Neįgaliesiems

Moterų A lygos 8 savaitė – nuo „Gintros“ vargų iki „Šiaulių“ pirmojo taško

Nors nuo paskutinių Lietuvos moterų futbolo A lygos rungtynių buvo prabėgęs tik mėnuo, pasikeitimų per tas 4 savaites įvyko tiek, kad šią apžvalgą drąsiai būtų galima pavadinti „Pirmi kartai“.

Pavyzdžiui, „Bangos“ merginų dovanos „Utenos Uteniui“ ir Šiaulių SG-FA „Šiauliams“. Pavyzdžiui, „Kauno Žalgirio“ jaunųjų merginų spektaklis prieš „Gintrą-Universitetą“. Pavyzdžiui, užfiksuotas rezultatas 4:4. Ir tai toli gražu ne viskas.

Per praėjusią savaitę merginos sužaidė 6 rungtynes, per kurias buvo įmuštas 31 įvartis. Viena nerezultatyvesnių savaičių, kai buvo žaidžiami du turai.

„Gintra-Universitetas“. Būtų galima daug kalbėti apie šios komandos žaidėjų individualų meistriškumą, tačiau praėjusi savaitė buvo pirmoji per visą 2020 metų sezoną, kai šalies čempionės iš tikrųjų privalėjo pasistengti.

Savaitės viduryje „Gintros-Universiteto“ merginos 3:0 nugalėjo Vilniaus „Žalgirio“-MRU ekipą, o sekmadienį – 2:1 „Kauno Žalgirį“. Šiauliečių sudėty buvo galima išvysti naujų veidų – amerikietes Ru Muchererą ir Abby Carchio, taip pat suomę Amandą Kaas. Galbūt dar anksti daryti išvadas, tačiau pirmas įspūdis toks, kad traumuotos Madison Gibson pakeisti joms taip lengvai nepavyks.

Kalbant apie dvikovą su sostinės ekipa, šiaulietėms kažkiek ir sekėsi. Sužaidus vos 10 minučių, „Žalgirio“-MRU naujokė Krystina Kozub įsimušė į savo vartus, o prie kitų vartų Ana Cheminava savuoju puikiu šansu pasižymėti nesugebėjo. Po sumaišties baudos aikštelėje Rimantė Jonušaitė sugebėjo pelnyti įvartį, o ta pati A. Cheminava – sukūrė dar vieną progą, bet ji liko neišnaudota. Be abejo, netrūko epizodų ir prieš sostinės komandos vartų, tačiau reziumuojant, „Gintra-Universitetas“ rungtynes laimėjo „ant meistriškumo“.

Akistata su „Kauno Žalgiriu“ buvo kitokios. Pirmąsyk šiame sezone „Gintra-Universitetas“ buvo atsidūrusi atsiliekančiųjų vaidmenyje ir nors turėjo milžinišką žaidybinę persvarą, reikia pripažinti, kad žaidė ne visai čempionišką žaidimą. Aišku, jei „Gintros“ progų realizacija būtų bent geresnė, turbūt, čia kalbėtumėm apie visai kitus dalykus.

Šiose rungtynėse šiaulietės net du kartus pažeidė taisykles baudos aikštelėje ir už tai buvo skirti du vienuolikos metrų baudiniai. Pirmuoju atveju Jelena Čubrilo smūgiavo virš vartų, antruoju atveju – A. Carchio su iššūkiu susitvarkė užtikrintai.

Pergalingas įvartis buvo įmuštas 78 minutę. Standartinėje situacijoje po pakelto kamuolio į baudos aikštelę galva pasižymėjo Amanda Ida Linnea Kass.

„Tiek kampinių, tiek standartinių situacijų metu mūsų aukšti žmonės eina į baudos aikštelę. Šįkart pasiteisino“, – apie pergalingu epizodu virtusią situaciją po rungtynių sakė Rimantas Viktoravičius.

MFA „Žalgiris“-MRU. Prieš rungtynes su „Gintra“ Vilniaus klubas pranešė, kad komanda stiprinasi dviem legionierėmis iš Ukrainos – Viktoria Horbach ir Krystina Kozub. Pastarajai debiutas įsimins kaip nelaiminga situacija, kai po kampinio ji įsimušė įvartį į savo vartus. Vėliau tiek, K. Kozub, tiek V. Horbach demonstravo kokybišką futbolą ir galime neabejoti, kad su jomis MFA merginos taps dar stipresnės.

Žalgirietės per rungtynes su „Gintra“ ne visada spėdavo paskui varžoves ir už tai net keturis kartus buvo nubaustos geltonomis kortelėmis.

Visiškai kitokios rungtynės Vilniaus ekipos laukė su ŠSG-FA „Šiauliai“ komanda. Nors pastaroji prieš kelias dienas buvo iškovojusi pirmąjį čempionato tašką, tačiau MFA „Žalgiriui“-MRU pasipriešinti nesugubėjo. Sostinės komanda įmušė septyniskart, tačiau tai buvo ne riba. Įvarčių galėjo kristi žymiai daugiau. Šių rungtynių herojė – 3 įvarčius pelniusi Dorotėja Aidukaitė.

„Kauno Žalgiris“. Trečioje vietoje esanti „Kauno Žalgirio“ ekipa praėjusią savaitę pasižymėjo ne tik tuo, kad metė rimtą iššūkį šalies čempionėms. Savaitės viduryje kauniečių lyderė Kamilė Vaičiulaitytė dvikovoje su „Utenos Uteniu“ pasižymėjo net 7 kartus ir tai jau antras kartas šiame sezone, kai Kamilė įmuša bent tiek.

Praėjusi savaitė buvo išskirtinė ir dviem labai jaunoms „KŽ“ merginoms – Emai Kriaučiūnaitei ir Rusnei Makarevičiūtei. Jos abi rungtynes pradėjo starto sudėtyje ir buvo vienos geriausių komandos žaidėjų. Ema ne kartą pasižymėjo sprinto savybėmis, Rusnė – pelnytu įvarčiu. Galima neabejoti, kad jau artimiausiu metu apie šias merginas išgirsime, jog jos „vienos perspektyviausių Lietuvoje“.

Beje, Ema po keitimo žaidė ir „Kauno Žalgirio“ pergalingose rungtynėse 9:1 prieš „Utenos Utenį“. Tąsyk ji aikštėje pasirodė po keitimo.

Gargždų „Banga“. Nors turnyro lentelėje to įžvelgti dar neįmanoma, vis tik panašu, kad praėjusi savaitė „Bangos“ futbolininkėms buvo lemiama kovoje dėl medalių. Per trečiąjį ratą joms liko susitikimai su „Gintra“ ir abiem „Žalgiriais“, todėl tikėtis daug taškų iš tų trejų rungtynių, veikiausiai, neverta. Gargždiškės praėjusią savaitę iš pradžių nenugalėjo Šiaulių futbolo akademijos merginų (0:0), o sekmadienį lygiosiomis 4:4 išvykoje sužaidė su „Utenos Uteniu“.

Kalbant apie pirmąsias savaitės rungtynes, tai „Bangai“ labai trūko Monikos Grikšaitės ir Lijanos Gedminaitės. Tai yra ne tik komandos ašis, bet ir dažnu atveju – pergalės garantas. Šiuo atveju jų nebuvo, nebuvo ir pergalės. Ir kas iš to, kad komanda sukūrė aibę progų?

Utenoje jau žaidė ir Monika, ir Lijana. Jos kartu įmušė 3 įvarčius ir galingai prisidėjo prie to, kad būtų iškovotas bent taškas. „Utenos Utenis“ buvo labai arti pergalės, bet Lijana 86 minutę iš jų tokią galimybę atėmė.

„Utenos Utenis“. Nors besibaigiant antrajam ratui buvo kalbama, kad Liucijos Vaitukaitytės karjera „Utenyje“ baigta, tačiau tai netiesa. Viena geriausių šalies futbolininkių liko komandoje ir per praėjusią savaitę pasižymėjo dviem įvarčiais.

Vis tik, praėjusią savaitę ne Liucija buvo didžiausia komandos žvaigždė. Dvikovoje su „Banga“ įspūdingai šėlo šešiolikmetė Ieva Ulevičiūtė. Ji pelnė 3 įvarčius bei pasiekė pirmąjį hetriką karjeroje.

Šiaulių SG-FA „Šiauliai“. Jaunosioms merginoms iškovotas taškas yra didžiausias šio sezono laimėjimas.

Autoriai – Žilvinas Lukošius ir Aurimas Budraitis

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS