Neįgaliesiems

Naujasis Futsal A lygos sezonas: prie starto linijos

Praėjusį sekmadienį LFF futsal supertaurės rungtynėmis tarp čempiono „Kauno Žalgirio“ ir taurės laimėtojų Jonavos „Vikingų“ startavo naujasis 2022–2023 metų sezonas. Jį pratęs A lygos čempionatas, kuris startuos šį savaitgalį.

Kaip ir praėjusiais metais, dėl titulo kausis dešimt ekipų. Jau anksčiau minėjome, kad Alytaus „Dainavą“ ir „Klaipėdos City“ pakeis „Širvintos-VGTU Vilkai“ ir Vilkaviškio „Bruklinas“.

Pristatome visus būsimo čempionato dalyvius.

„Kauno Žalgiris“. Praėjusiame sezone: 1 vieta

Daugkartinis šalies čempionas „Kauno Žalgiris“ naująjį sezoną pradėjo laimėdamas Supertaurę. Be abejonės, šiuo titulu kauniečiai nesitenkins ir pasistengs darsyk apginti čempiono vardą bei susigrąžinti pernai iš rankų išslydusią futsal LFF taurę.

Klubo vadovai kiek pakeitė taktiką ir šiemet stengėsi ekipoje palikti kuo daugiau legionierių, kurie komandai atstovavo ir pernai. Tarp lietuvių naujokų galima išskirti iš „Vikingų“ atvykusį Luką Sipavičių.

„Naujokus rinkome į aiškias pozicijas. Galvoju, kad atsivežėme individualiai stipresnius žaidėjus nei turėjome pernai. O ar tikrai taip yra, parodys rezultatai. Kalbant apie L. Sipavičių, mums reikėjo kairiakojo žaidėjo. Tokia ta futsal specifika, kad puolant penkiese, du kairiakojai yra neišvengiami“, – sako „Kauno Žalgirio“ vadovas Darius Gurskis.

Spalio pabaigoje kauniečiai trumpam atsitrauks nuo A lygos, nes jų laukia dar vienas UEFA Čempionų lygos iššūkis. Jau aišku, kad šiemet atrankoje laukia kiek silpnesni varžovai nei „Barcelona“ ar „Levante“, su kuriais „Kauno Žalgiris“ varžytis dar nepajėgus, tačiau iš Prienuose vyksiančio keturių komandų turnyro į tolesnį etapą pateks tik viena komanda.

Jonavos „Vikingai“. Praėjusiame sezone: 2 vieta

„Kaip visada, liksime kovotojais, liksime Vikingais“, – tokiu devizu naująjį sezoną pradeda šalies vicečempionai, praėjusiame sezone metę iššūkį „Kauno Žalgiriui“, bet galiausiai turėję pripažinti pastarojo pranašumą.

Po praėjusio sezono „Vikingai“ prarado L. Sipavičių, tačiau pasistiprino po traumos sugrįžusiu Vladimiru Derendiajevu, iš „Kauno Žalgirio“ atvykusiu Maksimu Avetisyanu bei dar keliais ukrainiečiais, kurie sustiprino komandą bei prailgino atsarginių suolą.

„Labai svarbu išlaikyti dvasią, kurią turėjome pernai. Mūsų tikslai – patys aukčiausiai. Tik tam ir esame čia. Turėjome galimybę sezoną pradėti titulu, deja, teigiamo rezultato pasiekti nepavyko. Bet kokiu atveju, žaidimo prasme Supertaurės rungtynėse, neskaitant kelių koncentracijos klaidų, klubas tikrai yra patenkintas. Turime potencialo būti dar stipresni ir kaip lygūs su lygiais kovoti prieš „Kauno Žalgirį“, – sakė „Vikingų“ vadovas Aironas Morkūnas.

Supertaurės rungtynėse V. Derendiajevas įrodė, kad vėl pasiruošęs būti komandos lyderiu. Klubas norėtų, kad jis grįžtų į tokį lygį, kokiu jis žaidė iki traumos, tačiau pats futbolininkas žada būti dar geresnis.

„Panevėžys“. Praėjusiame sezone: 4 vieta

Po praėjusio sezono stipriai biudžetą sumažinę „Panevėžio“ atstovai prarado vos metus ekipoje praleidusius Panevėžio futsal senbuvius (Arūną Šteiną, Žilviną Banį, Edgarą Stankevičių, Tadą Markevičių), tačiau sugebėjo išsaugoti Mantą Adomėną ir Egidijų Žagarą bei į komandą prisikviesti ilgametį „Turbotransfers“ lyderį Mantą Makutunovičių.

