Neįgaliesiems

Moterų A lygos 6 turas: čempionių ir vicečempionių lengvos pergalės bei pirmos lygiosios sezone

Savaitgalį moterų futbolo A lygoje sužaistos trejos rungtynės, po kurių FK „Gintros“ ir MFA „Žalgirio“-MRU ekipos dar labiau atsiplėšė nuo žemesnes pozicijas užimančių komandų.

„Gintra“ šįsyk užtikrintai nugalėjo „Vilnius“ ekipą, „Žalgiris“-MRU – „Utenį“. Dar vienose rungtynėse nugalėtojos nepaaiškėjo – „Kauno Žalgiris“ ir „Banga“ išsiskyrė sužaidusios lygiosiomis.

Debiutai. FK „Utenos Utenio“ merginos po pralaimėjimo sostinės MFA „Žalgiris“-MRU komandai 0:4 gali reikšti daugiau pozityvo nei negatyvo. Savo ruožtu, žalgirietės net ir po tokios, atrodytų, įtikinamos pergalės kažko labai gero apie savo žaidimą pasakyti negalėtų. Kaip taip atsitiko? Sporte dažnai pasitaiko, kad prieš rungtynes su gerokai silpnesniu varžovu yra labai sudėtinga save nuteikti kovai, tad realu, kad šįsyk būtent taip nutiko su sostinės merginomis. Jau pačioje dvikovos pradžioje jos turėjo gerą galimybę pasižymėti, o tai, veikiausiai, dar labiau sustiprino mintis apie lengvą pergalę.

Šioje dvikovoje atskiro paminėjimo verta žalgiriečių paskolinta vartininkė Ineta Šukštulytė bei Deimantė Bikutė. Pirmoji net kelis kartus užtikrintai užgesino sostinės komandos atakas, o antroji – taip pat kelis kartus susikūrė progas mušti įvarčius. Šįsyk – nesėkmingai.

Pačios žalgirietės šįsyk nebūdingai sau daug klydo, tad treneris Karolis Jasaitis 69 minutę atliko net keturgubą keitimą. Tarp tų naujai pasirodžiusių futbolininkių buvo ir Žemyna Lekavičiūtė, kuri iki susitikimo pabaigos dar spėjo atlikti rezultatyvų perdavimą. Keturiolikmetei MFA „Žalgiris“-MRU auklėtinei, kaip ir dviem metais vyresnei Agnei Juozulynaitei rungtynės prieš „Utenį“ buvo debiutinės A lygoje 2021 metais.

Kapitonė. „Gintros“ kapitonė Vestina Neverdauskaitė dėl traumos kuriam laikui buvo iškritusi iš rikiuotės, o dvikova prieš „Vilnių“ tapo jos sugrįžimo rungtynėmis. Arba, tiksliau tariant, sugrįžimo kėliniu. Vestina į aikštę, kartu su dar trimis komandos draugėmis, buvo mesta iškart po pertraukos.

Tuo metu „Gintra“ jau pirmavo 3:0 ir labiausiai prie to prisidėjo legionierė iš Latvijos Anastasija Ročanė. Ji per 10 pirmųjų dvikovos minučių dusyk smūgiais galva pelnė įvarčius. Tokiu įspūdingu startu Lietuvos čempionių gretose A. Ročanė iki šiol pasigirti negalėjo. Jos pasirodymas klubo buvo įvertintas 9,5 balo bei geriausios rungtynių žaidėjos titulu.

Pačios rungtynės tarp „Gintros“ ir „Vilniaus“ pernelyg nuo pirmojo rato rungtynių, kuriose čempionių komanda laimėjo 4:0, per daug nesiskyrė. Tik tiek, kad šįsyk įvarčių buvo įmušta daugiau. O kad jų būtų daugiau, labiausiai pasistengė Rimantė Jonušaitė, per paskutines 18 minučių pasižymėjusi du kartus. Iš viso Rimantės sąskaitoje jau 20 įvarčių.

Naujas vadas. „Kauno Žalgirio“ moterų futbolo komanda turi naują trenerį. Juo tapo Mantą Babušį pakeitęs Martynas Karpavičius.

„Tai buvo nuostabus gyvenimo etapas, daug patirties, skaudžių pralaimėjimų bei puikių pergalių! Įgavau naujos patirties kaip treneris, kaip asmenybė. Bet kartais gyvenime atsitinka netikėti sprendimai, kuriuos reikia suprast ir kurie atneš naudą ateityje! Noriu padėkoti visai organizacijai, FK „Kauno Žalgiris“ visoms žaidėjoms už atsidavimą ir nuostabų laiką. Žinoma, ir trenerių štabui! Sėkmės naujam treneriui ir geram draugui Martynui Karpavičiui“, – po pasitraukimo savo „Facebook“ paskyroje rašė dabar jau buvęs kauniečių treneris M. Babušis.

Naujajam strategui debiutinės rungtynės buvo itin sunkios ir nedaug trūko, kad būtų pasibaigusios pralaimėjimu. Akivaizdu, kad kauniečių varžovės Gargždų „Bangos“ futbolininkės šiuo metu yra pagavusios sportinės formos piką ir tai įrodo ne pirmose rungtynėse.

Vitalija Žatkina „Bangą“ išvedė į priekį. Kaunietės dėjo visas pastangas tam, kad išlygintų rezultatą ir, galiausiai, joms tą po Mildos Liužinaitės įvarčio padaryti pavyko. Panašu, kad mezgasi įdomi kova dėl trečiosios vietos.

Autorius – Aurimas Budaitis, FK Utenos Utenis nuotr.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS