Moterų A lygos 3 turo apžvalga: lyderė „Banga“, atsisveikinusi J. Sabatauskaitė, čempionės vis dar be pergalių

Praėjusį sekmadienį moterų futbolo A lyga sugrįžo pilnu ritmu, o per trejas sužaistas rungtynes buvo įmušti devyni įvarčiai. Įspūdingą žaidimą ir toliau demonstruoja Gargždų „Bangos“ tigrės, kurios penkiais įvarčiais į „Saned“ vartus garantavo sau antrą sezono pergalę ir pirmąją turnyro lentelės vietą.

Ne ką mažesnė staigmena – „Gintros“ žaidimas ir rezultatai. Dvejos čempionių rungtynės – dvejos lygiosios. Per pastaruosius dvidešimt metų tokio prasto starto „Gintra“ neturėjo. Ar jos turi galimybių pagerinti savo žaidimą? Artimiausi turai į šį klausimą turėtų atsakyti.

Balandžio 16-ąją naująjį sezoną pradėjo atsinaujinęs ir gerokai sustiprėjęs Kauno rajono „Hegelmann“ klubas. Simonos Petravičienės duotas tonas rungtynių pradžioje kaunietėms garantavo užtikrintą pergalę.

3-iojo turo rezultatai

FC Hegelmann 4:0 FK Utenos Utenis | FIFA+ rungtynių įrašas

FK Saned 0:5 FK Banga | FIFA+ rungtynių įrašas

FK Vilnius 0:0 FK Gintra | FIFA+ rungtynių įrašas

Liūdnos žinios. Dešiniajame krašte nuo pirmųjų minučių dominavusi ir per labai trumpą laiką tris progas sukūrusi S. Petravičienė davė puikų impulsą savo naujajai komandai, kuri, galiausiai, nužygiavo iki užtikrintos pergalės 4:0 prieš „Utenį“.

Pirmoji Simonos proga liko neišnaudota, antroji – virto įvarčiu, trečioji – rezultatyviu perdavimu. Vis tik, ne įvarčiai šiose rungtynėse buvo svarbiausia. Prieš rungtynes „Hegelmann“ pranešė liūdną žinią, kad dėl sveikatos problemų karjerą priversta baigti viena geriausių Lietuvos futbolininkių Judita Sabatauskaitė.

„Karjeros pabaigą apibūdinčiau kaip vieną sunkiausių sprendimų savo gyvenime. Esu dėkinga futbolui už neįkainojamas patirtis, sutiktus žmones ir atrastas naujas pažintis. Dėkoju ir šiam klubui jog pastaruosius metus galėjau būti jo dalimi kaip žaidėja ir taip pat už suteiktas galimybes tobulėti naujame gyvenimo etape“, – naują gyvenimo etapą komentavo J. Sabatauskaitė.

Blogiausia, kad bėda viena nevaikšto ir po rungtynių taip pat liūdna žinia buvo priverstas pasidalinti „Utenio“ klubas. Pirmojo kėlinio viduryje Karynai Petrauskienei plyšo achilo sausgyslė. Iškart futbolininkė buvo išvežta į Kauno klinikas, kur jai atlikta operacija.

Po Karynos iškritimo abiejų komandų žaidimo kreivė leidosi žemyn. „Hegelmann“ net ir tada parodė esanti geresnė komanda, savo gerumą įtvirtinusi dar dviem įvarčiais po pertraukos.

Tomo Miliausko komentaras | Karolio Jasaičio komentaras

Fantastiška „Banga“. Kai pirmajame ture tigrės išvykoje nugalėjo „Vilnių“, galėjo pasirodyti, jog tai – atsitiktinumas. Kai jos išvykoje sutriuškino „Saned“, tapo akivaizdu, kad pernykštė ir šių metų „Banga“ skiriasi kaip diena ir naktis.

Svarbiausia, kad šiemet gargždiškės turi lyderes, kurios ant savo pečių gali patraukti komandą, kai jai to labiausiai reikia. Taip, tai tos pačios Lijana Gedminaitė ir Vitalija Žatkina, kurių sugrįžimą į komandą itin akcentavo treneris Simonas Alsys.

„Saned“ situacija kardinaliai kitokia. Po praėjusio sezono Joniškio ekipa prarado lyderes ir, apskritai, šias rungtynes pasitiko su 12 žaidėjų.

Kalbant apie rungtynes, tai pusvalandį „Saned“ gynėsi“ pagirtinai, tačiau tuomet dvi apmaudžios klaidos, iš esmės, kainavo rungtynes. Galiausiai, pavienės klaidos kainavo ir dar labiau – V. Žatkina, L. Gedminaitė ir Atėnė Streckytė skirtumą tarp komandų įvarčiais padarė triuškinamą. Įdomu tai, kad praėjusią savaitę septynioliktąjį gimtadienį atšventusi Atėnė į aikštę buvo žengusi vos prieš tris minutes.

Nečempioniškas žaidimas. Kovo pabaigoje debiutinėse šio sezono rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU ekipos nenugalėjusi „Gintra“ nusvilo dar kartą – šįsyk akistatoje prieš kitą sostinės komandą FK „Vilnius“.

„Gintros“ neišgelbėjo net ir naujokė iš Jungtinių Valstijų Rachel Diodati. Praėjusią savaitę prie komandos prisijungusi amerikietė į aikštę buvo mesta 63 minutę. Verta pažymėti, kad tuo metu šiaulietės jau demonstravo geresnį žaidimą nei varžovės, tačiau vartų šturmo iškeisti į įvarčius nesugebėjo.

Nedaug trūko, kad šiaulietės pačios būtų nubaustos. Sužaidus pusvalandį antrajame kėlinyje, po kampinio Aistė Šveckutė smūgiavo taip, kad „Gintros“ vartus buvo priversta gelbėti gynėja. Vartininkė Adrianna Shroeder į tą smūgį galva nereagavo.