Neįgaliesiems

Moterų futbolo žvaigždutės: auga ypatingos patirties įgijusi nauja karta

Įvarčių „mašinos“, kūrybingos saugės, sumanios gynėjos ir darbščios vartininkės. Renkant geriausią jaunosios žaidėjos titulą netrūksta stiprių pretendenčių.

Moterų futbole auga perspektyvi žaidėjų karta, kokios dar ko gero nėra buvę. Bent jau pagal sąlygas ir galimybes: daugelis jų įgijo vertingos patirties žaidžiant su geriausiomis Europos merginų čempionate. Iki svajonių – dar ilgas kelias ir daug sunkaus darbo, bet jos jau turi į ką lygiuotis ir savame krašte.

Geriausi pavyzdžiai – perspektyviausiomis rinktos žaidėjos. Pastaruosius dvejus metus šioje nominacijoje ryškiai pirmavo Liucija Vaitukaitytė. Ispanijoje žaidžianti saugė jau išaugo merginų rinktinių marškinėlius ir yra viena iš moterų rinktinės lyderių. Moterų futbole jau įsitvirtina ir Gabija Gedgaudaitė, kuri šį prizą laimėjo dukart ir dabar atstovauja Lenkijos klubui.

Jaunimo rinktinėse atsiranda naujų žvaigždučių. Pagal pelnytus įvarčius praėjusiais metais niekas negali lygintis – nei tarp suaugusiųjų, nei tarp jaunimo – su Rimante Jonušaite. 2018-ųjų vasarą iš Mažeikių į Šiaulius persikėlusi mergina apšilo kojas ir šovė aukštai. 2019-aisias ji buvo nesulaikoma: 41 įvartis A lygoje, 7 tikslūs smūgiai WU-17 rinktinėje ir pirmasis įvartis atstovaujant moterų rinktinei.

Talentą mušti įvarčius demonstruoja ir Karilė Liužinaitė. Ji su 16 įvarčių I lygoje už Panevėžio komandą išrinkta geriausia šio turnyro puolėja, taip pat 5 kartus pasižymėjo A lygoje atstovaudama Šiauliams ir kartą – WU19 rinktinėje. 2018 metais šioje nominacijoje ji pateko į geriausiųjų trejetą.

Dar viena žaidėja, kuri jau buvo arti prizo – Judita Sabatauskaitė. Saugė sugebėjo „Kauno Žalgiriui“ pelnyti 12 įvarčių A lygoje, 5 įvarčiais prisidėjo prie Jonavos komandos rezultatų I lygoje ir taip pat atsidarė įvarčių sąskaitą moterų rinktinėje.

Kitos žaidėjos neturi tokių įspūdingų skaičių, tačiau buvo vertingos savo komandų žaidėjos. Sidabrą iškovojusio „Kauno Žalgirio“ ir I lygos nugalėtojų MFA „Žalgirio“ gretose rungtyniavo saugė Ugnė Lazdauskaitė. Trečioje vietoje likusiai Gargždų „Bangai“ talkino gynėja Donata Švarcaitė, pelniusi geriausios Merginų elitinės lygos gynėjos titulą.

Žaidimą A lygoje už Šiaulių sporto gimnazijos – akademijos komandą su pasirodymu Pirmoje lygoje derino vartininkė Meda Šeškutė ir saugė Gabija Toropovaitė. Pastaroji I lygoje Ukmergės ekipai pelnė 8 įvarčius ir buvo išrinkta geriausia sauge.

Dvi žaidėjos liko ištikimos ir naudingos savo pirmosioms komandoms – Dominyka Vaiginytė gynė MFA „Žalgirio“ vartus ir tapo geriausia I lygos vartininke, o Dovilė Dockaitė padėjo Vilkaviškio „Šešupei“.

Už vieną iš šių žaidėjų balsuoti galima iki vasario 10 d. Antrajame etape iki vasario 17 dienos liks trys kandidatės.

Rinkimai vyksta DELFI.lt skiltyje „Lietuvos futbolo apdovanojimai 2019“.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS