Moterų A lygos 9 savaitė: padidėjusi įtampa turnyro lentelėje

Praėjusią savaitę šalies stadionuose sužaistos 13-ojo moterų A lygos turo dvikovos.

„Gintra-Universitetas“ iškovojo dar vieną pergalę ir, tikėtina, kad klubas jau po trijų turų užsitikrins eilinį čempiono titulą. Nepaisant dar vieno praleisto įvarčio, Rimanto Viktoravičiaus auklėtinės Gargžduose laimėjo pakankamai ramiai.

Tuo metu, Kaune ir Šiauliuose vyko daug įdomesni reikalai – „Kauno Žalgiris“ pirmąkart šį sezoną nugalėjo bendravardį iš Vilniaus, o Šiaulių SG-FA „Šiauliai“ merginos nugalėjo „Utenos Utenį“ bei iškovojo pirmą sezono pergalę.

Pirmas kartas. Pasistiprinusios Simona Veličkaite, Aušra Klevečkaite ir Marija Stankevičiūte, Šiaulių futbolo akademijos merginos padarė tai, kas iki šiol atrodė nelabai įmanoma. Jos namų rungtynėse prieš „Utenos Utenį“ iškovojo pergalę, kuri palieka šansą komandai pakilti iš turnyro lentelės dugno.

Rungtynės vyko apylygiai, progų susikūrė abi komandos, tačiau lemiamas taškas buvo padėtas pačioje antrojo kėlinio pradžioje. Vartininkė A. Klevečkaitė tolimu perdavimu puolėjai M. Stankevičiūtei suteikė jai galimybę kontratakuoti. Suklydus „Utenos Utenio“ komandos gynėjoms, Marija atsidūrė prieš varžovių vartininkę ir nuginklavo ją.

Iki susitikimo pabaigos dar buvo likusios 43 minutės, tačiau per jas nieko išskirtinio neįvyko. Na, o turnyro lentelėje „Utenos Utenį“ ir „Šiaulius“ dabar skiria jau tik trys taškai.

„Nei pelnytai, nei nepelnytai. Apie tai nėra prasmės kalbėti, nes norisi tiesiog pasidžiaugti pergale. Futbole taip jau būna, kad kartais laimi vieni, kartais – kiti. Smagu, kad jaunosios mūsų žaidėjos po šių rungtynių įgavo daugiau drąsos ir tikėjimo, kad jos taip pat gali laimėti. Aišku, situaciją vertiname objektyviai – prieš „Gintrą“ šiandien šansų neturime, bet prieš „Utenos Utenį“ ar „Bangą“ kovoti galime“, – apie rungtynes kalbėjo trenerė Tatjana Veržbickaja.

Pirmas kartas – II. Dviejų „Žalgirių“ dvikovos šiame sezone būna itin intriguojančios, o trečiojo rato baigtis leidžia tikėtis, kad ir kova dėl antrosios vietos šiemet išliks iki pat sezono pabaigos.

Dvikovą Kaune galima suskirstyti į tris dalis – pirmas 26 minutes, kai žymiai geresne komanda aikštėje buvo MFA „Žalgirio“-MRU merginos, kauniečių atgimimą bei trečiąjį kvėpavimą, leidusį sumušti tris įvarčius.

Laura Ruzgutė vilnietes į priekį išvedė 9 minutę. Nepaisant to, ir MFA merginos ir toliau milžiniškomis pastangomis „ieškojo“ antrojo įvarčio. Nerado. Tuomet „Kauno Žalgirio“ treneris paprašė savo merginų žaisti „aukštu bloku“, neleisti varžovėms įžaidinėti kamuolio ir tai visiškai pasiteisino. Akivaizdu, kad MFA ekipa tokiam žaidimui nebuvo pasiruošusi.

Dar pirmajame kėlinyje kauniečių treneris Mantas Babušis į aikštę metė keturiolikmetę Emą Kriaučiūnaitę ir šešiolikmetę Rusnę Makarevičiūtę. Tai buvo antras žingsnis, kuris dar labiau pagerino kauniečių žaidimą. Nepamirškite šių pavardžių – šios merginos netrukus atsidurs Lietuvos nacionalinėje rinktinėje.

Besibaigiant kėliniui, už žaidimą ranka į „Žalgirio“-MRU vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys. Rimantė Kunickaitė jį užtikrintai realizavo.

Prasidėjus antrajam kėliniui, aukštas spaudimas KŽ ekipai ir vėl davė rezultatą – perimtas kamuolys, smūgis į vartus, įvartis. 2:1. Tuo pačiu ritmu buvo įmuštas ir trečiasis įvartis.

Įgijusios pranašumą 3:1, kaunietės persigrupavo aikštėje į 5-4-1, o tai vėl vilnietėms palengvino gyvenimą. L. Ruzgutė 88 minutę įformino dublį, jos komandos draugės dar sukūrė kelis pavojingesnius išpuolius, tačiau be baigiamosios fazės.

Tarp MFA „Žalgirio-MRU“ ir „Kauno Žalgirio“ turnyro lentelėje liko trijų taškų skirtumas.

Pagarba. Grįžusios iš Taline vykusios Baltijos moterų futbolo lygos, „Gintros-Universiteto“ merginos vėl pasismagino A lygoje. Tiesa, Gargžduose ne pačios rungtynės, o išreikšta pagarba traumas patyrusioms komandos draugėms buvo įdomiausia dalis.

Aikštėje „Gintros“ merginos pasirodė 17 ir 19 numeriais pažymėtais marškinėliais bei užrašu „Better than before“ (geresnės nei prieš tai). Ši akcija buvo skirta sunkias traumas šiemet patyrusioms komandos draugėms Madison Gibson ir Lolitai Žižytei.

Kalbant apie pačias rungtynes, tai įvarčių lietų šiaulietės pradėjo 4 minutę ir stabiliai iki rungtynių pabaigos skirtumą didino. Beje, komandai jau tampa bloga tradicija, kad sykį pasižymi ir varžovės.

Rezultatyviausia čempionato žaidėja Rimantė Jonušaitė savo kraitį padidino dviem tiksliais smūgiais.