Neįgaliesiems

N. Petkevičius prieš rungtynes su Rusija: „Komanda – stipri, bet nėra neįveikiama“

Lietuvos vaikinų iki 21 metų rinktinė šiandien pratęs savo kovas 2023-ųjų Europos čempionato atrankoje – lietuviai Alytaus stadione susitiks su Rusijos komanda.

Dvikova Alytuje startuos 18.30 val., patekimas į rungtynes – nemokamas, jums tereikia atsiimti savo kvietimus. Tai padaryti galite paspaudę čia.

Lietuviai į šias rungtynes žengs pakilių nuotaikų – penktadienį buvo iškovota pirmoji pergalė, kai savoje aikštėje 2:1 buvo nugalėta Maltos vienuolikė.

„Futbole geriausias vaistas yra pergalė. Galima išradinėti bet ką, bet pergalė yra vaistas, kuris atnešą pasikeitimą pasitikėjime, komandoje, žaidime. Tai buvo labai svarbus momentas visai komandai iškovoti šią pergalę“, – kalbėjo rinktinės treneris Marius Stankevičius.

Jam antrino ir rinktinės puolėjas Nauris Petkevičius.

„Tos pirmos dvejos rungtynės su Slovakija ir Ispanija mums nenusisekė, bet šitie trys taškai buvo svarbūs ne tik kaip taškai, bet ir emociškai, kad komanda pajaustų, ką reiškia pergalė oficialiose rungtynėse.

Žinoma, pergalė prieš estus taip pat mus emociškai pakėlė, bet oficialiose rungtynėse trys taškai yra trys taškai, daugiau motyvacijos, pasitikėjimo, manau, kad tie taškai yra labai svarbūs“, – sakė futbolininkas.

Atrankos varžybų C grupėje rusai per tris mačus surinko tris taškus – buvo nugalėtos Maltos ir Šiaurės Airijos vienuolikės, tačiau nusileista grupės favoritams ispanams. Kaip teigė M. Stankevičius, po praėjusių rungtynių reikės atlikti pasikeitimų tiek taktiškai, tiek atsigauti fiziškai.

„Reikėjo fiziškai atsigauti po pirmų rungtynių, nes laiko neturėjome daug, taip pat pakeisti žaidimo schemą, nes rusai, turbūt, žais ne penkiais gynėjais, nes prieš ispanus jie žaidė penkiais gynėjais, o prieš Maltą ir Šiaurės Airiją – keturiais, tai reikės ir mums šiek tiek pakeisti savo schemą.

Pasiruošimas – tiek taktinis, tiek fizinis, susidėlioti akcentus ir nuteikti komandą, kad varžovas bus stipresnis, motyvacijos daug nereikia, nes žaidėjai patys supranta, kad žaidžiant prieš bet kokį varžovą ir ypač tokio rango – jiems patiems yra prestižas įrodyti, ką sugeba“, – teigė treneris.

N. Petkevičiaus teigimu, taip pat ne ką mažiau svarbu bus disciplina.

„Treneris akcentuoja tai, kad būtų kokybė, disciplina, nes Rusijos rinktinė yra tikrai stipri, bet nėra neįveikiama. Stengsimės kovoti, stengsimės parodyti gražų futbolą ir žiūrėsime, kaip bus po rungtynių“, – mintimis dalinosi jis.

Kalbėdamas apie darbą su treneriu M. Stankevičiumi, futbolininkas teigė, kad jis išsiskiria iš kitų jo turėtų trenerių.

„Be abejo, su kiek trenerių teko dirbti, treneris Marius išsiskiria savo braižu, matosi, kad pats buvo labai geras žaidėjas, stengiasi tai perteikti mums tiek aikštėje, tiek ir už jos ribų. Komanda tikrai bando žaisti, ne mušti kamuolį į priekį, bet pajausti žaidimą ir mėgautis futbolu“, – sakė N. Petkevičius.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS