Neįgaliesiems

Naujai WU-15 rinktinei – pirmų tarptautinių rungtynių krikštas

Naujai besiformuojanti Lietuvos WU-15 (2004 m. gimimo ir jaunesnės) rinktinė antradienį Marijampolėje užbaigė pirmąją metų stovyklą, per kurią sužaidė dvejas rungtynes su Rusijos bendraamžėmis.

Trenerių štabas, vadovaujamas Vyto Jančiausko, dar vėlyvą rudenį įvertino 85 galimas rinktinės kandidates, iš kurių išrinko 38, kurios turės galimybę pasirodyti rinktinėje bei dalyvauti pratybose. Šioje stovykloje dalyvavo 24 mergaitės.

Lietuvos komanda sužaidė dvejas rungtynes ir jas pralaimėjo triuškinamais rezultatais 0:9 ir 0:13. Visgi, pasak  V. Jančiausko, į rungtynių rezultatą nebuvo orientuojamasi ir jis liko patenkintas, jog pavyko pasiekti iškeltus uždavinius.

„Reikia padėkoti treneriams, kurie išleido mergaites į futbolo stovyklą – užduotis surinkti tas žaidėjas, kurių norėjome, buvo įvykdyta. Kita užduotis – sudaryti mergaitėms tokias sąlygas, kad jos galėtų atsiskleisti maksimaliai. Manau, kad tam sąlygos buvo puikios ir galiu pasidžiaugti produktyviomis šešiomis treniruotėmis bei dviem labai reikalingomis rungtynėmis“, – sakė V. Jančiauskas.

„Nežiūrint į tai, kad Rusijos mergaitės buvo metais vyresnės, mes pamatėme, kokiame lygyje yra mūsų Lietuvos mergaičių futbolas. Kai žaisdavome rungtynes su tokiomis komandomis, kaip Latvija ir Estija, mes galvojome apie save kiek geriau, o čia susidūrėme su kito lygio futbolu. Tam, kad judėtume į priekį, mums reikia nustatyti, kur esame elitinių komandų fone. Supratome, jog mums reikia iš esmės keisti požiūrį į mergaičių futbolą, nes kol kas esame tik užimtumo po pamokų mokykloje“.

V. Jančiauskas tikino esąs patenkintas į rinktinę atvykusių mergaičių nusiteikimu bei noru tobulėti: „Mes prašėme mergaičių, jog jos nebijotų žaisti ir suklysti. Mes pamatėme, koks yra jų pasirengimas. Galiu pasakyti visų mūsų štabo nuomonę – atliekant technikos, taktinius pratimus mergaitės buvo labai motyvuotos ir parodė didelį norą. Niekas neatvažiavo čia pailsėti“.

„Po šios savaitės galiu sakyti, jog užsiimant su jomis, mergaitės gali būti panašaus ar net geresnio lygio nei tos pačios rusės. Vien vidinė darbo kultūra, tarpusavio bendravimas tarp trenerių ir žaidėjų suteikia labai daug“, – dėstė specialistas.

Artimiausiu metu bus rengiamos mini stovyklos regionuose, kur bus kviečiamos ne tik U-15 rinktinės kandidatės, bet ir potencialios ateities U-17 ir U-19 rinktinių žaidėjos.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS