Neįgaliesiems

Moterų A lygos penktoji savaitė – be sensacijų

6 ir 7 turo apžvalga: dviguba savaitė, dvigubai daugiau rungtynių, tačiau visur dėsningos pabaigos.

Apskritai, netgi jei žiūrėtumėm į pirmojo rato kovas, tai pamatytumėm daug panašumų. Pavyzdžiui, „Gintros-Universiteto“ pergalės prieš abu „Žalgirius“, o „Bangos“ pergalės prieš turnyro apačioje esančias komandas.

Per šešerias rungtynes įmušti 32 įvarčiai. Kaip įprasta, daugiausiai (10) jų primušė šalies čempionės, tačiau „Žalgirio“-MRU merginos atsiliko tik vienu tiksliu smūgiu.

Raudona kortelė. Sutikite, kad lietuviškajame moterų futbole tokie dalykai nėra dažnas atvejis. Ką jau kalbėti apie tai, kad iš aikštės išvaroma „Gintros-Universiteto“ žaidėja. Dvikovoje su „Kauno Žalgiriu“ TAI įvyko. Samanta Karasiovaitė kietai prasižengė, užsidirbo geltoną kortelę, vėliau paklausė teisėjo „ar jis aklas, kad nemato“, tada užsidirbo dar vieną geltoną kortelę ir tuo savo pasirodymą baigė.

Beje, identiška situacija buvo 2017 metų sezone Gargžduose. Tuomet lygiai taip pat chronologiškai rungtynes užbaigė tuometinė legionierė Ana Alekperova. Panašu, kad per tuos trejus metus „Gintros“ merginos raudonų kortelių prieš save išvydusios nebuvo.

Beje, ta raudona kortelė, kaip po rungtynių pažymėjo treneris Rimantas Viktoravičius, suvienijo merginas ir jos pradėjo žaisti geriau. Iki pertraukos šiaulietės, veikiausiai, pagerino nuošalių rekordą, o po pašalinimo (53 minutę) teprireikė vos penkių minučių, kad šalies čempionės pelnytų antrąjį ir trečiąjį įvarčius.

Šiose rungtynėse, kurias šiaulietės laimėjo 3:0, įvarčius pelnė Jessica Ayers, Madison Gibson ir Dovilė Gailevičiūtė. Ar nieko netrūksta? Trūksta, Rimantės Jonušaitės. Jaunoji talentė po septynerių iš eilės rezultatyvių rungtynių pirmąsyk aikštę paliko nepasižymėjusi.

Ugnė. Kita jaunoji talentė Ugnė Lazdauskaitė savo rezultatyvių rungtynių seriją baigė šeštose rungtynėse prieš tą pačią „Gintros-Universiteto“ komandą. Kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo tyla prieš audrą. Po sausų rungtynių, Ugnė pasiekė karjeros rekordą, kai per vienas rungtynes sugebėjo sumušti net penkis įvarčius. Tokiais ir geresniais pasiekimais šiemet iki šiol galėjo pasigirti tik dvi lygos futbolininkės: jau minėta R. Jonušaitė ir prieš savaitę aštuoniais tiksliais smūgiais pasižymėjusi Kamilė Vaičiulaitytė.

Grįžkime prie Ugnės. Maždaug prieš mėnesį, rungtynėse su Šiaulių SG-FA „Šiauliai“ ekipa, „Žalgirio“-MRU atakų lyderė per keturiolika žaidimo minučių pasiekė hetriką. Šįsyk per tą patį laiką ji buvo pelniusi tik vieną įvartį. Vis tik, milžiniška žaidybinė persvara neleido abejoti, kad tiek Ugnė, tiek visa MFA komanda pratrūks. Taip ir atsitiko.

Utenis. Netekusios savo pagrindinės vartininkės Aušrinės Bikutės, „Utenos Utenio“ merginos neteko pagrindinio savo ramsčio. Neabejotinai tai yra pagrindinė padidėjusio praleistų įvarčių skaičiaus priežastis. Kada praleidi daugiau – tada ir žaisti yra sunkiau.

Per pastarąją savaitę uteniškės „Kauno Žalgiriui“ pralaimėjo 0:6, o „Bangai“ – 1:5. Jei lygintumėm šias rungtynes su tuo, kas buvo pirmajame rate, tai lengviau lyginti akistatas su kaunietėmis. Jos buvo panašios. Kalbant apie dvikovas su „Banga“, tai reikia pripažinti, jog jos buvo visiškai skirtingos. Utenoje „Utenį“ nužudė jų pačių klaidos, Gargžduose – „Banga“ turėjo milžinišką pranašumą. Tiesa, tik po pertraukos.

Banga. Kaip „Utenos Utenis“ yra priklausomas nuo Aušrinės Bikutės, taip „Banga“ yra priklausoma nuo savo lyderės Lijanos Gedminaitės. Jau minėtose rungtynėse su „Uteniu“ Lijana pasižymėjo keturiais įvarčiais bei eilinį kartą įrodė savo klasę.

Kitoje savaitės akistatoje „Banga“ vos 1:0 nugalėjo jaunąsias Šiaulių SG-FA „Šiauliai“ merginas. Žiūrint iš šalies, atrodė, kad gargždiškių žaidimas tose dvejose rungtynėse praktiškai nesiskiria. Tiesiog prieš šiaulietes Lijana Gedminaitė nežaidė ir, kaip parodė rungtynės, nebuvo kam mušti įvarčių.

Faktai. Praėjusią savaitę MFA „Žalgirio“-MRU legionierė Ana Cheminava įmušė į „Gintros-Universiteto“ vartus. Sostinės komanda išlieka vienintele per du sezonus sugebėjusi įmušti į čempionių vartus. Ana pasižymėjo tuomet, kai „Gintra“ pirmavo 3:0. Per septynerias sezono rungtynes Šiaulių ekipa yra įmušusi 69 įvarčius ir praleidusi tik 2.

Prabilo Liucija Vaitukaitytė. Prieš kelias savaites į Lietuvą sugrįžusi viena talentingiausių Lietuvos futbolininkų Liucija Vaitukaitytė pagaliau įmušė. Penkeriose rungtynėse buvusi be įvarčių, 20-metė saugė pasižymėjo dvikovoje su „Banga“. Po jos įvarčio rezultatas buvo 1:1.

Autoriai – Žilvinas Lukošius ir Aurimas Budraitis

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS