Neįgaliesiems

Moterų I lygoje – naujos istorijos ir keletas staigmenų

Savaitgalį surengtos 2 turo rungtynės LMFA Pirmoje lygoje, kur netrūko įdomybių. Pirmąkart moterų futbolo varžybos įvyko Kėdainiuose, jauniausia lygos snaipere tapo 10-metė, titulą ginančios alytiškės buvo sutriuškintos Vilniuje.

Pirmenybėse dalyvaujančios 15 komandų yra suskirstytos po penkias ir savo žygius pradėjo Pietų, Rytų ir Vakarų regionuose, siekiant rudenį patekti į pirmenybių ketvirtfinalį.

Pietų regione savo antrąsias pergales įtikinamai iškovojo sostinės ekipos. Turnyro lentelės pirmą vietą užima Vilniaus FM-FC „Amber“ jungtinė ekipa, po pergalės 7:1 prieš Alytaus SRC-MFK. Būtent Vilniaus FM su alytiškėmis pernai rungėsi pirmenybių finale ir alytiškės triumfavo 1:0.

Šįkart vilnietės pranoko varžoves. Viktorija Magalinskaja išvedė komandą į priekį jau 4 minutę, o Meda Šeškutė padvigubino rezultatą 11 min. Po minutės Meilė Čyžiūtė sušvelnino deficitą iki 2:1, bet šeimininkės vėl sparčiai padidino savo persvarą. V. Magalinskaja atliko „hetriką“.

Rungtynių fotoalbumas (Ievos Markūnaitės nuotr.)

MFA „Žalgiris B“ 11:0 įveikė Vilkaviškio FK „Šešupę“, o „pokerį“ pelnė Erika Šupelytė. Visgi, didžiausia staigmena tapo 75 min. po keitimo debiutavusi Žemyna Lekavičiūtė, kuri spėjo pelnyti įvartį bei atlikti rezultatyvų perdavimą E. Šupelytei. „Žalgirio B“ naujokei rungtynių dieną sukako 10 metų ir 262 dienos, tad ji tapo jauniausia įvarčio autore LMFA I lygos istorijoje.

Rungtynių fotoalbumas (Ievos Markūnaitės nuotr.)

Rytų regione susitiko kaimynės – jonavietės ir ukmergiškės. Jonavos KKSC-„Eos-Aušra“ pirmavo po pirmojo kėlinio 3:0, tačiau viešnios nepalūžo ir 70 min. sugebėjo išlygino rezultatą. Rungtynių nugalėtojos paaiškėjo tik per paskutines dvikovos minutes – Simona Bagavičiūtė ir Monika Markevičiūtė išplėšė Ukmergės SC-„Keliams“ įspūdingą pergalę 5:3! Rungtynėse dubliais išsiskyrė Karolina Sarkanaitė ir Gabija Toropovaitė.

Didžiausią pergalę 14:0 iškovojo Panevėžio FA-FK „Panevėžio“ ekipa Visagine. Net pusę komandos įvarčių pelnė Karilė Liužinaitė, „hetriką“ pelnė Marija Galkina. Po 2 turų ukmergiškės ir panevėžietės surinko po 6 taškus.

Rungtynių fotoalbumas (PHOTO report nuotr.)

Vakarų regione savo pirmas rungtynes šiame pirmenybių sezone sužaidė Tauragės MFK, Gargždų FK „Banga B“ ir Kėdainių „Nevėžis“. Tauragiškės 5:1 namie įveikė gargždiškes, tačiau lemiamą persvarą susikrovė tik per paskutines 15 minučių. Margarita Vagdarytė išsiskyrė dubliu; svečių įvartį pelnė Vitalija Žatkina.

Rungtynių fotoalbumas (Domantės Katauskaitės nuotr.)

Istorinėse rungtynėse Kėdainiuose netrūko intrigos. Klaipėdos FM-FK „Atlantas“ anksti įsiveržė į priekį po Robertos Mikalauskytės ir Rugilės Lygnugarytės įvarčių, tačiau įsidrąsinusios šeimininkės perėmė iniciatyvą ir 76 min. atsakė Redos Gulbinaitės įvarčiu. Klaipėdietėms pavyko išsaugoti persvarą 2:1 ir iškovoti savo pirmąją pergalę.

Mažeikių FK „Triumfas“ antrą turą praleido, bet pasidalino šiuo vaizdo klipu Motinos dienos proga!

Straipsnio autorius – Robertas Každanas; Ievos Markūnaitės nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS