Moterų A lygos 8 turo apžvalga: turnyro viršūnėje – MFA „Žalgiris“-MRU

Praėjusią savaitę moterų A lygoje sužaistos trejos rungtynės, po kurių į turnyro lentelės viršūnę užsiropštė pastarųjų sezonų vicečempionės – sostinės „Žalgiris“-MRU. Ir jei toks scenarijus buvo gana tikėtas, tai kitose dvejose rungtynėse „Vilniaus“ ir „Saned“ iškovotas pergales galima vadinti netikėtumais.

8-ojo turo rungtynių rezultatai:

FK Utenos Utenis 0:6 MFA Žalgiris-MRU | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

FK Banga 0:2 FK Vilnius | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

FK Saned 2:1 FC Hegelmann | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

Viršūnė. Prieš dvikovą su „Utenos Uteniu“, „Žalgirio“-MRU žaidėjos nuo lyderės „Gintros“ turnyro lentelėje atsiliko vienu tašku, bet, tuo pačiu, buvo sužaidusios vieneriomis rungtynėmis mažiau. Vytauto Lukšos auklėtinės žinojo, kad pergalė prieš jaunąsias uteniškes papildytų klubo istoriją gražiu įrašu – pirmojo rato nugalėtojos.

Ir jei prieš pirmąjį teisėjo švilpuką kam nors dar kilo klausimų, jog viskas galėtų baigtis kitaip, tai, paskelbus dvikovos pradžią, tapo aišku, kad tik laiko klausimas, kada vilnietės pramuš. Sužaidus dvi minutes kilo pirmas rimtas pavojus, sužaidus penkias minutes – antras. Liana Ghazaryan atliko sėkmingą reidą dešiniuoju kraštu, perdavė kamuolį į baudos aikštelę Aristellei Atouth ir ši atidarė rungtynių sąskaitą.

Po aštuonių minučių A. Atouth ir vėl sudalyvavo rezultatyvioje atakoje. Tik šįsyk ji tapo ne įvarčio, o rezultatyvaus perdavimo autore. Dviem smūgiais Rachel Hawkins skirtumą padvigubino ir, tuo pačiu, dar labiau nuo ir taip nedidelės įtampos atpalaidavo komandą.

Žalgirietės ir toliau spaudė varžoves, tačiau jas nuo trečiojo įvarčio gelbėjo tiek nuošalę fiksavusi teisėjo asistento iškelta vėliavėlė, tiek gynėja, išmušusi kamuolį iš tuščių vartų. „Utenio“ žaidėjoms sekėsi, tačiau reikia pažymėti, kad jos tos sėkmės už didelį darbą nusipelnė.

Po pertraukos joms paprasčiausiai neužteko jėgų ir žalgirietės tą nuovargį įvertino keturiais papildomais įvarčiais. Savo žodžius tarė Ana Cheminava, A. Atouth, L. Ghazaryan ir Karilė Liužinaitė.

Vytauto Lukšos komentaras

Pirma pergalė. Praėjusiais metais į A lygą žengęs ir pakankamai greitai pirmą pergalę iškovojęs Joniškio „Saned“ klubas, šiemet tokios pat sėkmės laukė gerokai ilgiau. Joniškietės tik šeštuoju bandymu iškovojo tris taškus, šįsyk nugalėdamos labai sunkiai sezoną pradėjusias Kauno rajono „Hegelmann“ futbolininkes.

Dvikova prasidėjo kauniečių klaida ir Lukos Alwoeongos įvarčiu 22-ąją sekundę. Per tiek laiko „Saned“ net nespėjo, kaip šiai komandai įprasta, pakeisti vartininkės ir tokiu būdu pasinaudoti nuostatų punktu. Po įvarčio, tiesa, tokia procedūra buvo atlika, Aušrinę Jankūnaitę pakeitė Teona Sukhashvili ir „Saned“ gretose liko keturios lietuvės.

Šiurkšti klaida gynyboje kainavo ir antrą įvartį. Aikštės viduryje kamuolį perėmusios „Saned“ futbolininkės dviem lietimais (perdavimu ir smūgiu) darsyk pasiuntė kamuolį į tinklą. Tuo metu dar nebuvo sužaista net dešimties minučių.

Nuo to laiko aikštėje, iš esmės, žaidė viena komanda. Ypač aktyvi priekyje buvo Simona Petravičienė, kuri jau per kompensuotą teisėjo pirmojo kėlinio laiką įspūdingu smūgiu skirtumą sušvelnino. Antrajame kėlinyje „Hegelmann“ buvo arčiau išlyginamojo nei „Saned“ trečiojo įvarčio, tačiau daugiau kartų kamuolys tinkle neatsidūrė.

Vytauto Paunksnio komentaras | Vanesos Vasiliauskaitės komentaras

Revanšas. Kaip „Saned“ atsirevanšavo „Hegelmann“ ekipai, taip FK „Vilnius“ atsirevanšavo Gargždų „Bangai“. Dar neseniai lyderėmis buvusios „tigrės“ jau yra nusiritusios į ketvirtąją poziciją. Kas tai lėmė? Be abejo, ir sunkesnis tvarkaraštis, ir Vitalijos Žatkinos sunki trauma.

Dvikovą su vilnietėmis „Banga“ pradėjo aktyviai. Ypač įsiminė jaunosios Estelos Tamošauskaitės reidas dvikovos pradžioje. „Bangos“ nelaimei, nusivariusi kamuolį į baudos aikštelę, Estela nebeturėjo jėgų tinkamai smūgiuoti.

Pirmas rungtynių įvartis buvo įmuštas antrojo kėlinio pradžioje. Po Valerijos Postol smūgio kamuolys dar kliudė aikštės šeimininkių gynėjos koją ir įskriejo į vartus. Apmaudi situacija, nes iki jos „Vilnius“ turėjo daug geresnių šansų pasižymėti.

Dar kalbant apie „Vilnių“, visų pirma, reikia išskirti Mią Darden, kuri prieš tai buvo mušusi įvarčius trejose rungtynėse iš eilės ir labiausiai iš visų komandos žaidėjų prisidėjo prie pergalių serijos. Šįsyk Mia taip pat nepaliko aikštės be įvarčio. Ketvirtą teisėjo pridėtą laiko minutę ji apgaulingu judesiu apgavo gynėją, po to vartininkę ir pasiuntė kamuolį į tinklą.