Neįgaliesiems

Moterų rinktinė ruošiasi susigrąžinti Baltijos taurę

Lietuvos moterų futbolo rinktinė šią savaitę Šiauliuose ruošiasi Baltijos taurės varžyboms. Į Estijoje vyksiantį turnyrą lietuvės vyks nusiteikusios susigrąžinti trofėjų.

Nuo 1996 metų organizuojamose varžybose Lietuvos moterų rinktinė čempionėmis tapo keturis kartus, o paskutinį kartą taurę į viršų kėlė 2015 metais Taline. Būtent čia vyks ir šių metų turnyras. Rugpjūčio 31 d. (penktadienį) Lietuvos komanda žais su Estija, o kitą dieną mes iššūkį Latvijai.

Lietuvos komandos treneris Rimantas Viktoravičius komandai kelia aukščiausius tikslus: „Tikslas – nugalėti turnyre. Per šį laiką daugiausiai akcentuosime taktinį žaidimo gerinimą. Teks koreguoti mūsų žaidimą, kadangi neatvyko Ispanijoje rungtyniaujanti komandos lyderė Liucija Vaitukaitytė. Estijos ekipoje yra nemažai legionierių, kurios turi atitinkamą pasirengimą. Estija visada buvo stipri komanda. Latvių žaidimo lygis taip pat kyla, tiesa, turnyre jos neturės savo lyderės puolėjos“.

Nacionalinės rinktinės daugumą sudaro Europoje sėkmingai žaidžiančios Šiaulių „Gintros-Universiteto“ futbolininkės – jų yra net aštuonios. Šešios  žaidėjos yra iš „Kauno Žalgirio“ komandos, kitos – legionierės, arba jaunosios Lietuvos talentės. Į rinktinės stovyklą pirmą kartą pakviestos šių metų Europos merginų (WU17) čempionate žaidusios 15-metė vartininkė Meda Šeškutė, Loreta Rogačiova ir Judita Sabatauskaitė.

„Septyniolikmečių rinktinės merginos yra gerai pasiruošusios ir ateityje moterų rinktinėje jų galima išvysti daugiau. Loreta visą vasarą treniravosi su „Gintra“, o Judita buvo viena WU-17 rinktinės lyderių“, – pasakojo R. Viktoravičius.

Lietuvos moterų rinktinės kapitonė Greta Kaselytė žino, ką reiškia laimėti Baltijos taurę, tačiau nesitiki lengvo scenarijaus šių metų varžybose: „Estijos rinktinė turi daug legionierių, tarp jų ir žaidėjos, su kuriomis teko žaisti Neapolyje. Latvės taip pat turi užsienyje žaidžiančias patyrusias merginas. Latvijos žaidėjų amžiaus vidurkis yra 28, o mes turime įvairaus amžiaus futbolininkų. Mūsų rinktinė – labai jauna“.

„Baltijos taurė mums yra naudingas turnyras. Tai yra aukštesnio lygio varžybos, nei Lietuvos čempionatas. Rinktinės yra panašaus pajėgumo, bet labai svarbu atsižvelgti į tai, kokį progresą padaro varžovės, kaip pavyzdžiui, praėjusiais metais laimėjusios latvės. Į Estiją vyksime parodyti savo galimybes ir iškovoti taurę“, – dėstė 25 metų vartininkė.

Moterų rinktinėje debiutuoti turės galimybę ir J. Sabatauskaitė, kuri dar vasarą vykusiame WU-17 Baltijos taurės tunrye pelnė du įvarčius per dvejas rungtynes ir padėjo savo ekipai iškovoti trofėjų.

„Džiaugiuosi, kad sulaukiau kvietimo į nacionalinę rinktinę. Tai yra iššūkis man ir svajonės išsipildymas, moterų rinktinės futbolininkės man buvo pavyzdžiai. Po Europos merginų čempionato, kuriame sulaukėme didelio palaikymo, emociškai buvo sunku nusiteikti žemesnio lygi varžyboms. Bet džiaugiamės Baltijos taurėje iškovota pirma vieta mums“, – sakė J. Sabatauskaitė.

Lietuvos moterų rinktinės sudėtis:

Vartininkės:
Greta Kaselytė (Šiaulių „Gintra-Universitetas”)
Klaudija Savickaitė („Kauno Žalgiris”)
Meda Šeškutė (Šiaulių SG/Vilniaus FM)

Gynėjos:
Samanta Karasiovaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas”)
Milda Liužinaitė („Kauno Žalgiris”)
Algimantė Mikutaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas”)
Vestina Neverdauskaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas”)
Monika Piesliakaitė („Kauno Žalgiris”)
Lolita Žižytė (Šiaulių „Gintra-Universitetas”)

Saugės:
Dovilė Gailevičiūtė (Šiaulių „Gintra-Universitetas”)
Oksana Imanalijeva („Kings Lynn Town Ladies FC”, Anglija)
Rimantė Kunickaitė („Kauno Žalgiris”)
Loreta Rogačiova („Šiaulių „Gintra-Universitetas”)/MFK „Žalgiris”)
Laura Ruzgutė („FC THY-Thisted Q”, Danija)
Kamilė Vaičiulaitytė („Kauno Žalgiris”)

Puolėjos:
Gabija Gedgaudaitė („Medyk Konin”, Lenkija)
Judita Sabatauskaitė („Kauno Žalgiris”)
Simona Veličkaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas”)

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS