Moterų A lygos 7 turas: ir čempionės kartais turi paplušėti

Lietuvos moterų futbolo A lygos septintame ture sužaistos trejos rungtynės, kuriose pergales šventė aukštesnes vietas užėmusios komandos.

Vis tik, net dvejose iš trijų savaitgalio dvikovų kova dėl taškų pakankamai atkakliai vyko iki pat susitikimo pabaigos.

Rezultatai. MFA „Žalgiris“-MRU – FK „Gintra“ 1:3, FK „Banga“ – FK Vilnius 2:0, FK „Utenis“ – FK „Kauno Žalgiris“ 0:4.

Pamoka. Kai balandžio 3-ąją MFA „Žalgirio“-MRU komandos merginos išvyko į Šiaulius, daugelis tikėjosi intrigos. Be abejo, „Gintra“ buvo dvikovos favoritė, tačiau pagal pirminį scenarijų sostinės merginos daugkartinėms čempionėms turėjo mesti iššūkį.

Labai akivaizdu, kad taip galvoję klydo. Nuo įsimušto įvarčio penktą minutę, žalgirietės pasimetė, per pirmąjį kėlinį praleido penkis įvarčius ir apie intrigą buvo galima pamiršti. Aštuoni įvarčiai arba aštuonios pamokos – tai iki antrojo rato tarpusavio mačo turėjo įsisavinti Karolio Jasaičio auklėtinės.

Reziumė tokia, kad pamokos buvo įsisavintos ir vos po pusantro mėnesio tarpusavio rungtynių scenarijus buvo surašytas visiškai kitaip. Kitaip, nepaisant to, kad ir vėl įvartis buvo įmuštas penktą susitikimo minutę, kai iš baudos aikštelės prieigų Ugnė Lazdauskaitė Medai Šeškutei nepaliko jokių šansų.

Darėsi įdomiau? Tikrai taip. Juk per 2020 ir 2021 metus tai buvo tik antras kartas, kai A lygoje „Gintra“ pirmoji prasileido įvartį. Dabar galime konstatuoti, kad abiem atvejais, galiausiai pergalės buvo iškovotos.

Po praleisto įvarčio, kaip ir buvo galima numanyti, čempionės suaktyvino žaidimą priekyje, kur nenuilsdamos darbavosi Jessica Ayers ir Simona Veličkaitė, kuri ir tapo pirmojo „Gintros“ įvarčio autoriumi. Šios rungtynės darkart labai aiškiai parodė, kad S. Veličkaitės adaptacija po dekretinių atostogų yra visiškai įvykusi, o jos sportinė forma yra kaip geriausiais laikais.

Per pertrauką „Gintros“ ekipoje buvo atlikti trys keitimai. Sunku pasakyti, kokią įtaką padarė šis faktas, tačiau iškart po pertraukos šiaulietės pelnė dar vieną įvartį ir pirmą kartą šiose rungtynėse išsiveržė į priekį. Maža to, šiaulietės po pertraukos žaidė taip, kaip ir turi žaisti čempionių komanda.

Artėjant dvikovai į pabaigą, Insa Fischer įsimušė įvartį į savo vartus, o tai labiausiai nulėmė atsiradęs nuovargis. Galutinis rezultatas – 3:1 šiauliečių naudai.

„Apmaudu, kad pirmojo rato tarpusavio rezultatas, kai rungtynes laimėjome 8:0 vis dėlto padarė vadinamą meškos paslaugą. Panašu, kad jis labai giliai įstrigo į pasąmonę ir manėme, kad viskas savaime tiesiog pasikartos. Taip futbole nebūna“ – po pasibaigusių rungtynių kalbėjo R. Viktoravičius.

Lijana. Gargždų „Banga“ antrą kartą šį sezoną nugalėjo „Vilnių“. Pirmąsyk galutinis rezultatas 1:0, šįsyk – 2:0. Visus tris įvarčius gargždiškėms pelnė Lijana Gedminaitė. Nėra taip, kad vienintelė Lijana kuria progas, tačiau yra taip, kad tik ji gali tas progas paversti įvarčiais.

Jei lygintumėm pirmojo ir antrojo rato dvikovas, tai jos panašumų turi gerokai daugiau nei skirtumų – sostinės komanda atidavė iniciatyvą, tigrės daugiau atakavo, daugiau kūrė progų ir, galiausiai, daugiau įmušė.

Pirmojo kėlinio „Bangos“ bėda buvo ta, kad komanda praktiškai nematė baudos aikštelės, o atakas užbaigdavo tolimais smūgiais. akivaizdu, kad toks scenarijus „Vilniui“ visiškai tiko.

Po pertraukos kaip tik tolimų smūgių nebebuvo, tačiau sėkmingai baudos aikštelėje darbavosi jau minėta L. Gedminaitė arba Smiltė Vaitkevičiūtė. Būtent iš baudos aikštelės buvo įmušti ir abu įvarčiai – pirmasis po gero perdavimo, antrasis – po sėkmingai įžaisto kampinio.

„Lengva nebuvo iki pat pabaigos. Nervų ląstelių sudeginta tikrai ne viena“, – konstatavo „Bangos“ treneris Simonas Alsys.

Ema. Kaip ir „Bangos“ puolimo lyderė Lijana Gedminaitė, taip ir „Kauno Žalgirio“ jaunoji puolėja Ema Kriaučiūnaitė praėjusiame ture pasižymėjo dviem tiksliais smūgiais. Nors „Kauno Žalgiris“ triumfavo 4:0, tačiau rungtynės nebuvo tokios lengvos, kaip rodo rezultatas.

Pradėkime nuo to, kad naujajam treneriui Martynui Karpavičiui tai buvo pirmoji pergalė prie komandos vairo. Visą pirmąjį kėlinį jo treniruojamos merginos turėjo iniciatyvą prieš jaunąsias uteniškes, tačiau įvarčio teko laukti beveik iki pertraukos. Klaida gynyboje, pražanga, vienuolikos metrų baudinys ir sėkminga Mildos Liužinaitės realizacija. „Utenio“ merginų patirties stoka? Veikiausiai, taip.

Po pertraukos savo darbų ėmėsi E. Kriaučiūnaitė. Įjungusi penktąją pavarą, jaunoji puolėja per 22 minutes pasižymėjo du kartus, po to buvo pakeista, o Kauno komanda turnyro lentelėje išsaugojo trečiąją poziciją.

„Turėjome ir mes progų, bet realizacija stringa. Kai varžovės pirmos įmuša, tada psichologiškai mums būna sunku, nes žaidėjos laba jaunos. Nepaisant to, galiu pagirti savo žaidėjas, nes jos tiek po pirmo, tiek po antro praleisto įvarčio nesustojo, kovojo iki pabaigos“, – pabrėžė A. Rastenis.