Neįgaliesiems

Naujasis rinktinės treneris E. Jankauskas: „Manau, kad šis iššūkis yra didžiausias mano gyvenime“

Pirmadienį oficialiai buvo patvirtinta, kad Lietuvos nacionalinės vyrų rinktinės treneriu tapo buvęs šalies futbolininkas Edgaras Jankauskas.

Jam tai bus antrasis etapas prie rinktinės vairo – nacionalinei komandai jis jau vadovavo nuo 2016-ųjų iki 2018-ųjų, tad vadovauti rinktinei jis grįžta po pertraukos.

Kalbėdamas savo pristatymo spaudos konferencijoje treneris pažymėjo, kad tai bus bene didžiausias išbandymas jo gyvenime.

„Noriu padėkoti federacijai už pasitikėjimą, tai, ko gero, bus vienas didžiausių iššūkių mano gyvenime ir tikiuosi, kad mes visi kartu, bendromis jėgomis sieksime daugiau pozityvumo Lietuvos futbole. Nesvarbu, kokie priešininkai bebūtų, bet sau tikslus kelsime pačius aukščiausius.

Ko gero pats pagrindinis tikslas – kad po rungtynių visi apgalvoję galėtume pasakyti, kad mes palikome visas jėgas, padarėme viską, kas buvo mūsų jėgose. Turbūt sunkiausias periodas yra tada, kai uždavęs tokius klausimus sau atsakai, kad galėjau padaryti daugiau, atsiduoti daugiau, tai aš norėčiau, pradedant nuo savęs, perduodant tai savo komandos nariams, kad po rungtynių mes apgalvoję savo veiksmus neturėtume priekaištų sau. O dalykai, kurių negalime sukontroliuoti, kaip varžovų pajėgumas ar fortūna – juos ir paliksime savai eigai“, – kalbėjo naujasis rinktinės treneris.

Kai kurie rinktinės futbolininkai yra minėję, kad būtent su E. Jankausko atėjimu prie rinktinės vairo pirmą kartą teigiamai atsiliepė apie jo įvestus pokyčius. Pats specialistas tokius žodžius laiko įvertinimu.

„Tai yra geriausias komplimentas, kokį gali išgirsti po rungtynių, po ciklo, kai per šešias rungtynes neiškovojome taškų. Pradinis tikslas – padaryti ir sukontroliuoti tai, ką mes galime sukontroliuoti, kaip gerą, darbingą atmosferą, žaidėjų norą atvažiuoti į rinktinę, pasitikėjimą vieni kitais, atsidavimą aikštėje ir tai jau bus geras rezultatas.

Tai yra svarbu einant iki to rezultato, kuris atsispindi švieslentėje. Aną kartą turėjome galingus priešininkus, šiemet juos turėsime tokius pat galingus“, – dėstė E. Jankauskas.

Jis taip pat pridėjo, kad rinktinėje visi turi kovoti dėl vieno ir to paties tikslo, o tai gali padėti ir kai kuriems žaidėjams išvykti į geresnes komandas.

„Deja, bet faktai rodo tokius skaičius, kurių mes nenorėtume matyti, bet kaip ten bebūtų, mano tikslas ir pačių žaidėjų tikslas turėtų būti pasikelti savo savivertę, o link to yra tik vienas kelias – sunkus darbas, noras tobulėti, aukojimasis, nes kitų kelių aš nematau, bet šių komponentų tu niekada neišvažiuosi į geresnę lygą, komandą.

Kai susirinksime visi turėdami vienodą tikslą, atstovaudami savo šaliai, sujungus savo energiją mes tikrai turime geras galimybes. Kokia stipri grupė bebūtų, nesame nė vienerių rungtynių pralaimėję joms dar neprasidėjus. Norėčiau to pozityvumo, kad mes tikėtume, aikštėje viskas yra įmanoma“, – sakė strategas.

Paprašytas palyginti pirmą ir antrą savo etapus prie rinktinės vairo, E. Jankauskas nesudvejojęs pasakė, jog antrasis jo etapas čia bus sunkesnis nei pirmasis.

„Manau, kad dabar tikrai yra didesnis iššūkis, bendraujant su federacija prieš priimant šitą sprendimą aš turėjau daug abejonių ir nebuvo daug laiko galvoti apie detales, tai, į ką galėtų išsivystyti visa ši istorija.

Be abejo šis iššūkis yra didžiausias mano gyvenime ir manau, kad jam aš esu geriau pasiruošęs nei buvau pirmą kartą. Su metais mes tampame brandesni, protingesni, daugiau pamatę, įgiję daugiau patirties.

Kalbant apie žaidimą, jo principus, jokios revoliucijos čia nebus daromos, žinau, koks yra žaidėjų pajėgumas, ta kryptis, kuria einame, yra diktuojama žaidėjų pajėgumo. Šiai dienai turime įsivertinti, kokius žaidėjus turime ir ką jie gali daryti aikštėje, ar jie yra pajėgūs aukštam spaudimui ir kiek jie yra pajėgūs, nes per tą laiką niekas neišvažiavo į aukščiausias Anglijos ar Ispanijos lygas, tad tikiuosi, kad ten, kurie yra, gerai pasiruoš sezonui ir kovo pabaigoje bus geroje formoje“, – į pirmas laukiančias kovas jau žvelgė treneris.

Jis taip pat pabrėžė, kad svarbu bus integruoti ir jaunus žaidėjus, tačiau taip pat – šio proceso neforsuoti.

„Jaunų žaidėjų įvedimas į komandą yra labai reikalingas dalykas, tai rodo, kad jie turi galimybes. Tie veidai turi atsidurti komandoje, bet viskas turi būti paremta, argumentuota, kad nebūtų daugiau žalos nei naudos, nes įmetus nepasiruošusį žaidėją vyriškam futbolui galima jį sutraumuoti psichologiškai, tad aš manau, kad labai rimtai žiūrėsime į šį dalyką.

Labai norėčiau, kad atsirastų nauji žaidėjai, nematau nieko blogo, kad debiutuotų žaidėjas, sėkmingai pasirodęs U21 rinktinėje, nors ir jaunesnis, bet savo kojose jau turintis tų minučių vyrų futbole, šie dalykai yra reikalingi. Turime galvoti apie žaidėjus, kad tas ankstyvas debiutas jiems nepadarytų žalos“, – mintimis dalinosi treneris.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS