Neįgaliesiems

Moterų A lygos 4 savaitė – du sutriuškinimai ir vilniečių triumfas Gargžduose

Prieš mėnesį prasidėjęs 2020 metų Lietuvos moterų futbolo A lygos čempionatas pasiekė pirmąjį atskaitos tašką.

Tiesa, vienerios rungtynės (tarp „Bangos“ ir ŠSG-FA „Šiaulių“) dar liko nesužaistos, tačiau, iš esmės, pirmojo rato atsakymai kaip ant delno.

Vakar įvyko trys susitikimai, per kuriuos buvo įmušti net 29 įvarčiai. Nieko keisto, kad dviženkliu skirtumu savo varžoves baudžia „Gintros-Universiteto“ futbolininkės. Kiek keisčiau, kad tuo šįsyk gali pasigirti ir „Kauno Žalgiris“. Keisčiau dėl to, kad kaunietėms čempionatas prasidėjo gerokai prasčiau nei jos tikėjosi. Įtempčiausia ir, tuo pačiu, įdomiausia turo dvikova vyko Gargžduose, kur ketvirtąją pergalę iškovojo Vilniaus MFA „Žalgirio“-MRU merginos.

Devyniukės. Po metų pertraukos į A lygą sugrįžęs sostinės klubas pirmąjį ratą užbaigs antroje turnyro lentelės vietoje. Pagal „Gintros-Universiteto“ demonstruojamą sportinę formą tai yra maksimalus rezultatas, kokio gali tikėtis bet kuri lygos ekipa.

Rungtynes su „Banga“ žalgirietės pradėjo… pelnytu įvarčiu. Sužaidus vos dvi minutes, Karilė Liužinaitė itin efektingu smūgiu į devyniukę išvedė savo komandą į priekį. Jei kažkas sugebėjo įamžinti šį epizodą, tai turime rimtą pretendentą į gražiausią metų įvartį.

Po šalto dušo gargždiškės neatsigavo, o sostinės merginos, kaip tik, brangino kamuolį, visiškai valdė aikštės vidurį bei kūrė progas. Viena tokių virto vienuolikos metrų baudiniu bei antruoju MFA „Žalgirio“-MRU įvarčiu. Fantastišku smūgiu į vartų devyniukę pasižymėjo Ugnė Lazdauskaitė.

Ugnė per pirmąjį ratą sugebėjo pelnyti devynis įvarčius ir yra viena iš dviejų lygos žaidėjų, kuri dar nė sykio aikštės nepaliko neįmušusi įvarčio.

Nors skirtumas nebuvo labai didelis, tačiau likusi rungtynių valanda buvo tik formalumas.

Kamilė. Per ketverias rungtynes net tris pralaimėjimus patyrusios „Kauno Žalgirio“ futbolininkės visą sukauptą pyktį išliejo ant ŠSG-FA „Šiaulių“ merginų. Nuo 6 minutės pradėjusios varžovių triuškinimą, kaunietės iš viso sumušė net trylika įvarčių.

Ypač įsimintiną pasirodymą surengė Lietuvos rinktinės puolėja Kamilė Vaičiulaitytė, kuri pasižymėjo net aštuoniais tiksliais smūgiais. Ar tai naujasis rekordas? Bent jau šio sezono – tikrai taip. Iki šiol geriausias asmeninis pasirodymas priklausė penkis įvarčius per susitikimą pelniusiai Rimantei Jonušaitei.

Pati dvikova – be intrigos. Dvikova, kuri „Kauno Žalgirio“ merginoms dovanojo rekordinę pergalę klubo istorijoje. Be Kamilės, du įvarčius pelnė Agnė Žėglevičiūtė, po vieną – Danielė Svirnelytė, Judita Sabatauskaitė ir Jorūnė Lipkinaitė.

Avarija. „Utenos Uteniui“ savaitė pasitaikė ne iš lengvųjų. Ir toli gražu ne tik aikštėje. Savaitės viduryje į avariją pateko komandos pagrindinė vartininkė Aušrinė Bikutė, kuri į aikštę sugrįš dar labai negreitai. Aušrine, sveik, komanda tavęs laukia!

Sunku pasakyti, kokią įtaką rungtynėms turėjo šis faktas, bet esmė ta, kad „Utenos Utenis“ nežaidė. Apie tai po dvikovos prakalbo ir šios ekipos vyriausiasis treneris Arūnas Rastenis.

„Skaudus palaimėjimas. Nesitikėjau tokio rezultato. Nemaniau, kad praleisime daugiau dešimties įvarčių. Kai kurios žaidėjos turi paklausti, ko eina į aikštę. Ar žaisti, ar taupytis? Mes neturime klaupti ant kelių prieš „Gintrą“ jau prasidėjus rungtynėms“, – priekaištavo A. Rastenis.

Šiaulietės varžovėms atseikėjo 14 įvarčių, iš kurių penki krito dar iki pertraukos. Keturis įvarčius nugalėtojoms pelnė Jelena Cubrilo, tris – Madison Gibson, du – Rimantė Jonušaitė, po vieną – Alika Keene, Dovilė Gailevičiūtė, Vestina Neverdauskaitė, McKenna Davidson.

 Autoriai – Žilvinas Lukošius ir Aurimas Budraitis

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS