Moterų A lygos 27 turo apžvalga: „Gintra“ – vėl čempionė, „Hegelmann“ priartėjo prie bronzos

Tai, kas buvo neišvengiama, atsitiko praėjusį ketvirtadienį Kaune. Keturis taškus per 2023 metų sezoną praradusi Šiaulių „Gintra“ užsitikrino 22-ąjį Lietuvos čempiono titulą. Čempioniškose rungtynėse šiaulietės septynis įvarčius atseikėjo „Hegelmann“ ekipai.

Per praėjusios savaitės trijų rungtynes savo pasirodymus surengė tik keturias komandos: jau minėtos „Gintra“ ir „Hegelmann“, taip pat FK „Vilnius“ ir Gargždų „Banga“.

18-ojo turo rungtynių rezultatas:

FC Hegelmann 0:7 FK Gintra | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

27-ojo turo rungtynių rezultatai:

FK Vilnius 2:4 FC Hegelmann | FIFA+ rungtynių įrašas

FK Gintra 5:2 FK Banga | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

Čempionių kelias. Nelengvas pergales sezono pradžioje rinkusios ir tokiu būdu turnyro lentelę taškais pildžiusios „Gintros“ futbolininkės titulą užsitikrino iki sezono pabaigos joms dar likus trejoms rungtynėms. Dėl bronzos kovojančios „Hegelmann“ atstovės šįsyk nepasipriešino.

Pirmasis įvartis krito nesužaidus nei 50 sekundžių. Dešiniu kraštu ataką rengusios gintrietės surado baudos aikštelėje Seiną Kashimą, kuri galva nukreipė kamuolį į tinklą.

Skirtumas augo nenumaldomu greičiu. 9-tą minutę rezultatas buvo 3:0, o 28-tąją – 5:0. Ketvirtu ir penktu įvarčiu savo trenerį pradžiugino jau minėta S. Kashima, kuri mažiau nei per pusvalandį atliko hetriką. Kalbant apie jos įvarčius, tai jie visi trys identiški – komanda kuria ataką dešiniuoju kraštu, perduoda kamuolį praktiškai į vartų aikštelę, ji prisiliečia prie kamuolio ir šis skrieja į vartus.

Per pertrauką čempionių gretose buvo padarytas keturgubas keitimas. „Hegelmann“ tapo žaisti kiek lengviau, tačiau, reziumuojant, skirtumas nuo penkių išaugo iki septynių įvarčių.

Po trijų dienų. Titulą atšventusios „Gintros“ futbolininkės sekmadienį namie priėmė Gargždų „Bangą“ ir ją nugalėjo 5:2. Skirtingai nei ketvirtadienį, šįsyk „Gintrai“ netgi teko vytis varžoves, jau anksčiau užsitikrinusias čempionato penktą vietą.

Rungtynes „atidarė“ Austė Bernotaitė, pelniusi vieną gražiausių šio sezono įvarčių. Kadangi aikštėje šios futbolininkės nepasitiko niekas, ji nusprendė savo laimę smūgiu iš 25 metrų – pavyko įspūdingai.

Supratusios, kad čempionėms taip žaisti nedera, jos dar iki pertraukos du kampinius pavertė įvarčiais bei įsiveržė į priekį. Po pertraukos jaunosios „tigrės“ nespėdavo prie varžovių ir šios laikas nuo laiko didino skirtumą. Dusyk pasižymėjo Juliet Bassey, sykį – Rachel Diodati.

Likus dviem minutėms, atsidūrusi viena prieš vartininkę, Viltė Švarcaitė įmušė paskutinį „Bangos“ įvartį šiame sezone žaidžiant išvykose. Paskutiniame ture gargždiškių lauks namų rungtynės su „Žalgirio“-MRU ekipa, kuri užsitikrino sidabro medalius.

Kova dėl bronzos. Po siaubingo pasirodymo akistatoje su „Gintra“, „Hegelmann“ futbolininkės kardinaliai pakeitė savo veidą tiesioginėje dvikovoje dėl bronzos su FK „Vilnius“ atstovėmis. Šįsyk būtent kaunietės rašė rungtynių scenarijų, prie kurio prisidėjo ir du įvarčius į savo vartus įsimušusi Goda Papartytė.

Dar nesužaidus pusvalandžio, „Hegelmann“ įgijo dviejų įvarčių persvarą, kurią iki pertraukos „Vilnius“ neutralizavo. Antrojo kėlinio viduryje įvartis į savo vartus ir galutinis Vanesos Vasiliauskaitės užtvirtinimas garantavo svarbią pergalę.

„Hegelmann“ 2023 metų sezoną jau baigė. Ši komanda turi penkių taškų persvarą prieš buvusias varžoves, kurios yra sužaidusios dvejomis rungtynėmis mažiau. „Vilniui“ bronzą garantuotų sezono pabaigoje dvi pergalės – prieš „Gintrą“ ir „Saned“.