Moterų A lygos 6 turo apžvalga: „Bangos“ serija baigta, FK „Vilnius“ džiaugėsi pirma pergale

Savaitgalį moterų A lygoje sužaistos trejos rungtynės, po kurių čempionate liko dvi nepralaimėjusios ir dvi nelaimėjusios komandos. Per savaitgalį krito 15 įvarčių, iš kurių didesnė pusė priklauso sostinės MFA „Žalgiris“-MRU komandos žaidėjoms.

6-ojo turo rungtynių rezultatai:

FK Gintra 3:0 FK Banga | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

FK Vilnius 3:1 FC Hegelmann | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

1-ojo turo nukeltų rungtynių rezultatas:

MFA Žalgiris-MRU 8:0 FK Utenos Utenis | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

Tigrių kluptelėjimas. Keturiomis pergalėmis šį sezoną pradėjusi Gargždų „Banga“ šeštame ture sulaukė kelionės į Radviliškį pas daugkartinę šalies čempionę „Gintrą“. Pastaroji ieško kelių į geresnį rytojų ir, kaip parodė pastaroji dvikova, dar yra paieškos pradžioje.

Taip, šiaulietės laimėjo ir pažiūrėjus į rezultatą 3:0, atrodo, kad laimėjo įtikinamai. Vis tik, faktas toks, kad „Gintra“ per 72 minutes negalėjo atrakinti dabartinių lygos lyderių vartų. Juolab, kad ir pavojingų epizodų prie gargždiškių vartų nebuvo sukurta ypač daug.

Dar būtų galima pridurti ir tai, kad „Banga“ nesužaidus nė dešimties minučių neteko savo vienos svarbiausių žaidėjų. Vitalija Žatkina patyrė traumą bei buvo pakeista.

Galiausiai „Gintra“ savo pasiekė. Susikūrusi galimybę smūgiuoti, Juliet Sunday tą ir padarė nuo baudos aikštelės linijos. Nors pats smūgis nebuvo stiprus, tačiau jis buvo atliktas į patį vartų kampą, o viešnių vartininkė Karolina Curukova buvo bejėgė.

Po šio įvarčio „Gintros“ šansai laimėti ženkliai išaugo, mat varžovės jau buvo atidavusios daug fizinių ir psichologinių jėgų besiginant. Be abejo, tai palengvino Šiaulių komandos, kuri iki susitikimo pabaigos pasižymėjo dar dukart, padėtį. Iš pradžių, po „Bangos“ gynėjų nesusikalbėjimo, Juliet Bassey įmušė į pustuščius vartus, o netrukus ta pati legionierė, laiku gavusi kamuolį praktiškai ant 11 metrų žymos, smūgiavo į viršutinį vartų kampą bei skirtumą padarė triuškinamą.

„Bangai“ šis pralaimėjimas buvo pirmasis šio sezono moterų A lygoje. Nepaisant patirto pralaimėjimo, gargždiškės vis dar yra turnyro lentelės viršuje, o pirmąjį ratą užbaigs akistata su mažiausiai taškų lygoje praradusiu „Žalgiriu“-MRU.

Pirmoji vilniečių pergalė. Sostinėje akis į akį susitiko dvi komandos, kurioms šio sezono startas yra gerokai sunkesnis, nei pačios komandos to norėtų. Jei „Hegelmann“ žaidėjos sykį šiemet jau buvo laimėjusios, tai vilnietės vis dar ieškojo savo pirmos pergalės.

Visi keturi šios dvikovos įvarčiai buvo įmušti po pertraukos, o pirmajame kėlinyje tarp visų žaidėjų išsiskyrė Mia Leneice Darden, kuri arba naudojosi varžovių klaidomis, arba vertė jas klysti.

Po pertraukos situacija pasikeitė minimaliai. Ir toliau viešnios gynyboje klydo, o M. L. Darden savo viražais varžovių trenerius vertė gerokai nervintis. Galiausiai, amerikietė atliko rezultatyvų perdavimą Danielei Vyzaitei, kuri 49 minutę nestipriu smūgiu perkėlė kamuolį virš „Hegelmann“ vartininkės.

Kauno rajono atstovių nelaimei, po penkių minučių krito antrasis įvartis. Baudos aikštelėje kamuolį gavusi minėta „Vilniaus“ legionierė apėjo vartininkę ir pasiuntė kamuolį į vartus.

Simona Petravičienė skirtumą sušvelnino, tačiau šios rungtynės priklausė ne jos atstovaujamai komandai. M. L. Darden susitikimo pabaigoje vėl pasižymėjo, o „Hegelmann“ patyrė 4 pralaimėjimą iš eilės.

Sakartvelietės hetrikas. Į sostinę prieš savo buvusią komandą stojo pastarųjų 2 metų geriausias Lietuvos moterų futbolo treneris Karolis Jasaitis. Vis tik, jauna „Utenos Utenio“ ekipa šiame susitikime prilygti Anos Cheminavos vedamai komandai neturėjo šansų.

Į Lietuvą sugrįžusi Sakartvelo rinktinės narė pastarosiose rungtynėse darsyk parodė koks yra svarbus jos vaidmuo MFA „Žalgiris“-MRU ekipoje. Ir ne tik mušamais įvarčiais, kurių ji „prištampavo“ tris (per šį sezoną A lygoje – keturis), bet ir žaidimo organizacija, dėl kurios ji šiuo metu yra viena realiausių pretendenčių tapti geriausia pirmo rato žaidėja.

Kol kas tarp žalgiriečių ir „Utenos Utenio“ šioje sezono atkarpoje yra pernelyg didelis skirtumas, kad būtų galima kalbėti apie apylygę kovą. Rungtynių metu tvyrojo pagrindinis klausimas – kokia bus galutinė nugalėtojų persvara?

Iki pertraukos buvo įmušti 3 įvarčiai, po pertraukos – 5.  Be A. Cheminavos, įvarčių autorėmis taip pat tapo Laura Ruzgutė, Karilė Liužinaitė, Gytė Ulenskaitė, dukart – Rachel Emily Hawkins. Kitame ture MFA „Žalgiris“-MRU keliaus į Gargždus bei, pergalės atveju, aplenktų „Bangą“ turnyro lentelėje.