Neįgaliesiems

Moterų futbolo sezonui artėjant – pasikeitę planai, individualios treniruotės ir laukimas geresnių laikų

Šiuo metu visą pasaulį sukaustęs koronavirusas neaplenkė ir Lietuvos. Kaip ir daugelyje šalių, pas mus yra sustabdyti arba nutraukti beveik visi įmanomi sporto renginiai. Moterų futbolas šioje situacijoje turi kiek kitokį statusą, nes šalies čempionatas dar neprasidėjęs, o merginos tik pradėjo pasiruošimą būsimam sezonui.

2020 metų moterų A lygos čempionate žais šešios ekipos. Prie pernykščių dalyvių prisidės pernai LMFA Pirmos lygos nugalėtojo titulą iškovojęs MFA „Žalgiris“-MRU. Jau aišku, kad tiek Vilniaus komanda, tiek Šiaulių FK „Gintra-Universitetas“, FK „Kauno Žalgiris“, Gargždų FK „Banga“, Šiaulių SG-FA „Šiauliai“, FK „Utenos Utenis“ yra priversti keisti pasiruošimo sezonui planus.

„Komandą virusas paveikė gana stipriai. Atšaukėme pasiruošimo stovyklą Turkijoje likus kelioms dienoms iki išvykimo. Taip pat pats pasiruošimo procesas yra sustabdytas, negalime treniruotis kaip komanda, negalime dalyvauti rungtynėse, kitaip tariant viskas „užšaldyta“. Sportuojame individualiai ir palaikome savo fizinę formą. Tikimės, kad tai ilgai neužsitęs ir greitai viskas grįš į įprastą ritmą, o kol kas sveikata yra svarbiausia ir turime saugoti patys save ir vieni kitus“, – teigė viena „Gintros-Universiteto“ senbuvių Dovilė Gailevičiūtė.

Jai antrino komandos draugė Algimantė Mikutaitė: „Esminis pokytis tas, kad nesitreniruojame kartu ir atšaukta stovykla Turkijoje. Ten turėjome sužaisti trejas rungtynes ir tai dalis pasiruošimo, kuris svarbus rengiantis tiek A lygai, tiek UEFA turnyrui. Nepaisant esamos situacijos dėl karantino, dirbame individualiai. Kas išvykusios į namus ir ten pasidaro individualias treniruotes su kamuoliu ar prasibėga krosiukus, kitos gydosi traumas ir per tą laikotarpį tikisi atsigauti. Likusios Šiauliuose merginos susitaria ir porose juda individualiai, tokiu būdu palaikydamos fizinę kondiciją, kad po karantino būtų greitesnis grįžimas į įprastą treniruočių procesą“.

Praėjusiais metais A lygos atstovėmis tapusios „Utenio“ merginos šiemet sezonui planavo pasiruošti dar atsakingiau bei tobulėjimo prasme žengti bent žingsnelį į priekį. Dabartinė situacija privertė ieškoti kitų būdų, kaip teisingai pasiruošti A lygai.

„Teko nutraukti keletą suplanuoti draugiškų rungtynių, bet nepasimetėme ir treniruotės vyksta. Iš pradžių individualios, savoje aplinkoje, o dabar išbandome jas nuotoliniu būdu. Individualiai dažniausiai susirenkame po vieną, tačiau būna taip, kad netyčia susitinkame kelios. Tada išsiskirstome į skirtingas stadiono puses“, – savo komandos peripetijas pasakojo „Utenio“ žaidėja Ieva Ulevičiutė.

Likusios komandos dirba panašiu ritmu – individualios treniruotės.

„Treniruotės šiuo metu su komanda nevyksta, tačiau sportuojame individualiai pagal programą, geriname fizinį pasirengimą, tobuliname technikos elementus“, – sakė MFA „Žalgirio“-MRU naujokė Karilė Liužinaitė.

„Karantinas visiškai paveikė treniruočių procesą, nes nebegali nieko planuoti. Merginos noro turi, bet sportuoja tik individualiai“, – paklaustas apie pastarąją savaitę, sakė Gargždų „Bangos“ treneris Simonas Alsys.

„Liūdna būti be kolektyvo, liūdna be treniruočių, liūdna be įprastinio pasirengimo ciklo“, – reziumavo Šiaulių SG-FA „Šiauliai“ komandos žaidėja Rugilė Butkutė.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS