Moterų A lygos apžvalga: kol „Gintra“ ruošiasi Čempionių lygai, dominuoja MFA „Žalgiris“-MRU

Pastarąjį savaitgalį buvo sužaistos dvejos Lietuvos moterų futbolo A lygos rungtynės, po kurių ant pirmojo laiptelio įsitaisė sostinės „Žalgirio“-MRU žaidėjos, nugalėjusios viešnias iš Kauno rajono. Galime prisiminti, kad prieš savaitę Vytauto Lukšos auklėtinės dar užtikrinčiau susitvarkė su Joniškio „Saned“ komanda.

Rungtynių rezultatai:

27 turas: MFA Žalgiris-MRU 12:2 FK Saned | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

19 turas: FK Utenos Utenis 1:3 FK Banga | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

19 turas: MFA Žalgiris-MRU 3:0 FC Hegelmann | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

Prieš savaitę. Žalgiriečių ir joniškiečių rungtynės buvo tokios, kuriose klausimas „kas“ neegzistavo, čia buvo keliamas klausimas „kiek“. Nuo pat susitikimo pradžios žalgirietės užgulė varžovių vartus, o 15 minutę Žemyna Lekavičiūtė juos „atrakino“.

Vėliau viena pusė smaginosi įvarčiais, kiti stebėjo, kaip pirmoji džiaugėsi. Iki pertraukos sumušusios keturis įvarčius, Vilniaus atstovės ne tik nesustojo, bet reguliariai didino skirtumą. Galima išskirti 77–88 minučių intervalą, per kurį skirtumas užaugo nuo 7:1 iki 12:1.

Šiose rungtynėse rezultatyviausia žaidėja buvo amerikietė Mia Leneice Darden, atlikusi „hetriką“.

Darsyk Žemyna. Gerą sportinę formą įgijusios „Hegelmann“ futbolininkės į sostinę keliavo tam, kad iškovotų 3 taškus. Vis tik, kaip parodė rungtynės, tą padaryti šansų daug jos neturėjo – tokia išvada daliai žiūrovų galėjo susidaryti jau per pirmąsias susitikimo minutes.

Būtent, nesužaidus nei 60 sekundžių, MFA „Žalgiris“-MRU sukūrė pirmą rimtą pavojų, kai kamuolys iš pradžių patikrino vartų konstrukciją, o tuomet savo meistriškumą buvo priversta demonstruoti vartininkė Gina Mankutė.

Dar po minutės krito pirmas įvartis. Iš kairės Anna Dallakyan tolimojo virpsto link numetė kamuolį Ž. Lekavičiūtei, kuri užtikrintai vienu lietimu pasiuntė kamuolį į tinklą.

„Hegelmann“ šis šaltas dušas nesužlugdė. Kaunietės sukūrė net kelias galimybes rezultatui išlyginti, tačiau žalgirietės užtikrintai atsilaikė. O tada darsyk Ž. Lekavičiūtė pasistengė padaryti taip, kad varžovių entuziazmas maksimaliai sumažėtų – ji įspūdingu smūgiu (gal net gražiausiu savo karjeroje) į tolimąjį vartų kampą padvigubino skirtumą. Po pertraukos po sumaišties baudos aikštelėje žalgirietės įmušė trečią įvartį ir tuo metu varžovės galutinai nuleido rankas.

Arti sensacijos. Likus penkiolikai minučių iki dvikovos „Utenos Utenis“ – „Banga“ pabaigos, rezultatas dar buvo lygus, tačiau Atėnė Streckytė ir Monika Grikšaitė padarė viską, kad „tigrės“ išliktų kovoje dėl bronzos, o uteniškės liktų su vienu tašku, iškovotu dar pavasarį.

Utenos miesto komanda kenčia dėl praleidžiamų įvarčių ir šioje dvikovoje tai darsyk pasitvirtino. Paulina Narbutaitė surizikavo smūgiuoti iš maždaug 30 metrų atstumo ir kamuolys atsidūrė vartų tinkle. Galime neabejoti, kad „Utenos Utenio“ treneriai nenori prisiminti, kiek panašių įvarčių buvo praleista per šį sezoną.

Nors gargždiškės turėjo persvarą visos dvikovos metu, joms pasižymėti antrą kartą buvo labai sudėtinga. Nelengva buvo ir „Utenos Utenio“ futbolininkėms, tačiau jos 73 minutę tai padarė. Po kampinio ir trijų smūgių (paskutinis priklausė Karolinai Jasaitytei) kamuolys atsidūrė vartų tinkle.

Aikštės šeimininkių nelaimei, persvarą jos turėjo vos dvi minutes, nes tuomet kampinis buvo skirtas prie jų vartų, o, įžaidus kamuolį, A. Streckytė „perkėlė“ vartininkę ir išvedė savo komandą į priekį. Dar po dešimties minučių buvo padėtas taškas.