Moterų A lygos antra savaitė: dar viena „Gintros“ pergalė, L. Vaitukaitytės sugrįžimas ir MFA „Žalgirio“ jėga

Praėjusią savaitę Lietuvos moterų futbolo A lygoje sužaistos trejos rungtynės, kuriose triumfavo favoritėmis laikytos ekipos.

Šiaulių FK „Gintra-Universitetas“ tris įvarčius atseikėjo „Kauno Žalgiriui“, Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU 6:1 sutriuškino Šiaulių SG-FA „Šiauliai“ merginas, o Gargždų FK „Banga“ 2:0 įrodė pranašumą prieš FK „Utenos Utenį“ bei tokiu būdu iškovojo pirmąją sezono pergalę.

Centrinė dvikova. Prieš rungtynes Šiauliuose tarp „Gintros-Universiteto“ ir „Kauno Žalgirio“ pastarosios ekipos atstovė Judita Sabatauskaitė kalbėjo apie laukiantį derbį, kuriame pažadėjo intrigą, daug kovos ir karšto oro.

Kaip parodė pačios rungtynės, Judita nebūtų stipri sinoptikė, nes Saulės mieste termometro stulpelis sugebėjo pakilti vos iki 16 laipsnių, o ilgą dvikovos dalį pliaupęs lietus merginų neįkaitino taip, kaip galbūt jos norėtų. Vis tik, kalbant apie intrigą ir kovą, Judita neklydo. Šalies čempionėms šios rungtynės buvo sunkiausios sezone, o jų treneris Rimantas Viktoravičius pažymėjo, kad iš savo auklėtinių tikėjosi daugiau.

Šią dvikovą šiaulietės pasitiko be traumą patyrusios vienos svarbiausių savo žaidėjų Jelenos Čubrilo, o jos darbai pirmajame kėlinyje labiausiai buvo užkrauti ant Jessicos Ayers, o antrajame – ant Madison Gibson pečių.

Šiauliečių planus griovė ilgi netikslūs perdavimai, o toks jų žaidimas – Kauno merginų nuopelnas. Pačios žalgirietės aiškios lyderės neturėjo, tačiau drausmingas žaidimas joms leido ne tik sėkmingai gintis, tačiau ir bandyti kontratakuoti. Kamilė Vaičiulaitytė aikštės viduryje varžovėms atsipalaiduoti neleido visas 90 minučių, tačiau neretose situacijose jai pačiai pritrūkdavo komandos draugių pagalbos.

Sužaidus trečdalį pirmajame kėlinyje kamuolys netgi pabuvojo „Gintros-Universiteto“ vartuose, tačiau tame epizode teisėjai užfiksavo pražangą prieš vartininkę Medą Šeškutę.

Patys čempionių įvarčiai – šiurkščių kauniečių klaidų rezultatas. Pirmuoju atveju neatsakinga pražanga baudos aikštelėje ir J. Ayers realizuotas 11 metrų baudinys, antruoju atveju – sisteminė gynybinė klaida bei labai lengvas M. Gibson grobis. Tik trečiasis įvartis buvo toks, kurį galėtumėm pavadinti čempionių meistriškumo klasės įrodymu. Greiti perdavimai, baudos aikštelėje surasta laisva Rimantė Jonušaitė ir rezultatyviausia lygos žaidėja pelnė devintąjį sezono įvartį.

Ar žalgirietės nusipelnė pralaimėti trijų įvarčių skirtumu? Turbūt, kad ne. Ar „Gintra“ nusipelnė laimėti? Be abejo, taip.

Vilnius. Akivaizdu, kad prieš savaitę patirtas skaudus pralaimėjimas prieš „Gintrą“, vilniečių buvo pamirštas. MFA „Žalgirio-MRU“ merginos į aikštę prieš debiutines sezono rungtynes žaidusią ŠSG-FA „Šiauliai“ ekipą žengė su tokia energija, kad dažnu atveju jaunosios šiaulietės likdavo stebėtojomis.

Vos per keturiolika minučių žalgirietės pelnė net keturis įvarčius ir tai dar galėjo būti ne riba. Nėra su kuo palyginti, todėl sunku pasakyti, ar tai yra tikrasis Šiaulių komandos pajėgumas, tačiau faktas, kad jai A lygoje lengva nebus.

Po pertraukos sostinės komandos vyriausiasis treneris Karolis Jasaitis pakeitė penkias pagrindines žaidėjas, tačiau net ir tada MFA persvara nekėlė abejonių. Kam buvo reikalingi tie keitimai? Galbūt, tai pasiruošimas būsimai trečiadienio dvikovai su „Kauno Žalgiriu“.

Liucija. Trečiosios turo rungtynės buvo žaidžiamos Utenoje, kur „Utenos Uteniui“ jau atstovavo viena geriausių šalies futbolininkių Liucija Vaitukaitytė. Nieko keisto, kad žmonės labiau aptarinėjo ne komandos, o būtent jos žaidimą. Koks jis? Įvertinus, kokį ilgą laiką Liucija nežaidė, galime neabejoti, kad bus ir geriau.

Nedaug trūko, kad „Utenos Utenio“ naujokė savo pasirodymą būtų įtvirtinusi greitu įvarčiu. Vis tik, įsiveržusi į baudos aikštelę, ji nusprendė nesmūgiuoti, o atlikti perdavimą. Komandos draugė to nelaukė.

Futbole galioja nerašyta taisyklė: neįmuši tu – įmuš tau. Taip atsitiko ir Utenoje. Visiškai lygioje vietoje aikštės šeimininkės atidavė kamuolį Dovilei Dockaitei ir šiai iš 18 metrų tereikėjo pataikyti į tuščius vartus. Ir ji pataikė. Antrajame kėlinyje ta pati Dovilė darsyk smūgiavo taikliai, įsirašė dublį, o komandai įrašė pirmąją sezono pergalę.

Savaitės MVP. Geriausia praėjusios savaitės futbolininke tapo MFA „Žalgirio“-MRU puolėja Ugnė Lazdauskaitė. Septyniolikmetė nuo 6 iki 14 minutės pelnė tris įvarčius bei tapo greičiausio šio sezono hat-tricko autore. Šiose rungtynėse atrodė, kad kiekvienas Ugnės prisilietimas prie kamuolio gali virsti įvarčiu.

Frazė. Liucija Vaitukaitytė: „Gera žaisti už savo komandą. Už Uteną, o ne už kitą miestą.“

Teksto autoriai: Žilvinas Lukošius ir Aurimas Budraitis