Kaip klubui tai pavyko? Pirmas žingsnis buvo žengtas tuomet, kai „Panevėžys“ prisikalbino žaidžiančiu treneriu dirbti Lietuvos paplūdimio rinktinės vyriausiąjį trenerį Sahibą Mammadovą. Pastarasis, savo ruožtu, įkalbėjo ir M. Makutunovičių, ir Joną Lebedevą, ir dar daugiau paplūdimininkų prisijungti prie ekipos.

„Šiemet žaisime be legionierių. Galvoju, kad nacionalinis interesas turi būti pirmoje vietoje. O kaip seksis, pamatysime. Po praėjusio sezono, kai mažajame finale vartininkas (Žydrūnas Karčemarskas) aplošė visą mūsų komandą, baisu kažką kalbėti. Bet kokiu atveju, minimalus tikslas – šešetukas reguliariajame sezone ir mesta kova atkrintamosiose“, – sakė „Panevėžio“ vadovas Egidijus Briedis.

„Gargždų Pramogos“. Praėjusiame sezone: ketvirtfinalis

Jei grįžtume į praėjusį sezoną ir rinktume didžiausią nelaimėlį, tai pagrindiniu pretendentu į šį titulą būtų „Gargždų Pramogų“ atstovai. Galima prisiminti, kad komanda kentėjo ne tik dėl neįtikėtino traumų skaičiaus, žaidėjų emigracijos, bet ir, pavyzdžiui, dėl audros metu nunešto namo stogo.

Aišku, tokių dalykų nesuplanuosi, bet šiemet Gargždų komanda tikisi ilgesnio atsarginių suolo. Į komandą iš „Klaipėdos city“ sugrįžo Andrius Jotko, Justas Adamas, taip pat po ilgesnio laiko prie ekipos prisijungė „Bangos“ legenda Karolis Urbaitis.

„Bėda ta, kad dėl lauko sezono pradžia nebus lengva. Išeitis? Žais kiti. Bet kokiu atveju, tikslas – sugrįžti į ketvertą. Turėjome keturis gerus sezonus ir tik pernai pabyrėjome. Pagal treniruočių lygį, tikiu, kad tikslas – realus. Išskyrus „Kauno Žalgirį“ ir „Vikingus“, manau, kad daugelis komandų yra apylygės“, – komentavo Dainius Stončius.

Mažeikių VIP. Praėjusiame sezone: ketvirtfinalis

Praėjusiais metais visiškai pasikeitę mažeikiškiai šiemet grįžta prie savo ištakų. Panevėžiečių branduolys grįžta į miestą, kuriame praleido geriausius futsal metus. Ir nepaisant to, kad ekipoje nelieka Evaldo Kugio ir Manto Rusio, klubas gali pasigirti, turbūt, geriausiu tarpsezonio transferu – Artūro Juchno prisitraukimu.

Dar vienas VIP žingsnis į priekį – visiškai nauja salė, pastatyta per 12 kilometrų nuo Mažeikių. Tai reiškia, kad namų rungtynes žemaičiai žais nebe Radviliškyje.

„Be abejo, reiks susižaidimo, bet tikiu, kad sustiprėjome. Turime nemažai žaidėjų, konkurencija didelė, todėl kovosime dėl prizinės vietos. Panevėžiečių pajėgumą žinome, todėl džiaugiamės jų sugrįžimu, Artūro (Juchno) pajėgumą irgi žinome. Jo kontraktas Italijoje baigėsi, pasiskambinome ir susitarėme. Namų darbai atlikti, dabar laikas juos perkelti į aikštę“, – sakė VIP vadovas „Aldaras Pupliauskas.

Naujosios Akmenės – Šiaulių „Saulės kraštas. Praėjusiame sezone: ketvirtfinalis

2021 metais jungtinė Naujosios Akmenės ir Šiaulių komanda naująjį sezoną pasitinka to paties formato, tačiau gerokai pasikeitusi. Sunku patikėti, bet tam didžiausią įtaką padarė Ukrainoje vykstantis karas.

Ieškodamas ramesnio gyvenimo, į Lietuvą atvyko Ukrainos ir Baltarusijos futsal čempionas Dmytro Kločko. Apie tai sužinoję „Saulės krašto“ vadovai, pasiūlė futbolininkui prisijungti ir Dima tapo žaidžiančiu treneriu. Netrukus jis į komandą pasikvietė dar tris savo tautiečius, kurie, neabejotinai, lygoje vaidins ne paskutinį vaidmenį.

Taip pat komandoje padaugėjo jaunimo, kuris savo potencialą galės demonstruoti antrinėje „Saulės krašto“ komandoje, žaisiančioje Pirmoje futsal lygoje.

„Prisijungus Dmytro, sutarėme, kad mes liekame prie praėjusio sezono branduolio, o jis surenka ketvertą iš Ukrainos. Po to prasidėjo pasiruošimas sezonui, sužaidėme trejas kontrolines rungtynes. Pagal tai matome, kad galime kovoti dėl vietos ketverte. Turėsime aiškų lyderį, kuris, tikimės, įneš ramybės. Jei tai pavyks, neabejotinai bus ir rezultatas“, – sakė Mantas Mačius.

Vilniaus „Turbotransfers“. Praėjusiame sezone: ketvirtfinalis

Tris savo narius į „Panevėžio“ klubą delegavęs Vilniaus „Turbotransfers“ klubas priaugo atsinaujinimui ir tuo pačiu atsijauninimui. Neretose rungtynėse sudėties problemas spręsdavę vilniečiai į savo gretas pakvietė U-19 rinktinės narių, kurie, laikui bėgant, turėtų tapti atsinaujinusio „Turbotransfers“ klubo branduoliu.

„Seniai norėjosi jauninti komandą, bet kol nebuvom priremti prie sienos, vis važiavome senu bagažu. Galiu sakyti, kad pastaraisiais metais buvo aiškus regresas. Be abejo, nesitikiu, kad dabar iškart pradėsime laimėti, bet tikiu, kad po truputį pradėsime kilti aukštyn“, – sakė klubo vadovas Marijus Rimas.

Naujajame sezone „Turbotransfers“ kelia tikslą patekti į atkrintamąsias varžybas bei užgrūdinti jaunimą būsimoms kovoms.

 

„Radviliškis“. Praėjusiame sezone: 9 vieta

Prieš dvejus metus į A lygą įžengę radviliškiečiai ilgai ieškojo pirmųjų taškų, tačiau vėliau sužaidę sėkmingą atkarpą, išlipo iš kritimo zonos bei išsaugojo vietą stipriausiame sezone. Praėjęs sezonas buvo panašus – ir vėl sunki pradžia, ir vėl geresnis sezono vidurys.

Naująjį sezoną radviliškiečiai pasitinka su senu bagažu ir su ieškomu atsakymu į klausimą: kaip sėkmingiau pradėti sezoną?

„Širvintos-VGTU Vilkai“. Naujokai  

Futsal Pirmos lygos sostinės regione lygių neturėję širvintiškiai žengia žingsnį į priekį ir šiemet išbandys save aukščiausiame divizione. Naujokų garbei Širvintose buvo netgi surengtos Supertaurės rungtynės, į kurias susirinko apie 350 žiūrovų.

„Vilkai“ naująjį sezoną pasitinka „Transekspedicijos“ ir „Utenio“ pagrindu. Tarp žinomesnių vardų komandoje galime išvysti Ronaldą Grižą, Mantą Leonavičių, Kirilą Levšiną ar Povilą Kalimavičių.

„Be šių paminėtų žaidėjų turime ir nemažai jaunimo. Norime, kad jie turėtų erdvę, kur galėtų išbandyti save. Taip pat norime garsinti Širvintų miestą bei jo žmones, kuriems atsiras galimybė pamatyti aukštesnio lygio futbolą“, – teigė komandos atstovas Haroldas Kerušauskas.

Klubas pasiruošimą sezonui pradėjo prieš kelias savaites, tačiau dėl besitęsiančio lauko sezono surinkti visą sudėtį iki šiol nepavyksta.

„Žinome sudėtį, žinome savo pajėgumą. Be abejo, neprisidraskysime, bet visada vyksime laimėti“, – reziumavo H. Kerušauskas.

Vilkaviškio „Bruklinas“. Naujokai

Pavasarį Pirmos lygos turnyro nugalėtoju tapęs bei kelialapį į A lygą iškovojęs „Bruklinas“ jau šį savaitgalį pravers stipriausio šalies diviziono duris. Pirmajame sezone komandos sudėtis suformuota puikiai žinomų Audriaus Broko, Iljos Tsyvilkos ir Igno Raštučio pagrindu.

„Vilčių ir planų turime, bet kaip juos seksis realizuoti… sudėtinga pasakyti. Esame naujokai, tad bus didelis iššūkis, kurį norėtumėm įgyvendinti. O iššūkis – patekti į atkrintamąsias.

Galvoju, kad pradžia bus sunkesnė, nes mūsų rungtynės dubliuosis su Pirma ir Antra lygomis. Tačiau ieškosime kompromiso ir stengsimės, kad viskas būtų gerai“, – sakė Almantas Doreika.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS