Neįgaliesiems

Naujokų savaitgalis futsal A lygoje: laimėjo ir „Kėdainiai United“, ir „Hegelmann“

Savaitgalį sužaistos ketverios Lietuvos futsal A lygos rungtynės, po kurių į antrąją vietą pakilo „Bruklinas“, į trečiąją – „Vikingai“. Priminsime, kad lyderis „Kauno Žalgiris“ turo rungtynes sužaidė dar trečiadienį, kuriose iškovojo dar vieną įtikinamą pergalę prieš „Akmenės kraštą“.

Įdomu tai, kad visose turo rungtynėse nugalėtojai laimėjo ne mažesniu nei trijų įvarčių skirtumu. Pralaimėję „Radviliškio“ ir „Gargždų pramogų“ klubai per 40 minučių nesugebėjo pasižymėti nei karto.

Lyderių kovoje – nesunki kauniečių pergalė

Vienerios 4-ojo turo rungtynės buvo sužaistos dar trečiadienį. Jos vyko Kauno sporto halėje, kur vietos „Kauno Žalgiris“ susirėmė su „Akmenės kraštu“ ir juos nugalėjo rezultatu 8:1.

Rungtynės prasidėjo aktyviu abejų komandų legionierių žaidimu ir jų smūgiais į vartus, bet tiek vienos, tiek kitos komandos vartininkas su tais smūgiais susitvarkė.

Nors priekyje aktyviau žaidė legionieriai, pirmąjį rungtynių įvartį 6 minutę įmušė „Kauno Žalgirio“ lietuvis Deividas Reimaris.

Nors po šio įvarčio komandos toliau kūrė pavojingas progas, bet antrojo įvarčio laukti reikėjo beveik iki kėlinio pabaigos, o prie to prisidėjo „Kauno Žalgirio“ pražangos. Po vienos iš jų buvo paskirtas baudinys į „Kauno Žalgirio“ vartus, o taip pat raudona kortelė buvo parodyta „Kauno Žalgirio“ kapitonui Justinui Zagurskui.

Per likusį laiką kauniečiai tik didino savo persvarą ir iškovojo užtikrintą pergalę.

Po keturių turų „Kauno Žalgiris“ jau yra įmušęs 32 įvarčius, o „Akmenės kraštas“ tapo pirmąja komanda, kuri šiame sezone įmušė įvartį į „Kauno Žalgirio“ vartus. Naujosios Akmenės komandai tai taip pat buvo pirmasis sezono pralaimėjimas.

Į Vilkaviškį – su trimis taškais

Į antrą poziciją turnyro lentelėje šoktelėjęs Vilkaviškio „Bruklinas“ sostinėje 6:2 nugalėjo „VGTU Vilkus“, nepaisant to, kad pirmieji pasižymėjo Vilkai, o pirmasis kėlinys baigėsi lygiosiomis.

Aikštės šeimininkai kur kas geriau pradėjo rungtynes ir per pirmąsias dvylika žaidimo minučių, kol švieslentėje degė du nuliai, turėjo ne vieną progą pasižymėti. Ypač aktyvus buvo Mantas Makutunovičius, kuris varžovų vartininkui Titui Vitkauskui pralaimėjo visas dvikovas.

Tuomet atėjo Luko Tatarūno eilė, kai jis, atsidūręs vienas prieš T. Vitkauską, dviem smūgiais nuginklavo jį ir išvedė „VGTU Vilkus“ į priekį.

Dar iki pertraukos svečiai rezultatą išlygino, o antrajame kėlinyje perėmė iniciatyvą į savo rankas. Paradoksalu, tačiau ir vėl viskas prasidėjo nuo L. Tatarūno, kuris, bandydamas gelbėti komandą, nukreipė kamuolį į savo vartus.

Dar po poros minučių šiurkšti klaida gynyboje ir atiduotas kamuolys varžovams kainavo trečią įvartį, kuris, turbūt, buvo lemiamas dar bandant išgelbėti rungtynes.

Likus žaisti penkias minutes, „Bruklino“ naudai buvo skirta šeštoji pražanga, kuri garantavo 10 metrų baudinį bei Francisco Andersono užtikrintą įvartį. Tuomet vartininkas buvo pakeistas penktu žaidėju ir neprabėgus nė minutei į šeimininkų vartus krito penktasis įvartis.

Per paskutines tris minutes komandos apsikeitė įvarčiais, „Bruklinas“ iškovojo trečią pergalę, o „VGTU Vilkai“ patyrė trečią nesėkmę.

Įvarčiai: L. Tatarūnas, A. Levonauskas; F. do Nascimento 2, I. Raštutis, F. Anderson, R. Ribeiro.

Šventė Kėdainiuose

Šiuo metu futsal A lygos turnyro lentelėje susidariusi tokia situacija, kad net penkios komandos yra iškovojusios po tris taškus. Tarp tų penkių komandų – ir debiutantai „Kėdainiai United“ futbolininkai, kurie šeštadienį 5:2 nugalėjo žaidimo vis dar nerandančius supertaurės turnyro trečios vietos laimėtojus Mažeikių VIP atstovus.

Pirmojo įvarčio tereikėjo laukti vos tris minutes, kai net du Kėdainių žaidėjai pabėgo laisvi prieš varžovų vartininką. Rimvydas Lipnevičius nusprendė ataką užbaigti pats ir „United“ išsiveržė į priekį.

Rungtynės buvo pakankamai atviros, kad įvarčiai kristų tiek į vienus, tiek į kitus vartus. Neretai paskutiniai smūgiai būdavo netikslūs arba komandas gelbėdavo vartininkai. Vis tik, sužaidus beveik pusę pirmojo kėlinio, Evaldas Kugys nutraukė tylą ir labai stipriu smūgiu skirtumą padvigubino.

VIP nepanikavo, ieškojo savo progų, jų rado, tačiau su realizacija sekėsi labai prastai. Vieninteliam Tadui Markevičiui iki pertraukos pavyko pralaužti ledus ir sušvelninti atsilikimą iki minimumo.

Darsyk vieno įvarčio skirtumas tarp komandų buvo antrojo kėlinio viduryje, kai Domantas Nebilevičius nuo virpsto pasiuntė kamuolį į tinklą. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo paskutinysis VIP įvartis.

Savo ruožtu, „Kėdainiai United“ pasinaudojo tuo, kad varžovai žaidžia be vartininko ir vėl atstatė dviejų įvarčių pranašumą. Likus žaisti minutei, Šarūnas Činikas apgavo į aikštę sugrįžusį vartininką bei rungtynėse padėjo paskutinį tašką.

Įvarčiai: E. Kugys 2, R. Lipnevičius, A. Gėgžna, Š. Činikas; T. Markevičius, D. Nebilevičius.

Antrojo „Hegelmann“ kėlinio šou

Prienuose vykusiose rungtynėse tarp „Hegelmann“ ir „Radviliškio“ pirmojo įvarčio teko laukti net 26 minutes. Iki tol radviliškiečiai turėjo ne vieną galimybę pasižymėti, tačiau nepasinaudoję progomis vėliau jie stebėjo, kaip įvarčius muša aikštės šeimininkai.

Pirmasis įvartis krito po kampinio įžaisto kamuolio bei Luko Sipavičiaus puikaus smūgio. Dar po penkių minučių savo kūrybos šokį sušoko Artiomas Spelmanas, prieš tai pasinaudojęs varžovų klaida bei iš kelių metrų pasiuntęs kamuolį į tinklą.

Paskutiniai du įvarčiai krito pačioje dvikovos pabaigoje, kai „Radviliškis“ žaidė penkiais žaidėjais be vartininko. Abu tikslūs smūgiai buvo atlikti praktiškai per visą aikštę, o sykį tokiu būdu pasižymėjo ir „Hegelmann“ vartininkas Edgaras Noreika.

Įvarčiai: L. Sipavičius, A. Spelman, D. Daunoravičius, E. Noreika.

„Vikingai“

Paskutinės turo rungtynės buvo sužaistos Jonavoje, kur „Vikingai“ užtikrintai įrodė pranašumą prieš „Gargždų pramogas“. Nors pirmojo įvarčio Jonavos žiūrovams teko laukti devynias minutes, tačiau ir iki jo „Vikingų“ pranašumas nekėlė jokių abejonių.

Rungtynių sąskaitą atidarė Viktoras Kravcovas, tiesioginiu baudos smūgiu pasiuntęs kamuolį į tolimąjį apatinį vartų kampą. Antrasis įvartis taip pat krito po standartinės situacijos, tik šįsyk komandos draugai įžaidė kamuolį tam pačiam V. Kravcovui, kuris padvigubino skirtumą.

Gargždiškiai per visą pirmą kėlinį sukūrė kelias gan pavojingas kontratakas, tačiau „Vikingų“ įgyta dviejų įvarčių persvara buvo visiškai dėsninga.

Antrajame kėlinyje žaidimas tapo dar atviresnis ir progų tiek prie vienų, tiek prie kitų vartų buvo sukurta žymiai daugiau. Gargždiškiai savosiomis nepasinaudojo, „Vikingai“ prie dviejų įmuštų įvarčių iki pertraukos pridėjo dar du įvarčius.

Įvarčiai: V. Kravcovas 2, P. Osauskas, B. Sepulveda.

„Kauno Žalgirio“ nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS