Moterų A lygos atkeltas 10 turas: dar vienas R. Jonušaitės šou ir išsigelbėjusios žalgirietės

Lietuvos futbolo moterų A lygoje sužaistos dvejos atkeltos 10-ojo turo rungtynės. „Vilniaus“ ir „Kauno Žalgirio“ rungtynės bus sužaistos birželio 20 dieną, o likusias dvi poras sudarė tos pačios komandos, kurios santykius aiškinosi ir prieš savaitę.

Vieną porą sudarė „Gintra“ ir „Utenis“. Dvejos per 7 dienas sužaistos rungtynės praktiškai nesiskyrė – ir vėl Utenos merginoms pasipriešinti buvo per sudėtinga, ir vėl Rimantė Jonušaitė buvo nesulaikoma puolime.

Sostinės MFA „Žalgiris“-MRU darsyk nugalėjo Gargždų „Bangą“, tačiau šios tarpusavio rungtynės nuo vykusių prieš savaitę skyrėsi kaip diena ir naktis. Šįsyk dar iki 84 minutės buvo lygu, tačiau per likusį laiką Laura Ruzgutė ir Ugnė Lazdauskaitė įvarčiais nulipdė jau 5-ąją žalgiriečių pergalę šiame sezone.

Gintra–Utenis. Dar nė neprasidėjus sezonui buvo aišku, kad tarp daugkartinių šalies čempionių „Gintros“ futbolininkų bei jaunųjų „Utenio“ klubo auklėtinių bus milžiniška praraja. Kaip ji atrodo sužaidus 6 rungtynes? „Gintros“ sąskaitoje 53 įmušti įvarčiai ir vienas praleistas; „Utenio“ – vienas įmuštas, 53 praleisti.

Vienintelis šansas „Uteniui“ tarpusavio rungtynėse praleisti įvarčių kiek mažiau – tai varžovių noras tose rungtynėse patinginiauti. Deja („Utenio“ merginoms), po kelių prieš tai sužaistų rungtynių, po kurių treneris Rimantas Viktoravičius savo auklėtinėms „išrašė velnių“, jo auklėtinės įjungė aukštesnę pavarą ir uteniškėms liko tik vieną po kito skaičiuoti įvarčius.

Per šias dvejas rungtynes visu gražumu atsiskleidė R. Jonušaitė, kuri savo šiame sezone pelnytų įvarčių sąskaitą papildė iki 18. Po šių dvejų rungtynių vėl galime kelti klausimą, ar Rimantė darsyk pagerins savo rekordą? Priminsime, kad pernai ji iš viso įmušė 48 įvarčius.

O dabar palyginkime pastarąsias dvejas šių komandų rungtynes. Gegužės 2 dieną „Utenis“ atsilaikė šešias, gegužės 6 dieną – aštuonias minutes. Ir pirmąsyk, ir antrąsyk savo geriausią atkarpą R. Jonušaitė sužaidė įpusėjus pirmajam kėliniui. Ir pirmąsyk, ir antrąsyk į „Utenio“ vartus buvo skirtas baudinys.

Lijana. Gargždų „Bangos“ puolimo lyderė Lijana Gedminaitė MFA „Žalgiris“-MRU merginoms galvos skausmą kelia ne vienerius metus. Per pastarąjį penkmetį netrūko rungtynių, kai „Banga“ žaisdavo be sukurtų progų, tačiau Lijanos individualus meistriškumas lemdavo „tigrių“ pergalę.

Praėjusį savaitgalį L. Gedminaitė dusyk nuginklavo sostinės komandos vartininkę, tačiau šįsyk ir to buvo maža. Beje, kaip ir daug kartų prieš tai, Lijana tiesiog apibėgo varžoves ir būdama viena prieš vartininkę jai tiesiog nepaliko šansų. Dar daugiau – prieš mušdama antrąjį įvartį ji dar turėjo įveikti trijų varžovių gynybą. Kaip parodė įvykiai aikštėje, tai jai padaryti nebuvo pernelyg sudėtinga.

Šiose rungtynėse MFA „Žalgirio“-MRU gynybos linija buvo tokia, kokia dar nebuvo nei vienose kitose rungtynėse. Tai lėmė Viktorijos Čiapaitės ir Karilės Liužinaitės prisijungimas prie Lietuvos moterų salės futbolo rinktinės, taip pat Juditos Traubaitės netektis.

Apskritai, žalgirietės pirmąjį kėlinį „pramiegojo“, o žaisti pradėjo tik tuomet, kai Lijana Gedminaitė pelnė įvartį. Žalgirietės „pabudo“ ir tuomet jau nebeleido suabejoti, kas yra šių rungtynių šeimininkės. Net tada, kai 80 minutę L. Gedminaitė išlygino rezultatą 2:2, neatrodė, kad „Banga“ iš Vilniaus išsiveš tašką ar taškus. Per paskutines 10 minučių žalgiriečių milžiniška žaidybinė persvara buvo įtvirtinta dviem įvarčiais bei trimis taškais į turnyro lentelę.

Autorius – Aurimas Budraitis; MFA „Žalgiris“ nuotr.