Neįgaliesiems

N. Mačiulis – apie trenerio karjeros startą, akistatą su „Liverpool“ klubu bei istorinį „Kruojos“ sezoną

Pagrindinis „Kauno Žalgirio“ treneris jau antrą sezoną yra Rokas Garastas, tačiau greta savęs jis turi prieš kelis metus profesionalo karjerą baigusį ir taip pat trenerio keliu žengti nusprendusį ilgametį A lygos futbolininką Nerijų Mačiulį.

Kaip „Optibet A lygos“ savaitės interviu rubrikoje pasakojo Nerijus Mačiulis, jo ryšys su R. Garastu užsimezgė tada dar veikusios Nacionalinės futbolo akademijos (NFA) laikais.

„Girdėdavau apie jį, žmonės sakydavo, kad labai fainas kaip treneris, kaip žmogus. Kai baigiau profesionalo karjerą gavau pasiūlymą dirbti NFA. Jis ten jau buvo ilgą laiką, rodė rezultatus. Buvau paskirtas Gintaro Krasausko asistentu, o R. Garastas dirbo su jaunesne grupe. Pasimatydavome, persimesdavome vienu-kitu žodžiu, toks ir buvo mūsų pirmas susipažinimas“, – pasakojo dabartinis Kauno ekipos trenerių štabo narys.

Trenerio keliu 38-erių specialistas pradėjo eiti dar visai neseniai, tačiau jis turi sukaupęs ilgametę žaidėjo patirtį – Lietuvoje jis atstovavo tokiems klubams, kaip „FBK Kaunas“, Marijampolės „Sūduva“, Klaipėdos „Atlantas“ ir kiti, tarp kurių – ir Pakruojo „Kruoja“.

Būtent su N. Mačiuliu sudėtyje Pakruojo komanda 2014-aisiais sužaidė istorinį sezoną ir mažam miesteliui padovanojo A lygos sidabro medalius.

„Susidėjo viskas, ko reikėjo. Prieš tai buvo sunkus sezonas, buvo tam tikra suirutė, bet vėliau atėjo naujas vadovas, kuris atnešė stabilumą, komanda formavosi.

Visas branduolys nusinešė į kitą sezoną, atėjo treneris su savo strategija. Su tuo ėjome kasdien, susidėjo daug faktorių, bet futbole yra svarbu stabilumas, noras būti toje vietoje, kurią sau išsikėlei“, – mintimis į praeitį grįžo buvęs futbolininkas.

Įdomu tai, jog tas „atėjęs treneris“ buvo ne kas kitas, o Vladimiras Čeburinas, kuris taip pradėjo savo ilgą ir įsimintiną kelią Lietuvos futbole.

„Pati pradžia buvo labai sunki, iš mūsų nereikalavo siekti kažkokio rezultato, bet tada ateina naujas žmogus, kuris per savo sukauptą patirtį žino, kaip tai pasiekti. Aišku, buvo ilgos treniruotės, nuobodumas mažytis ir pradžioje jautiesi tikrai nejaukiai, kai tokie dalykai vyksta ir tai yra normalu.

Vienas rungtynes sužaidėme lygiosiomis, pralaimėjome, bet tada šitas momentas praėjo, jis nekeitė savo kurso, metodų, ėjo tolyn ir tai davė rezultatą. Tai buvo toks jo receptas – nieko nekeisti, bet pasirinkus kryptį eiti tolyn“, – pasakojo N. Mačiulis.

Jei etapas „Kruojoje“ įvyko jau antroje N. Mačiulio karjeros pusėje, tai pirmojoje jis turėjo ne vieną galimybę pasivaržyti su itin pajėgiais Europos klubais.

Su „Sūduvos“ marškinėliais N. Mačiulis aikštėje pasirodė prieš tokias komandas, kaip Glazgo „Celtic“ ar „Club Brugge“, o štai 2005-aisiais su „FBK Kauno“ komanda jis turėjo galimybę, nors ir neilgai, rungtyniauti prieš tuometinius Čempionų lygos laimėtojus „Liverpool“ komandą.

„Tai buvo kažkas vau. Buvo didžiulis ažiotažas, kad žaisime prieš „Liverpool“. Pats buvau dar jaunas žaidėjas ir man prie to prisiliesti buvo kažkas pasakiško.

Kai „Anfield“ stadione sėdi ir staiga girdi, kaip visas stadionas suošia – tik Stevenas Gerrardas išėjo ruoštis visas stadionas staiga suošė. Jausmas fantastinis, kai esi jaunas ir besiformuojantis žaidėjas, iškart buvo noras, sakiau sau, kad noriu pasiekti dar daugiau. Tokie dalykai palieka įspūdį ir įsimena labai ilgam“, – pasakojo saugo pozicijoje žaidęs N. Mačiulis.

Vaizdo įraše galite išgirsti ir daugiau pašnekovo minčių – N. Mačiulis kalbėjo apie susidomėjimą futbolu Pakruojyje, etapą tik į A lygą iškopusiame Kauno „Stumbre“ bei pasirinkimą dirbti treneriu.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS