Neįgaliesiems

Naujojo Baltijos jaunimo lygos sezono užsklanda bus pakelta sekmadienį

Vilniaus „Žalgiris“, Rygos „Metta“ ir Talino „Nõmme United“ U-15 komandos dalyvaus sezono atidarymo šventėje, kuri sausio 22-ąją vyks Rygos „Rimi“ olimpinio centro manieže.

Latvijos sostinėje susirungs trijų Baltijos valstybių nacionaliniai čempionai, simboliškai atidarydami 2023 metų lygos sezoną. Praeitais metais šiame turnyre sėkmė lydejo Lietuvos atstovę – Baltijos futbolo akademiją.

Atidarymo turnyro pirmose rungtynėse žais FS „Metta“ ir FK „Žalgiris“ (13:00 val.). Po jų žalgiriečiai varžysis su FC „Nõmme United“ (14:20 val.), o turnyrą vainikuos Estijos ir Latvijos atstovų dvikova (15:40 val.). Rungtynes sudarys du kėliniai po 25 minutes.

Žalgiriečių bendruomenė nekantriai laukia komandos debiuto Baltijos jaunimo futbolo lygoje, pažymėjo akademijos techninis direktorius Justinas Baužys.

„Šią lygą vertiname kaip aukšto lygio turnyrą, kuriame visada žaisime stipriausios sudėties ir vaikinai turės galimybę pasilyginti jėgas žaisdami konkurencingas rungtynes su bendraamžiais iš Estijos ir Latvijos. Mūsų regionas turi turėti savo pajėgiausių komandų turnyrą, kaip gerą „sparingą“ ir kryptį vaikinams siekti profesionalumo. Kituose turnyruose varžydamiesi su Latvijos ir Estijos komandomis dažniausiai žaidžiame po 25 min., o Baltijos lygoje žaisime pilnas rungtynes, tai įneš kitų prieskonių ir spalvų. Tikiuosi kiekvienas dalyvis įsidės į savo patirties bagažą ne vieną pamoką, emociją ir motyvacijos užtaisą ne vieniems metams.

Kartu šis turnyras bus naudingas visoms akademijoms įsivertinti savo darbą. Jeigu akademijos auklėtiniai nusileidžia U-15 ar U-16 amžiaus tarpsnyje, tarkime, taktiniuose, psichologiniuose ar fiziniuose elementuose, reiškia, spragas reikia taisyti dabar, o ne kol žaidėjai galutinai subręs ir pralaimės konkurencinę kovą profesionaliame klube. Ruošiame žaidėjus klubų eurotaurėms, dalyvaujame UEFA Jaunimo lygoje. Kuo aukštesnis lygis ir konkurencingesnis varžovas, tuo mažiau lemia pasiruošimas, tuo daugiau psichologija ir patirtis, o jų neištreniruosime be tokių projektų kaip „Baltijos jaunimo futbolo lyga“. Ačiū organizatoriams už iniciatyvą ir linkiu visoms Lietuvos akademijos naudotis suteiktomis progomis, o dalyvių komandoms nustebinti ir tikėti savo jėgomis “, – teigė J. Baužys.

Lietuvos vaikų ir jaunių ugdymo futbolo asociacijos direktorius Algirdas Kvalkauskas pažymėjo, kad 2023 metų lygos sezone lauks dar daugiau įspūdžių ir iššūkių.

„Artėja naujas Baltijos jaunimo lygos sezonas. Labai džiaugiamės šiuo projektu, kuris sujungė Baltijos valstybes. 2022 metais turėjome debiutinį lygos sezoną, šiais metais išplėtėme Baltijos jaunimo lygą iki dviejų amžiaus grupių. Planuojame susitvarkyti su iššaugusiu rungtynių kiekiu, taip pat išaugs ir transliacijų kiekiai, reikalinga bus dvigubai daugiau teisėjų. Kiekvienos rungtynės bus tarptautinio lygio, jos bus vykdomos keliuose Lietuvos miestuose vienu metu, todėl laukia tikrai įdomus ir kupinas iššūkių sezonas.

Tikrai tikiu šio projekto potencialu, kuris suteikia galimybę žaidėjams turėti kokybišką pasiruošimą antrajai sezono pusei, o kai kurioms – nueiti iki finalo. Nuoširdžiai linkiu, kad kuo daugiau Lietuvos komandų įveiktų grupės etapus. Taip pat linkime sėkmės „Žalgirio“ komandai atidarymo turnyre“, – sakė A. Kvalkauskas.

Visa informacija apie Baltijos jaunimo futbolo lygos rungtynes ir tvarkaraštį bus skelbiama svetainėje www.baltic-league.com.

Vasario ir kovo mėnesiais vyks grupių etapas, kuriame iš viso varžysis 24 komandos. Po 4 komandas iš kiekvienos grupės pelnys kelialapius į ketvirtfinalį. Finalo rungtynės planuojama surengti birželio mėnesį.

Lietuvoje vyksiančios rungtynės bus tiesiogiai transliuojamos per futbolas.tv platformą. Pirmosios grupių rungtynės vyks nuo vasario 11 dienos.

2023 metų sezono dalyviai

BYFL U16 divizionas

A grupė: Rygos FS „Metta“, Pernu JK „Vaprus“, FA „Panevėžys“-PRSSG, Talino FC „Flora“, Rygos SK „Super Nova“, Klaipėdos FM.

B grupė: „BE1 NFA“, Rygos JDFS „Alberts“, Talino FC „Tallinn“, FK „Žalgiris“, Daugpilio BFC „Daugavpils“, Rakverės JK „Tarvas“.

BYFL U15 divizionas

A grupė: Rygos FS „Metta“, Talino FC „Nõmme United“, „BE1 NFA“, Talino JK „Tallinna Kalev“, Rygos SK „Super Nova“, VFA „Geležinis vilkas“.

B grupė: FK „Žalgiris“, Rygos FK „RFS“, Pernu JK „Vaprus“, Vilniaus BFA, Liepojos FS, Tartu JK „Merkuur-Juunior“.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS