Moterų A lygos 8 turas: nematomos „Gintros“ vartininkės, lygiosios derbyje ir „Bangos“ šuolis į trejetą

Priešpaskutinę pavasario dieną Lietuvos moterų futbolo A lygoje sužaisti aštuntojo turo susitikimai.

Per trejas rungtynes merginos sumušė 15 įvarčių, vienintelė ture nepasižymėjusi komanda – „Kauno Žalgiris“. Beje, kauniečių nesėkme pasinaudojusios Gargždų tigrės turnyre pakilo į trečiąją poziciją.

Nematomos vartininkės. Jei ankstesniais metais, nepriklausomai nuo sudėties, „Kauno Žalgirio“ merginos sugebėdavo mesti iššūkį Šiaulių „Gintrai“, tai paskutinėse 2021 metų pavasario rungtynėse, akivaizdu, kad to padaryti nepavyko.

„Gintra“ į „Kauno Žalgirio“ vartus įmušė 7 įvarčius. Dar maždaug tiek pat neįmušė, nors progų tam turėjo. Sunku pasakyti, kokia būtų buvusi komandos realizacija, jei rungtynėse būtų galėjusi žaisti rezultatyviausia lygos žaidėja Rimantė Jonušaitė, tačiau šįsyk Rimantas Viktoravičius komandos sudėtį dėliojo be savo jaunosios puolėjos.

„Realizacijos prasme, mūsų žaidime niekas nesikeičia. Norėčiau, kad ji būtų geresnė. Aišku, atrodytų rezultatas 7:0, tačiau reikia suprasti, kad susitiko komandos, kurios nėra vienodo pajėgumo. Tiek išvaistyti progų Čempionių lygoje būtų tikrai nedovanotina“, – po dvikovos sakė R. Viktoravičius.

Kaip jau įprasta šiame sezone, treneris savo vartininkėms suteikia po vieną rungtynių kėlinį – iš pradžių Medai Šeškutei, po to – Aušrinei Bikutei. Tą faktą prisiminiau tam, kad suprastumėte, koks milžiniškas skirtumas buvo tarp komandų.

M. Šeškutė per visą pirmą kėlinį vos kelis kartus pateko į transliuotojų kamerų objektyvus, o jos komandos draugė A. Bikutė per visą antrąją rungtynių dalį kamuolį palietė vos vieną (!) kartą. Aušrinė 35 minutes buvo stebėtoja, kaip žaidimas vyksta varžovių aikštės pusėje, o tuomet sykį prie kamuolio prisilietė, kai jis buvo grąžintas komandos draugės.

Lygiosios derbyje. Tą dieną, kai buvo paskelbta, kad FK Vilnius keliasi į moterų futbolo A lygą, buvo aišku, kad didelių draugysčių tarp šio klubo bei MFA „Žalgirio“-MRU tikrai nebus. Įvykiai aikštėje tą patvirtino tiek pirmajame rate, tiek dabar.

Galime prisiminti, kad tame pirmajame rate savo pirmojo ir pergalingo įvarčio MFA merginoms teko laukti iki pridėtinio laiko. Šįsyk nepadėjo nei pridėtinis laikas, nei visas antrasis kėlinys, nei faktas, kad „Vilniaus“ ekipa nuo 24 minutės buvo atsiliekančiųjų vaidmenyje. Jei pirmajame rate žalgirietėms tiesiog trūko įvarčio, tai šįsyk trūko ir progų, ir susikaupimo varžovėms kontratakuojant.

Būtent kontratakos metu Skaistė Petrauskaitė išlygino rezultatą ir nuo tos 39 minutės rezultatas daugiau nebesikeitė nei į vieną, nei į kitą pusę.

„Vilniui“ tai buvo vos antros nepralaimėtos rungtynės šiame sezone. Nepaisant to, labai realu, kad debiutantės savo paskutinio žodžio dar netarė. Nuo aukščiau turnyre esančių Gargždų „Bangos“ ir „Kauno Žalgirio“ ekipų „Vilnius“ atsilieka devyniais taškais, tačiau reikia nepamiršti, kad ši ekipa yra vienintelė, kuri antrajame rate dar nežaidė prieš „Utenį“.

MFA „Žalgirio“-MRU merginoms tai buvo pirmos nelaimėtos sezono rungtynės, jei neskaičiuotumėm dvikovų prieš Šiaulių „Gintrą“. Natūralu, kad ir dėl to lygiosios prieš „Vilnių“ vertinamos kaip pralaimėjimas.

Raudonų kortelių lietus. Moterų futbole išvysti raudoną kortelę yra labai retas atvejis. Ką jau kalbėti apie atvejus, kai jų per mačą yra parodomos net dvi. Būtent tokį vaizdą galėjo išvysti žiūrovai, stebėję Utenos „Utenio“ ir Gargždų „Bangos“ merginų susitikimą.

Nors pagal pirmines prognozes, „Banga“ yra ta komanda, prieš kurią dar gali kovoti „Utenis“, tačiau ši dvikova tokias prognozes paneigė labai greitai. 17 minutę Vitalija Žatkina savo sąskaitoje jau turėjo dublį, o „Banga“ pirmavo 2:0.

Verta pagirti uteniškes už bandymus panaikinti, tačiau bandymai toli gražu ne visada virsta rezultatu, o ir jėgų tai kainuoja labai daug.

Antrojo kėlinio pradžioje už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalinta uteniškė Agilija Skudutytė, o dar po trijų minučių už analogišką nusižengimą ir dviejų įvarčių autorė V. Žatkina.

Arūno Rastenio auklėtinės deficitą sušvelnino iki 1:3, tačiau dvikovos pabaiga priklausė geriausiai tigrei Lijanai Gedminaitei. Per paskutines 10 minučių ji pelnė du įvarčius ir po tų dešimties minučių su komanda pakilo į trečią vietą turnyro lentelėje.