Neįgaliesiems

Namuose – Europos ir pasaulio futsal čempionų pamoka

Lietuvos vyrų futsal rinktinė antradienio vakarą pradėjo pagrindinį atrankos etapą link 2024-ųjų FIFA pasaulio futsal čempionato.

Pirmame grupės mače lietuviai namuose susitiko su pasaulio ir Europos čempionais portugalais. Į Kauno „Žalgirio“ areną po metų pertraukos grįžę Jorge Brazo auklėtiniai iškovojo pergalę rezultatu 6:0 (4:0).

Po mėnesio atsakomosios šių komandų rungtynės bus žaidžiamos Portugalijoje. Grupėje taip yra ir Baltarusijos salės futbolo rinktinė.

Kaip ir buvo galima laukti, antradienio rungtynes aktyviau pradėjo dvikovos favoritai portugalai, kurie ilgiau buvo su kamuoliu ir siekė priartėti prie lietuvių vartų, tačiau sėkmingai žaidęs Ernestas Macenis atmušė kelis jų bandymus.

Visgi sužaidus vos daugiau nei septynias minutes nepadėjo ir jis, kai po kelių tikslių perdavimų kombinacijos kamuolį iš arti į tinklą nukreipė vienas Portugalijos komandos vedlių Zicky.

Kėliniui persiritus į antrą pusę svečiai pelnė dar vieną įvartį – šį sykį tiksliai smūgiavo Nevesas, o po kiek daugiau nei minutės, sėkmingai įžaidus standartinę situaciją, savo įvartį mušė ir Pany. Netrukus pasižymėjo ir Tiago Brito.

Likus žaisti keturias minutes bene geriausias progas turėjo ir lietuviai – Edgaro Baranausko bandymą iš arti į kampinį nukreipė vartininkas, o to paties kampinio metu smūgiuotas Justino Zagursko kamuolys skriejo virš vartų.

Iškart po pertraukos lietuvius ištiko dar viena nesėkmė, kai nuo nesėkmingai pastatytos Vladimiro Derendiajevo kojos kamuolys įskriejo į šeimininkų vartus.

Per likusį laiką svečiai įmušė dar vieną įvartį, tad galutinis teisėjo švilpukas užfiksavo varžovų pergalę 6:0.

Primename, kad šiame atrankos etape 36 komandos buvo suskirstytos į 12 grupių ir nuo šių metų rugsėjo iki kitų metų kovo sužais po ketverias rungtynes (dvejas namuose ir dvejas išvykoje).

Grupių nugalėtojai ir keturios geriausios antrąsias vietas užėmusios komandos užsitikrins kelialapį į pagrindinę kvalifikaciją. Likusios aštuonios antrąsias vietas užėmusios komandos atkrintamųjų varžybų principu varžysis dėl likusių keturių kelialapių.

20 pagrindinę kvalifikaciją pasiekusių rinktinių bus suskirstytos į penkias grupes. Jų nugalėtojams atiteks bilietai į pasaulio čempionatą. Keturios geriausios antrąsias vietas užėmusios komandos kovos dėl paskutinių dviejų kelialapių.

2024-ųjų FIFA pasaulio futsal čempionato atranka

Lietuva – Portugalija 0:6 (0:4).

„Žalgirio“ arena, Kaunas. Teisėjai – Nikola Jeličius, Vedranas Babičius, Mislavas Džeko (Kroatija).

Įvarčiai: 8 min. ir 25 min. Zicky, 11 min. Neves, 12 min. Pany, 13 min. Tiago Brito 22 min. Vladimir Derendiajev (į savus vartus) (Portugalija).

Įspėti: 12 min. Justinas Zagurskas, 12 min. Edgaras Baranauskas, 30 min. Paulius Osauskas, 40 min. Albert Voskunovič (Lietuva).

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Ernestas Macenis, Vladimir Derendiajev, Albert Voskunovič, Justinas Zagurskas, Edgaras Baranauskas.

Keitimai: Karolis Čirba, Arian Balasanov, Tomas Bučma, Mantas Adomėnas, Deividas Reimaris, Paulius Giedraitis, Paulius Osauskas, Mantas Makutunovičius, Lukas Sipavičius. 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS