Neįgaliesiems

Moterų A lygos 5 turo apžvalga: formuojasi didysis trejetas

Praėjusį savaitgalį Lietuvos moterų A lygoje sužaistos penkto turo rungtynės, po kurių išryškėjo trys komandos, kurios labiausiai atsiplėšė kovoje dėl medalių. Tai – istorinį sezoną žaidžianti ir jau keturias pergales per ketverias rungtynes iškovojusi Gargždų „Banga“, po truputį įsibėgėjanti Šiaulių „Gintra“ ir labai užtikrintai atrodanti Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU ekipa.

 

5-ojo turo rezultatai

FK Banga 5:1 FK Utenos Utenis | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

FC Hegelmann 1:2 MFA Žalgiris-MRU | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

FK Saned 0:3 FK Gintra | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

 

Beprecedentė lyderystė. Keturios pergalės iš eilės sezono starte – rezultatas, kokio „tigrės“ nėra turėjusios per visą klubo istoriją. Ir nors šios ekipos pirmame rate dar laukia pastarųjų čempionatų aukso ir sidabro medalių laimėtojos, tačiau jau dabar drąsiai galima sakyti, kad „Banga“ bus labiausiai per metus patobulėjusi komanda.

Aišku, kad tas tobulėjimas labiausiai susijęs su į ekipą sugrįžusiomis senbuvėmis Vitalija Žatkina ir Lijana Gedminaite. Ir šįsyk šis duetas pasižymėjo net keturiais įvarčiais bei buvo pagrindinis rungtynių su „Utenos Uteniu“ ginklas.

Tas ginklas turėjo būti gerai užtaisytas, nes pradžia „Bangai“ nesiklostė taip, kaip klubas norėjo. Klaida, po kurios pirmasis įvartis krito į aikštės šeimininkių vartus. Viskas prasidėjo Utenos atstovėms keliant kamuolį nuo kampinio gairelės – tuomet kilo sumaištis baudos aikštelėje ir kamuolys vartų tinkle.

„Tigrės“ nesutriko ir nė akimirkai neleido suabejoti, kas kontroliuoja šias rungtynes ir kas turėtų jas laimėti. Po aštuonių minučių V. Žatkina įspūdingu smūgiu rezultatą išlygino, o dar po vienuolikos minučių Gargždų komanda jau pirmavo 3:1.

Užčiuopusios silpnąją varžovių grandį, aikštės šeimininkės savo šansų ieškojo atakas rengdamos dešiniuoju kraštu. Būtent ten prasidėjo atakos, po kurių krito likę keturi įvarčiai. L. Gedminaitė abu sykius pasižymėjo iš kelių metrų būdama visiškai laisva, V. Žatkina – taip pat. Rungtynes „uždarė“ Atėnė Streckytė, atšokusį kamuolį ant 11 metrų žymos smūgiavusi į viršutinį vartų kampą.

Simono Alsio komentaras | Arūno Rastenio komentaras

 

Kovinga akistata. Skirtingai nei „Bangai“, žalgirietėms tvarkaraštis sezono pradžioje nebuvo toks parankus. Sostinės futbolininkės jau spėjo sužaisti ir su šalies čempionėmis, ir su bronzos laimėtojomis, ir su ketvirtą vietą užėmusia komanda. Rezultatas solidus – septyni iškovoti taškai bei galimybė kovoti dėl pirmo rato nugalėtojų vardo.

Garliavoje vykusias rungtynes MFA „Žalgiris“-MRU laimėjo 2:1, Kauno rajono futbolininkes palikusios su trimis taškus lentelėje. Žalgirietės apie savo norus pranešė vos prasidėjus rungtynėms: 6-ąją susitikimo minutę per plauką nuo įvarčio buvo Laura Ruzgutė, o dar po penkių minučių savo žodį tarė legionierė Aristelle Luise Yog Atouth. Tiesa, ji tik užbaigė ataką, kurioje, įskaitant ją pačią, tobulai sužaidė keturios žalgirietės. Meda Šeškutė numušė kamuolį apie 70 metrų į priekį, iš ten laukė dar vienas perdavimas į priekį, kurio metu puolėjos pasidalino kamuoliu bei pasiuntė jį į tinklą.

Traumos trenerį Vytautą Lukšą vertė koreguoti sudėtį, o atsinaujinęs vilniečių vienuoliktukas Kauno rajono atstovėms atidavė iniciatyvą. Visgi šių rungtynių likimas beveik buvo nulemtas sužaidus beveik pusvalandį antrajame kėlinyje. Už pražangą baudos aikštelėje buvo skirtas baudinys, kurį realizavusi Ana Cheminava padvigubino skirtumą

Per kompensuotą laiką baudinys buvo skirtas ir į vilniečių vartus. Milda Liužinaitė jį realizavo užtikrintai, tačiau didelio džiaugsmo „Hegelmann“ kapitonės veide nebuvo. Kauno rajono ekipai tai buvo trečias pralaimėjimas iš eilės.

Tomo Miliausko komentaras | Bogdano Lukashenko komentaras

 

„Gintra“ įsibėgėja. Dviem lygiosiomis sezoną pradėjusios daugkartinės čempionės Šiaulių „Gintros“ futbolininkės iškovojo antrą pergalę paeiliui bei išsaugojo antrąją turnyro lentelės vietą. Šįsyk šiaulietės 3:0 nugalėjo Joniškio „Saned“.

Kiek aktyviau rungtynes pradėjo joniškietės, tačiau bėgant laikui įsibėgėjo ir „Gintra“. Itin pavojingos Šiaulių atstovės buvo po kampinių, maža to, sužaidus beveik pusvalandį, buvo skirtas baudinys, kurio Algimantė Mikutaitė nerealizavo. Po kapitonės smūgio kamuolys atsitrenkė į skersinį bei grįžo į aikštę.

Įvarčiais savo gerbėjus „Gintra“ pradžiugino sužaidus beveik valandą. Mažiau nei per dvi minutes dusyk iš kairiojo krašto kamuolį gavusi Juliet Sunday nesunkiai pelnė du įvarčius.

Tuomet rungtynės jau buvo, tarsi, „uždarytos“, tačiau šiaulietės tempo nemažino ir prieš pat rungtynių pabaigą Juliet Bassey pasižymėjo dar sykį.

Vytauto Paunksnio komentaras | Kaloyano Petkovo komentaras

fchegelmann.com nuotr.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS