Moterų A lygos 6 savaitė: pirmosios lygiosios, „Utenio“ rekordas ir „Gintros“ 17:1

Praėjusią savaitę Lietuvos moterų futbolo A lygoje sužaistos 4 rungtynes. Dvi įtikinamas pergales, kaip jau įprasta, iškovojo „Gintra-Universitas“, vieną ne taip įprastą pergalę iškovojo „Utenos Utenis“, o abiejų Žalgirių kovoje užfiksuotos nulinės lygiosios

Iki šiol šiame sezone nei karto nebuvo, kad per 90 minučių nebūtų įmuštas nei vienas įvartis, taip pat dar nebuvo, kad nepaaiškėtų nugalėtojos.

Rimantė. Rezultatyviausia A lygos žaidėja Rimantė Jonušaitė savo kraitį per savaitę padidino 7 tiksliais smūgiais. Rungtynėse su „Utenis Uteniu“ jai užteko vos 20 minučių, kad įformintų hetriką. Tą patį vakarą ji dar realizavo 11 metrų baudinį, komandos persvarą išaugindama iki 7:0.

Po kelių dienų į Gargždų „Bangos“ vartus Rimantė pasižymėjo dar 3 kartus bei savo sąskaitą padidino iki 26 įvarčių. Toks rezultatas visiškai pagrįstai leidžia tikėtis, kad Rimantė pasieks vieno sezono vienos žaidėjos įmuštų įvarčių rekordą. Teisybės dėlei reikia pažymėti, kad praėjusio amžiaus 10-ame dešimtmetyje žibėjusi Ingrida Gorbunovienė po kelias dešimtis įvarčių sumušdavo nepaisant to, kad sezonas trukdavo nuo 6 iki 10 rungtynių.

„Gintra“. Šalies čempionės šiemet yra tokios galingos, kad, veikiausiai, įpusėjus sezonui jau bus perkopusios 100 įmuštų įvarčių ribą. Tai, vėlgi, sufleruoja apie galimą sezono rezultatyvumo rekordą. Kad būtų pasiektas tas 100, „Gintrai-Universitetui“, rungtynėse su Šiaulių SG-FA „Šiauliai“ ekipa reikia pasižymėti bent 11 kartų.

Grįžtant į praėjusią savaitę, tai iš pradžių šiaulietės 7:0 nugalėjo „Utenos Utenį“, o vėliau 10:1 „Bangą“. Pirmas į akis krentantis dalykas – dar vienas (jau 3-iasis) praleistas įvartis, antras – komandos žaidimas iki pertraukos ir po jos.

Šį sezoną „Gintros-Universiteto“ galybė dažniausiai išryškėja po pertraukos. Išskyrus namų rungtynes su „Kauno Žalgiriu“, kai nepertraukiamai stipriai lijo, visais kitais kartais antrieji „Gintros“ kėliniai būdavo rezultatyvesni nei pirmieji. Šįsyk iki pertraukos buvo sumušti net septyni įvarčiai, o antrajame kėlinyje komanda „pasėdo“.

„Rezultatas, žinoma, tenkina, tačiau man kaip treneriui nesinori matyti tokių skirtingų rungtynių pusių. Galima ieškoti pasiteisinimų, kad neblogai sužaistas pirmasis kėlinys pakišo koją likusiai mačo daliai ir po pertraukos auklėtinės išėjo atsipalaidavusios, bet profesionalų požiūrį ir nusiteikimą privalome demonstruoti visas 90 minučių“, – tas rungtynes komentavo čempionių vyriausiasis treneris Rimantas Viktoravičius.

„Utenio“ rekordas. Utenos mergaitės „pramušė“. Visą praėjusį sezoną be pergalių buvusios, o šiemet kartą prieš ŠSG-FA „Šiauliai“ ekipą laimėjusios „Utenos Utenio“ futbolininkės šįsyk tas pačias jaunąsias šiaulietes sutriuškino net 8:0.

Rungtynių pradžia neatrodė tokia lengva, tačiau dar iki pertraukos „Utenos Utenis“ įgijo 2 įvarčių pranašumą. Po pertraukos šiaulietės palūžo, o namie žaidusios uteniškės pradėjo smagintis. Verta pažymėti, kad prie pergalės įvarčiais prisidėjo net septynios skirtingos žaidėjos.

Vienintelė dusyk pasižymėjusi buvo Ieva Ulevičiūtė. Beje, dar vienas svarbus momentas – greičiau nei tikėtasi į aikštę po avarijos sugrįžo Aušrinė Bikutė. Prie jos patikimo žaidimo pasitikėjimas akivaizdžiai perduodamas ir kitoms komandos narėms.

Gimtadieniai. Antrą vietą A lygoje užimančioje Vilniaus MFA „Žalgirio“-MRU komandoje „pabiro“ gimtadieniais. Šeštadienį savo 20-metį atšventė Judita Traubaitė, sekmadienį 21-osios vasaros sulaukė Anika Kyžaitė, o pirmadienį 20 sukako ir Gabijai Gedgaudaitei.

Tiesiogiai sunku įvardinti įtaką, kurią padarė tie gimtadieniai, tačiau Vilniaus komanda žaisdama su bendravardžiu iš Kauno atkarpomis atrodė, tarsi, ne sava. Kaip pirmojo rato tarpusavio dvikovoje Kaune MFA merginos nusipelnė pergalės (3:2), taip šioje dvikovoje – ne.

Trumpai reziumuojant, žaidė dvi lygiavertės į medalius pretenduojančios komandos. Nors įvarčių įmušta nebuvo, tačiau per paskutines 15 minučių jie galėjo kristi ir vienus ir į kitus vartus. 75 minutę Milda Liužinaitė nerealizavo 11 metrų baudinio – jos smūgiuotas kamuolys pataikė į skersinį. Dar po kelių minučių gaisras jau kilo prie kauniečių vartų, tačiau G. Gedgaudaitė savo auksine galimybe nepasinaudojo.