiko minutę Gabija Viplentaitė pasinaudojo kompleksine „Bangos“ gynėjų ir vartininkės klaida bei išlygino rezultatą.

„Utenos Uteniui“ per šį sezoną liko sužaisti vienas rungtynes. Jau anksčiau buvo aišku, kad komanda iš turnyro lentelės dugno nepakils. „Banga“, savo ruožtu, jau aišku, kad liks penkta.