Neįgaliesiems

Naują futbolo rūšį vyresniems išbandžiusi Rita: „Atrodo tiesiog pakyli nuo visko“

Jei apsilankysite pagrindiniame Marijampolės futbolo stadione beveik neabejotinai ten sutiksite ir šypsena bei „Sūduvos“ atributika pasidabinusią vyresnio amžiaus porą – Ritą ir Romą Lukšius. Jie yra tapę savotiškais savo komandos simboliais, talismanais.

„Futbolas man – tiesiog gyvenimas. Kai apsivedėme 1982 metais, vyras pradėjo dirbti policijoje. Nusivežė mane į rungtynes], ir nuo tada kai pradėjome. Su futbolu jau daug metų jau, tikrai bus 40. Paskutiniu metu apskritai įkyrėjome visiems, visur važinėjome po visą Lietuvą“, – šypsojosi Rita, su vyru vykstanti į futbolo rungtynes ir kituose miestuose.

59 metų moteris per daugelį metų įprato kartu su vyru stebėti rungtynes, kolekcionuoti komandų ir žaidėjų iškovotus trofėjus, medalius.  

Tačiau išbandyti žaidimo nelabai ryžosi  – juk ilgai buvo gajūs stereotipai, kad tai neva vyriškas sportas, o  ir drąsos imtis aktyvaus sporto esant vyresnio amžiaus vis mažiau.

Tokią galimybę vyresnio amžiaus žmonėms, senjorams, siūlo į mūsų šalį atkeliavusi populiariausio pasaulyje sporto atmaina – Futbolas vaikščiojant.

Specialias taisykles turintis žaidimas nereikalauja specialaus fizinio pasirengimo, neleidžia didesnio kontakto, taip sumažindamas tikimybę, patirti traumą, tačiau skatina judėti, bendradarbiauti komandoje ir išlaiko pagrindinius futbolo elementus.

Kartu su bendraamžiais Rita ryžosi išbandyti šį žaidimą ir žengė į futbolo aikštelę.

„Smagu, kad galėjau ne iš tribūnos žiūrėti, o tiesiog pabandyti. Pabandyti ką reiškia tie visi futbolo vingiai, kamuolio prisilietimai. Futbolas vaikščiojant – labai įdomus žaidimas. Jei mano amžiaus žmogus gali – tai tikrai gali ir kiti“, – neabejojo moteris.

Pasak jos, futbolo žaidimas suteikė nenusakomų emocijų.

„Įdomu pajusti tą kamuolio visą prisilietimą. Tikrai čia paprasčiausiai reikia pabandyti įeiti į aikštelę. Yra azartas įspirti kamuolį į vartus. Atrodo tiesiog pakyli nuo visko.. Žodžiais sunku nusakyti ką jauti. Žiūrėti viena – o pačiam išbandyti… Tiesiog reikia pabandyti“, – ragino Rita.

Vaizdo pasakojime – apie Ritą ir jos bandymą žaisti futbolą vaikščiojant.

Plačiau apie futbolą vaikščiojant

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS