Moterų A lygos 7 turo apžvalga: pasikeitusios čempionato lyderės

Praėjusią savaitę Lietuvos moterų futbolo A lygoje sužaistos 4 rungtynės, po kurių į pirmą vietą pirmąkart šiame sezone pakilo daugkartinė čempionė „Gintra“. Tiesa, šiaulietės savo pasirodymą pirmame rate jau baigė, skirtingai nei MFA „Žalgiris“-MRU, kurio dar laukia atidėtos rungtynės su Joniškio „Saned“.

7-ojo turo rungtynių rezultatai:

FK Utenos Utenis 0:8 FK Gintra | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

FK  Banga 1:4 MFA Žalgiris-MRU | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

FK Saned 1:3 FK Vilnius | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

1-ojo turo nukeltų rungtynių rezultatas:

FC Hegelmann 4:1 FK Saned | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

Pavyzdinė kampinių realizacija. Keturių pralaimėjimų iš eilės seriją atkeltose pirmo turo rungtynėse nutraukė Kauno rajono „Hegelmann“ atstovės, kurios užtikrintai 4:1 nugalėjo Joniškio „Saned“ komandą. Joniškietėms nepadėjo ir žaidimas su 7 legionierėmis aikštėje: komanda pasinaudojo nuostatuose esančia išlyga pakeisti traumą patyrusią vartininkę. Taip išėjo, kad jaunoji Emilija Jokubaitytė vartus saugojo viso labo vieną minutę.

„Hegelmann“ merginų toks varžovų manevras nepaveikė niekaip. Anaiptol, Emiliją pakeitusi Teona Sukhashvili dar po poros minučių traukė kamuolį iš tinklo. Po pakelto kamuolio nuo kampinio gairelės „Saned“ merginos nesugebėjo jo išmušti tolyn, o pirma pribėgusi Milda Liužinaitė „atidarė“ rungtynių sąskaitą.

Antrasis įvartis taip pat buvo įmuštas po kampinio. Paulina Potapova su komandos drauge sužaidė sienelę ir iš aštraus kampo praktiškai nuo baudos aikštelės linijos pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą. T. Sukhashvili vėl tik žvilgsniu palydėjo į vartus skriejantį kamuolį.

Išsiilgusios įvarčių kaunietės nesustojo ir toliau ieškojo savo šansų. Arti trečiojo įvarčio buvo Simona Petravičienė, tačiau atsidūrusi viena prieš varžovių vartininkę ji smūgiavo netiksliai. Dar skaudžiau kaunietėms susiklostė kėlinio pabaiga, kai jau per pridėtą laiką iš kelių metrų Debora Stephen Luka Alworonga sušvelnino atsilikimą.

Šių rungtynių likimas buvo nuspręstas antrame kėlinyje sužaidus 13 minučių. „Hegelmann“ tuo metu įmušė trečią įvartį ir vėl tą padarė po kampinio. Šįsyk kamuolys nebuvo įžaidinėjamas: jis buvo perduotas į baudos aikštelę, ten Agnė Žėglevičiūtė galva smūgiavo į vartus ir ji tą padarė nepriekaištingai.

Įgijusios dviejų įvarčių persvarą, „Hegelmann“ futbolininkės vėl įjungė žemensę pavarą. „Saned“ bandė tuo naudotis, bet nesėkmingai. Paskutinis įvartis krito jau per pridėtą laiką, kai Ema Kriaučiūnaitė laimėjo greičio dvikovą prieš varžovių gynėją ir dviem smūgiais užbaigė šias rungtynes.

J. Sunday šeštadienio penketukas. Šeštadienio rungtynėms Utenoje epitetų galima prisigalvoti kiek nori. Pavyzdžiui, „antrasis „Utenio“ pralaimėjimas aštuonių įvarčių skirtumu“; „Gintros“ sezono pergalė“; „Sunday galinga ir šeštadienį“. Be abejo, tai žodžių žaismas, tačiau prie pastarosios pergalės 5 įvarčius pridėjusi „Gintros“ legionierė su 8 tiksliais smūgiais užtikrintai įsiveržė į rezultatyviausių A lygos žaidėjų viršūnę.

Juliet Sunday savo benefisą pradėjo 46 rungtynių sekundę, kai iš kairiojo atakos krašto jai kamuolį ant galvos perdavė Tereza Romanovskaja.

Kad nepasirodytų maža, „Utenio“ jaunosios futbolininkės netrukus gavo dar vieną skaudų smūgį. Šįsyk iš dešinės į baudos aikštelę perdavimą atliko Santa Lichareva, o antrą įvartį pelnė ta pati J. Sunday.

Uteniškių nelaimei, „Gintra“ nei kiek nemažino tempo ir darė viską, kad būtų galima rungtynes „uždaryti“ kuo greičiau. Dar po trijų minučių po pakelto kamuolio nuo kampinio gairelės pasižymėjo Erika Šupelytė. Be abejo, 3 praleisti įvarčiai per 6 minutes prilygtų nokdaunui.

Būtent tada, „Gintros“ futbolininkės sumažino greitį ir tai padėjo „Uteniui“ beveik pusvalandį nepadidinti deficito. Dar iki pertraukos (32 minutę) J. Sunday „įformino“ greičiausią sezono hetriką, o po pertraukos tereikėjo atsakyti į klausimą: kokia persvara šiaulietės laimės? Galiausiai, sužinojome, kad 8 įvarčiais be atsako.

Neišsaugota persvara. Šį sezoną iki praėjusio šeštadienio lentelėje pirmavusios „Bangos“ futbolininkės rungtynes su „Žalgiriu“-MRU pradėjo puikiai. Vis tik, Vitalijos Žatkinos trauma ir meistriškumo lygių skirtumas lėmė, kad 4 kartą paeiliui triumfavo MFA atstovės.

Viskas prasidėjo nuo to, kad po kampinio vilnietės nesužiūrėjo prie tolimojo virpsto stovėjusios Austės Bernonaitės. Ši stipriu smūgiu galva pelnė pirmąjį rungtynių įvartį bei išvedė gargždiškes į priekį.

Vėliau tapo aišku, kad tai yra viskas, kuo aikštės šeimininkės šiose rungtynėse galėjo pasigirti. Žalgirietės perėmė iniciatyvą ir, dar neįpusėjus pirmajam kėliniui, rezultatą išlygino. Ana Cheminava kairiajame aikštės krašte sutvarkė reikalus, atliko gerą perdavimą į baudos aikštelę, o ten Rachel Emily Hawkins buvo nepralenkiama.

Antrasis įvartis, tikėtina, pateks tarp gražiausių mėnesio įvarčių. Maya Musaskaya nusprendė smūgiuoti iš 30-ies metrų ir kamuolys įskriejo į vartų devyniukę. Nors smūgis nebuvo pats stipriausias, tačiau Karolina Curukova buvo bejėgė.

Antrojo kėlinio pradžioje taškai buvo galutinai sudėti. Mušant trečiąjį įvartį, užteko trijų „Žalgirio“-MRU žaidėjų, kad sudalyvautų rezultatyvioje atakoje. Finalinėje fazėje sudalyvavo rezultatyvų perdavimą atlikusi Laura Ruzgutė ir dublį įforminusi R. E. Hawkins.

Prie rezultatyvaus perdavimo L. Ruzgutė rungtynių pabaigoje pasižymėjo ir įvarčiu iš kelių metrų į tuščius vartus. Finalinis įvartis ir ši pergalė žalgirietes turnyre kelia aukštyn – labai arti ir turnyro lentelės viršūnė.

Amerikietės hetrikas. Moterų A lygos turo savaitė buvo užbaigta Pakruojyje, kur „Saned“ priėmė „Vilnių“ ir patyrė dar vieną nesėkmę. Beje, kaip ir savaitės viduryje, Joniškio komanda nusprendė pasinaudoti nuostatų išlyga ir vėl padarė keitimą motyvuodami vartininkės trauma. Tiesa, skirtingai nei ketvirtadienį, kai Emilija Jokubaitytė žaidė tik minutę, šįsyk Austėja Normantaitė žaidė penkias.

„Vilnių“ į pergalę vedė jų lyderė Mia Leneice Darden, kuri dar prieš savaitę savo įvarčių sąskaitos nebuvo atidariusi, o dabar jau turi penkis tikslius smūgius. Prie dublio prieš „Hegelmann“ ji pridėjo hetriką prieš „Saned“.

Pirmą įvartį ji pelnė gavusi laiku perdavimą iš komandos draugės. Jai užteko įveikti vienos varžovės gynybą ir kamuolys atsidūrė tinkle. Antrasis jos įvartis krito antrajame kėlinyje, kai buvo perimtas kamuolys iš varžovių gynėjų ir apgauta vartininkė. Na, o trečiasis įvartis įmuštas besibaigiant rungtynėms.

„Saned“ į tai atsakė Annos Dallakyan tiksliu smūgiu, esant rezultatui 0:2. Verta pažymėti, kad tai buvo ne vienintelė joniškiečių proga – tiesiog sėkmės ir, galbūt, meistriškumo trūkumas neleido pasižymėti daugiau kartų.