Neįgaliesiems

Moterų A lygos trečia savaitė: „Utenio“ istorija, dar vienas R. Jonušaitės penketukas bei „Kauno Žalgirio“ pralaimėjimai

Praėjusią savaitę Lietuvos moterų futbolo A lygoje sužaistos 5 rungtynės, iš kurių 3 baigėsi vos vieno įvarčio persvara. Ką tai reiškia? Turbūt tai, kad tokios intriguojančios savaitės iki šiol neturėjome.

Per savaitę įmušti 30 įvarčių. Viena vertus – daug, kita vertus – didesnę jų pusę sumušė „Gintros-Universiteto“ merginos.

Istorija. Prieš keletą metų FK „Utenos Utenis“ susidėliojo planą, pagal kurį merginų komanda A lygoje turėjo atsidurti gerokai vėliau nei atsidūrė. Natūralu, kad toks paankstinimas mergaitėms smogė negailestingai. Tačiau senovės išmintis byloja, kad praėjęs ugnį ir vandenį, tampi gerokai stipresnis.

Taip atsitiko ir Utenos futbolininkėms. Per praėjusį sezoną jos sustiprėjo, o 2020 m. birželio 17 dieną iškovojo pirmąją pergalę istorijoje. Uteniškės 1:0 išvykoje nugalėjo Šiaulių SG-FA „Šiauliai“ komandą, o pergalingą įvartį pelnė Goda Papartytė.

Prie „Utenos Utenio“ prisijungus Liucijai Vaitukaitytei, šios ekipos saugų grandis atrodo viena įdomesnių visoje lygoje. Kol kas yra problemų puolime, tačiau net ir tai joms nesutrukdė pasižymėti ir dar vienose savaitės rungtynėse prieš MFA „Žalgiris“-MRU merginas.

Trauma. Jei kalbėtumėm tik apie rezultatus aikštėje, tai Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU merginoms praėjusi savaitė buvo puiki. Dvi iškovotos pergalės bei turnyro lentelėje iškovotas kelialapis į antrąją vietą. Atrodo, ko gali daugiau norėti?

Yra ko. Pavyzdžiui, užbaigti rungtynes be traumų. Deja, to Paulinai Potapovai išvengti nepavyko. Dvikovos su „Kauno Žalgiriu“ antrojo kėlinio pradžioje dvidešimtmetė nutraukė raiščius ir iš futbolo iškrito neribotam laikui.

Be komandos draugės likusios sostinės futbolininkės po kelių minučių pelnė trečiąjį įvartį bei žengė milžinišką žingsnį pergalės prieš „Kauno Žalgirį“ link. Kaip parodė ateitis, to Ugnės Lazdauskaitės įvarčio pergalei pasiekti visiškai pakako.

Kitose savaitės rungtynėse žalgirietės iškovojo antrą pergalę iš eilės (3:1 prieš „Utenos Utenį“). Tiesą, šįsyk jų žaidimas nekėlė tokio pasigerėjimo, kaip prieš 4 dienas Kaune. Pačios vilnietės yra pastebėjusios, kad komandos draugei patyrus traumą, MFA artimiausiose rungtynėse atrodo žymiai prasčiau nei gali.

Beje, praėjusios savaitės geriausia žaidėja U. Lazdauskaitė abejose savaitės rungtynėse įformino po dublį.

„Kauno Žalgiris“. Prieš sezoną antra po „Gintros-Universiteto“ vadinta komanda per pastarąsias 7 dienas patyrė 2 pralaimėjimus, nukrito į 4 turnyro lentelės vietą ir bent pirmajame rate beveik nebeturi šansų pakilti aukščiau.

Aišku, dar laukia 3 ratai ir viskas gali pasikeisti, tačiau kas nutiko komandai, kuri taip sėkmingai startavo pirmenybėse, o vėliau metė pakankamai rimtą iššūkį „Gintros-Universiteto“ ekipai? Sėkmės stoka? Nebūtinai. Dvikovoje su sostinės ekipa sėkmė netgi dažniau šypsojosi Kauno merginoms. Žaidėjų traumos? Irgi ne. Žioplos klaidos? Veikiausiai, taip.

Priminsime, kad kaunietės po pralaimėjimo Vilniaus „Žalgiris“-MRU ekipai 2:3, dar po keturių dienų 1:2 turėjo pripažinti Gargždų „Bangos“ pranašumą. Tos dvikovos ketvirtą teisėjo pridėto laiko minutę Kamilė Vaičiulaitytė nesugebėjo realizuoti 11 metrų baudinio.

Komentaras. „Kauno Žalgirio“ treneris Mantas Babušis: „Visa problema mūsų praleistuose įvarčiuose. Sunku paaiškinti, kaip mes tokius praleidžiame, tačiau taip yra. Kai prasileidi nesąmonę, tada prasideda psichologiniai dalykai, pykčiai, galbūt aš įnešu kažkiek chaoso… nežinau. Treniruotėse viskas vyskta pagal planą – kamuolys ritasi taip, kad neturiu jokių priekaištų, merginos dirba, stengiasi, bet tos klaidos… aišku, dar sužaidėme tik ketverias rungtynes, todėl viskas prieš akis.

Žmonės kalba apie nerealizuotą baudinį, tačiau mes „Bangai“ pralaimėjome ne dėl baudinio. Mes visą pirmą kėlinį buvome žymiai geresnė komanda, visiškai dominavome, kūrėme žaidimą, smūgiavome, atlikome standartines situacijas. Žaidėme su kamuoliu, o visos merginos žinojo ką daryti. Turėjome jau tada įgyti didesnę persvarą ir viskas būtų išsisprendę. Deja, varžovės po pertraukos sėkmingai apsigynė, o mūsų merginos nuo alinančio karščio nebeturėjo jėgų“.

Rimantė. Šiaulių „Gintra-Universitetas“ per šio sezono ketverias rungtynes įmušė 45 įvarčius, iš kurių net 14 priklauso jaunajai Saulės miesto superžvaigždei Rimantei Jonušaitei. Pastaroji jau antrą kartą šiemet sugebejo pasižymėti 5 įvarčiais, o jos atstovaujama komanda pasiekė naują sezono rekordą, per rungtynes įmušdama net 17 įvarčių.

Vis dažniau po tokių varžovių triuškinimų pasigirsta komentarų apie tai, kad „Gintros-Universiteto“ merginos negerbia varžovių, jas triuškindamos tokiais rezultatais. Tačiau ką joms daryti? Negerbti futbolo? Negerbti savęs?

Tokia realybė, kad „Gintros-Universiteto“ futbolininkių individualus meistriškumas varžoves lenkia šviesmečiais. Kada tai pasikeis? Tikėkimės, greitai.

Autoriai – Aurimas Budraitis ir Žilvinas Lukošius

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS