Neįgaliesiems

Nauji startai: svarbiausi Lietuvos futbolo įvykiai 2024-aisiais

Startavus 2024-iesiems, kviečiame Lietuvos futbolo sirgalius pažvelgti į tai, kokie svarbiausi šių metų įvykiai laukia Lietuvos futbolo padangėje.

Sausis. Sausio mėnesio viduryje startuos 2023-ųjų Lietuvos futbolo apdovanojimų rinkimai. Sirgaliai ir ekspertai vėl turės galimybę išreikšti savo simpatijas ir padėti išrinkti praėjusių metų Lietuvos futbolo geriausiuosius. Šventinis laureatų apdovanojimo renginys yra numatomas sausio mėnesio pabaigoje.

Vasaris. Vasario mėnesio pradžioje Paryžiuje įvyks šių metų UEFA tautų lygos turnyro burtai, kur savo varžovus sužinos ir Lietuvos rinktinė. Tiesa, burtų traukimo metu dar nebus aišku, kuriame divizione žais Edgaro Jankausko auklėtiniai, tad bus patvirtinti du galimi scenarijai – C ir D divizionuose.

Tuo tarpu mėnesio pabaigoje lauks tradicinis sezono uždangos pakėlimas – LFF supertaurės rungtynės. Jose šiemet susitiks praėjusių metų Lietuvos čempionai FK „Panevėžys“ bei LFF taurės laimėtojai, būsimi aukščiausio diviziono debiutantai Vilniaus rajono „TransINVEST“ ekipa.

Kovas. Kovo mėnesį startuoja naujasis Lietuvos A lygos sezonas. Jame šiemet ir vėl startuos 10 komandų, praėjusiame sezone 10-ąją poziciją užėmusius Vilniaus „Riterius“ čia pakeis jau minėta „TransINVEST“ komanda.

Netrukus po to startuos ir dar vienas Pirmos lygos sezonas. Primename, kad licencijavimo proceso rezultatai bus aiškūs vasario mėnesio pradžioje.

Kovo mėnesį taip pat pirmą kartą šiemet išvysime ir Lietuvos vyrų futbolo rinktinę, kuri dėl išlikimo Tautų lygos C divizione du kartus (namuose ir išvykoje) susitiks su Gibraltaro komanda. Savo pranašumą čia įrodžiusi komanda liks C divizione, pralaimėjusi iškris į D.

Balandis. Balandžio mėnesį (arba kovo pabaigoje) startuos ir dar keli vyrų bei moterų futbolo turnyrai – tai yra ir LFF II lyga, moterų A lyga bei LFF taurės turnyras.

Primename, kad praėjusių metų LFF taurės turnyro finale „TransINVEST“ pateikė nemenką staigmeną ir finale pranoko FA „Šiaulius“, taip šį titulą laimėdami pirmą kartą savo komandos istorijoje.

Daug intrigos galima laukti ir LFF II lygos bei moterų A lygos pirmenybėse.

Balandį taip pat prasidės ir atranka į 2025-ųjų Europos moterų čempionatą, kurioje žais ir Lietuvos moterų rinktinė. Atrankos turnyras vyks iki gruodžio mėnesio.

Birželis. Birželį Lietuvos vyrų rinktinė startuos Baltijos taurės turnyre. Šio trofėjaus lietuviai nėra laimėję nuo 2010-ųjų, o pilnas šių metų turnyro reglamentas, formatas ir dalyvaujančios komandos bus paskelbti artimiausiu metu.

Liepa. Liepą tradiciškai prasideda Lietuvos klubų kampanijos tarptautiniuose turnyruose. Primename, kad sportiniu principu praėjusiais metais teisę varžytis Europoje iškovojo šios komandos: FK „Panevėžys“ (UEFA Čempionų lygos atranka), Vilniaus „Žalgiris“, FA „Šiauliai“ bei Vilniaus raj. „TransINVEST“ (visos – UEFA Europos Konferencijų lygos atranka) bei Šiaulių „Gintra“ (UEFA moterų Čempionių lygos atranka).

Taip pat liepos mėnesį Lietuvoje įvyks ir dar vienas tarptautinis turnyras – UEFA Europos merginų U19 čempionatas, kuriame šeimininkių teisėmis varžysis ir Lietuvos rinktinė. Turnyras vyks Kaune, Jonavoje ir Marijampolėje.

Rugsėjis. Lietuvos vyrų rinktinės startas UEFA tautų lygoje. Kaip minėjome anksčiau, kol kas dar nėra oficialiai aišku, kuriame divizione žais lietuviai, tačiau bet kokiu atveju, Tautų lygos langai yra numatyti rugsėjo, spalio ir lapkričio mėnesiais. Kiekvieno lango metu rinktinė turėtų sužaisti po dvejas rungtynes.

Spalis. LFF taurės finalas. Pastaraisiais metais LFF taurės finalas yra tapęs didele švente ir renginiu, į stadioną sutraukiančiu ne vieną tūkstantį žmonių. Finalo dalyvės, kaip įprasta, paaiškės po visų turnyro etapų, o šiemet, kaip ir visada, savo laimę išbandys ir ne viena mėgėjų komanda.

**********

Visus metus taip pat vyks ir jaunimo čempionatai, elitinių lygų pirmenybės bei merginų turnyrai, futsal čempionatas ir taurė, eilinė LFF Konferencija.

Šis aukščiau pateiktas sąrašas – preliminarus ir bet kada gali pasipildyti oficialiai patvirtintais renginiais.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS