Neįgaliesiems

Naują iššūkį priimsiantis T. Ražanauskas: „Komanda supranta, kad niekas nesikeičia“

Lietuvos futbolo rinktinė rytoj LFF stadione akistatoje susitiks su Šiaurės Airijos futbolininkais. Tiesa, prieš dvikovą lietuviai sulaukė netikėtų permainų – prie komandos vairo stos ne vyriausiasis treneris Valdas Ivanauskas, o vienas jo asistentų Tomas Ražanauskas.

Įprasto priešrungtyninio testavimo dėl COVID-19 metu virusas buvo nustatytas V. Ivanauskui, tad šis turėjo izoliuotis, o rungtynėse rinktinei vadovaus būtent T. Ražanauskas.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs specialistas pripažino, kad susidariusi situacija nėra eilinė, tačiau pasirengimas mačui vyksta toliau.

„Situacija nėra eilinė, vyriausiasis treneris sulaukė teigiamo testo, tai mums nėra gerai, bet darbas vyksta toliau, ruošiamės rungtynėms. Žinome, kas mūsų laukia ir kad rytoj prieš mus žais gerai sukomplektuota komanda. Tam esame pasiruošę, turime dar parą padaryti viską, kad rytoj būtų pasiektas teigiamas rezultatas“, – mintimis dalinosi treneris.

Jis taip pat akcentavo, kad tokios naujienos buvo netikėtos visiems, tačiau taip pat pridėjo, kad komandos tai išblaškyti neturėtų.

„Aišku, nėra maloni žinia visiems, niekas to neplanavo. Bet gyvenime būna situacijų, kai viskas pavyksta ne taip, kaip tau norisi. Svarbiausia, kad treneris jaučiasi puikiai, jokių simptomų jis nejaučia. Pirmą testavimo dieną, vos susirinkus, viskas buvo tvarkoje, šiandien buvo dar vienas testavimas ir pasirodė teigiamas atsakymas.

Komanda supranta, kad niekas nesikeičia, ar čia sėdėsiu aš, ar kitas žmogus, visas darbas toliau vyksta nuotoliniu būdu, kas jau niekam nėra naujiena. Ruošiamės, kalbamės ir manau, kad komanda atitinkamai sureaguos ir mums tai nesutrukdys rytojaus rungtynėms“, – pasakojo T. Ražanauskas.

Nepaisant iškilusių nesklandumų, rinktinė ir toliau rengiasi ketvirtadienio mūšiui. Komanda per dvi dienas surengė tris treniruotes ir, T. Ražanausko teigimu, daugiausiai dėmesio buvo skirta ekipos futbolininkų atstatymui po sunkių rungtynių klubuose.

„Per treniruotes vaizdas yra geras, daugiau dėmesio skiriame atsistatymui, nieko per daug intensyvaus nedarome. Visi suprantame, kad kai kurie žaidėjai tik vakar atskrido iš savo komandų, turime 2-3 dienas atsistatymui, viskas tvarkoje ir laukiame rytojaus mūšio.

Šiaurės Airija, pagal tai, ką analizavome ir ką parodėme žaidėjams, galbūt nėra tokia tipiška britų komanda, kurią anksčiau visi buvo pratę matyti žaidžiant ilgais kamuoliais ir perdavimais. Manau, kad jei leisime jiems žaisti, jie bandys žaisti ant žemės, turi tikrai gerų žaidėjų, kurie žaidžia ir „Premier“ lygoje. Laukia rimtas iššūkis“, – svarstė treneris.

Jis taip pat teigė, kad varžovų ekipoje išskirti aiškius lyderius būtų sunku – svarbiausia bus sustabdyti komandinį jų žaidimą.

„Išskirti nieko nenorėtume, išskiriame juos kaip komandą. Tai yra komanda, prieš kurią reikia žaisti, nesinorėtų išskirti kažkokių žaidėjų iš tos grupės. Jie yra stiprūs kaip komanda, gal neturi individualiai labai stiprių žaidėjų, bet žaidžia labai gerai komandiškai, yra fiziškai stiprūs, greiti“, – sakė jis.

Lietuvos ir Šiaurės Airijos rungtynės Vilniaus LFF stadione ketvirtadienį prasidės 21.45 val., įsigyti bilietus į jas galite paspaudę čia.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS