Neįgaliesiems

Naujo sezono komandos pristatyme – lietuvių kalbos testas bei užuomina apie įspūdingą rekordą

Antradienio vakarą buvo oficialiai pristatyta atsinaujinusi Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komandos sudėtis ateinančiam 2019-ųjų metų sezonui.

Ši vieta jaukiam šventiniam vakarui pasirinkta neatsitiktinai – Šiaulių pėsčiųjų bulvare įsikūręs „Morgano“ restoranas yra vienas iš „Gintros-Universiteto“ komandos rėmėjų, todėl simboliška, kad būtent čia klubas įteikė „Hummel“ marškinėlius visoms Šiaulių miesto spalvas ginsiančioms žaidėjoms.

Į naujo sezono komandos pristatymo šventę atvyko daug garbingų svečių. Pagrindinės Šiaulių reprezentacinio futbolo klubo rėmėjos Šiaulių miesto savivaldybės mero patarėjas Antanas Bartulis, Lietuvos futbolo federacijos pirmasis viceprezidentas Vidmantas Butkevičius, Lietuvos moterų futbolo asociacijos prezidentas ir sporto aprangos „Hummel“ vadovas Artūras Krukis, Šiaulių miesto savivaldybės kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas, Šiaulių apskrities futbolo federacijos prezidentas Gintautas Mirauskas bei kiti garbūs svečiai.

Marškinėlių įteikimo vakarą atidarė 20-metį šiais metais švenčiančio „Gintros-Universiteto“ klubo prezidentas Gintaras Radavičius, kuris pasidžiaugė, kad pasirengimo etape komanda turėjo galimybes nors trumpam išvykti stovyklauti į užsienį, kur esant palankioms oro sąlygoms galėjo ruoštis sezonui ne tik geros kokybės aikštėse, bet ir kontroliniuose susitikimuose pasitikrinant jėgas su itin pajėgiais varžovais.

Jau du dešimtmečius klubui vadovaujantis G.Radavičius taip pat įvardino naujojo sezono tikslus, padėkojo visiems prie komandos gerbūvio ir aukštų rezultatų siekimo prisidedantiems rėmėjams bei ypatingą padėką išreiškė Šiaulių miesto savivaldybės atstovams, kurie tiki Lietuvos futbolo čemponių komandos sėkme, vizija bei skatina nesustoti siekiant aukštumų bei garsinant Šiaulių vardą pasaulyje.

Prieš marškinėlių įteikimo ceremoniją buvo pristatytas ir visas komandos personalas. Prie trenerių štabo prisijungė naujas veidas – fizinio parengimo treneris Arnoldas Monkus, kuris šioje pozicijoje pakeitė ilgametį komandos narį Ričardą Podolskį. Ekipos vairą ir toliau reguliuos „futbolo mohikanu“ pristatytas Rimantas Viktoravičius, o jam talkins Tatjana Veržbickaja.

Prasidėjus oficialiajai daliai, kuomet futbolininkėms buvo įteikiami marškinėliai „gintrietės“ neišvengė ir aštrių, provokuojančių klausimų, kurių vienas skriejo prieš kiek daugiau nei mėnesį ekipą papildžiusių dvynių sesių brazilių Kelen ir Karen Bender pusėn.

„Testas. Kiek lietuviškų žodžių jau išmokote?“, – portugalų kalba paklausė renginio vedėjas.

Nesutrikusios brazilės, lyg jau iš anksto būtų pasirengusios šiam klausimui susirinkusiųjų nuostabai ėmė berti lietuviškus žodžius: „labas rytas“, „labas vakaras“, „ačiū“, „prašom“, „viso gero“.

Kalbos testą išlaikiusioms brazilėms, kurių viena puolėja, o kita gynėja buvo įteikti 17 -uoju ir 20 -uoju numeriais pažymėti marškinėliai.

Vieną šmaikščiausių atsakymų privertusių nusikvatoti visus susirinkusius pateikė ekipos senbuvė Dovilė Gailevičiūtė, kuri paklausta ko jai, be to, kad vilki 7 -uoju numeriu pažymėtus marškinėlius dar trūksta iki jos idealo Cristiano Ronaldo klausiančia tonacija pasvarstė – „gal grožio?“.

Jauniausia „Gintros-Universiteto“ futbolininkė Rimantė Jonušaitė paklausta ką planuoja pasiimti į kompaniją po treniruočių surenkant kamuolius ir stovelius neabejodama bedė pirštu į kitą jaunosios kartos atstovę Gabiją Toropovaitę, o po Naujųjų metų komandą sustiprinusi baltarusė Hanna Pilipenka praeities epizodus kvietė palikti užmarštyje, kai per video ekraną jai buvo priminta praėjusio sezono situacija, kuomet dar atstovaudama Minsko klubą Baltijos lygos finale ji „uždirbo“ vienuolikos metrų baudinį į šiauliečių vartus.

Susirinkę svečiai išgirdo ir dar vieną įdomų faktą į kurio pagerinimą rimtai kesinasi reprezentacinis Šiaulių miesto moterų futbolo klubas. „Gintra-Universitetas“ yra iškovojęs 17 -a Lietuvos A lygos čempionių titulų, o 2018 metais tai padarė 14 -ąjį kartą iš eilės. Europos moterų futbole kol kas pagal šį kriterijų geriausias rezultatas fiksuojamas Farerų salose, kur net 17 -ą kartų iš eilės yra triumfavusi Klaksviko „IF“ komanda, tačiau jų serija 2017 -iais nutrūko.

Tai reiškia, jog „Gintra-Universitetas“ išsilaikydamas Lietuvos moterų futbolo A lygos pirmenybių viršūnėje dar artimiausius keturis metus užfiksuotų fenomenalų pasiekimą bei tuo pačių įsirašytų į Europos futbolo metraščius.

Oficialiai įteikus naujuosius marškinėlius visas būrys žaidėjų kartu su svečiais patraukė į Šiaulių miesto pėsčiųjų bulvarą bendrai atminimo nuotraukai.

fkgintra.lt; Lino Grikiečio nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS