Neįgaliesiems

Naujasis rinktinės treneris V. Ivanauskas: „Reikalinga kantrybė ir tikėjimas“

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė turi naują trenerį – ketvirtadienį vykusio LFF Vykdomojo posėdžio metu buvo patvirtinta, kad nuo šiol rinktinei vadovaus buvęs legendinis Lietuvos futbolininkas Valdas Ivanauskas.

Ketvirtadienį oficialioje spaudos konferencijoje treneris buvo pristatytas žiniasklaidai. Iki pasaulio čempionato atrankos ciklo pabaigos sutartį pasirašęs specialistas teigė besidžiaugiantis jam suteikta galimybe perimti rinktinės vairą.

„Dėkoju futbolo federacijai, Vykdomojo komiteto nariams už suteiktą galimybę tapti Lietuvos rinktinės treneriu. Manau, kad sutartis iki atrankos ciklo pabaigos šiuo metu yra optimaliausias variantas, visi mėnesiai, kuriuos dirbau jaunimo iki 19 metų rinktinėje, davė daug naudingos informacijos. Ji yra gana pozityvi ir norėtųsi tą tęstinumą perteikti ir į U21, ir į nacionalinę rinktinę. Manau, kad tai yra mūsų ateitis, su tuo tikslu ir iššūkiais mūsų bei federacijos požiūriai sutapo“, – teigė treneris.

Jis taip pat išskyrė kelis faktorius, kurie nulėmė jo sprendimą priimti pasiūlymą tapti rinktinės treneriu.

„Sutapo mūsų su federacija nuomonės, ko mes norime. Paskutiniai pralaimėjimai buvo skaudūs ne tik rezultatų atžvilgiu, bet ir nusiteikimo. Esame tikrai nelengvoje situacijoje, esame realistai ir viską suprantame, suprantame, kad reikia kažką keisti. Reikalinga kantrybė, tikėjimas, tačiau taip pat labai svarbu, kad žaidėjai tikrai norėtų žaisti už rinktinę, stengtųsi atiduoti visas jėgas ir parodyti savo meistriškumą“, – dėstė treneris.

Naujasis rinktinės vedlys taip pat teigė, jog artimiausias jo darbas bus pabendrauti su išplėstiniame jo sąraše esančiais futbolininkais.

„Prasidės skambučiai, teks išklausyti kiekvieno žaidėjo norą, tikslus, pakaks telefoninio pokalbio, žaidėjas vertas rinktinės ar ne, tad bus labai svarbi misija – kuo skubiau su žaidėjais susisiekti, sužinoti apie jų fizinę formą, jų situaciją klubuose. Stengsimės, kad jiems atvykus pakaktų keleto dienų pasiruošti pirmoms rungtynėms su Šiaurės Airija“, – kalbėjo treneris.

Primename, jog naująjį rinktinės  štabą taip pat sudarys asistentas Tomas Ražanauskas, vartininkų treneris Audrius Ramonas, fizinio parengimo treneris iš Vokietijos Thomas Klimmeckas, analitiko pareigas ir toliau eis Rokas Pranaitis. Iki oficialių rungtynių rinktinę turėtų papildyti dar vienas asistentas.

Pirmasis išbandymas naujojo trenerių štabo laukia jau rugsėjo 2 dieną, kai pasaulio čempionato atrankos rungtynėse Lietuvos rinktinė namuose susikaus su Šiaurės Airija.

Vėliau rinktinė išvykoje susitiks su Bulgarijos (rugsėjo 5 d.) bei naująja Europos čempione Italijos (rugsėjo 8 d.) rinktinėmis.

Pilnas spaudos konferencijos įrašas:

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS