Neįgaliesiems

Naujų draugų radęs "Futboliukas" kviečia registruotis

Universalusis, unikalusis ir nuolat stebinantis Futboliukas sugrįžta suradęs naujų draugų ir kviečia registruotis.

Registracija į „Futboliuką“ prasideda anksčiau nei įprastai ir truks iki spalio 28 dienos internetu.

Šiemet Futboliukas sudomino net ir partnerius iš Vokietijos. Tad nuo šiol projektą papildys vokiškas akcentas – Kiškis Hansas – ir projektas vadinsis „Futboliukas. Hans Hase spielt Fußball“ („Futboliukas. Kiškis Hansas žaidžia futbolą“).

„Kaip žinome, Vokietija – pasaulio čempionė. Jau ilgai ir sėkmingai bendradarbiaujame su „Goethe“ institutu Lietuvoje. Mūsų požiūris į mokymosi procesą sutapo, todėl nusprendėme išplėsti veiklą, – sakė projekto vadovas Vaidotas Rastenis – Futboliukas jau seniai peržengė futbolo ribas. Tai puiki ir smagi priemonė, kuri darželiuose integruota į vaikų ugdymo procesą ir daugelį vaikų gebėjimų: bendravimą, skaičiavimą, piešimą, socialinius įgūdžius. Jau nekalbant apie motoriką, koordinaciją ir kitus, su fizine veikla susijusius gebėjimus. Dabar prisidės ir susipažinimas su užsienio kalba.

Lietuvos futbolo federacija (LFF) su „Goethe institut Litauen“ bendradarbiauja jau ketvirtus metus. Didelio susidomėjimo sulaukė projektas skirtas mokykloms 1:0/2:0/3:0 Vokiečių kalbos naudai.

Bendradarbavimas su LFF mums dar kartą parodė tarpdalykinės integracijos – futbolo ir vokiečių kalbos – privalumus: mėgstantys futbolą projekte galėjo atrasti vokiečių kalbą ir Vokietiją, o kalbomis besidomintys mokiniai – smagų futbolo pasaulį. Kitas svarbus projekto veiksnys – džiaugsmas kartu su visa komanda siekti užsibrėžto tikslo. Mums tai irgi buvo smagi komandinio darbo patirtis: pamatėme, kad kartu esame stipri komanda”, – teigė instituto kalbos skyriaus vadovė Nijolia Buinovskaja.

Projektų dalyviai galės įgyti patirties pasidalinti savo patirtimis su kolegomis iš kitų ugdymo įstaigų pedagogų seminare (Nacionalinėje futbolo akademijoje, 2016 m. lapkričio 22-23 dienomis), o taip pat gaus du komplektus inventoriaus.

„Lengvąjį komplektą sudarys itin lengvi kamuoliai ir sulankstomi vartukai, o tradicinį, kuris labiau tinkamas naudoti lauke – surenkami vartukai ir tradiciniai 3 dydžio futbolo kamuoliai.

Norinčius dalyvauti šiame projekte prašome užpildyti elektroninę registracijos formą iki š. m. spalio 28 d.

Dalyvavimui projekte bus atrinktos 25 švietimo ir ugdymo įstaigos (dešimt darželių bus atrinkta iš Goethe institut Litauen projekto Hans Hase dalyvių tarpo).

Prioritetai bus teikiami:
1. Ugdymo įstaigoms, kurios dar nėra dalyvavusios projektuose „Futboliukas”
2. Tvarkingai anketas užpildžiusioms ir rekomendacijas iš ankstesnių LFF ilgalaikės masinio vaikų užimtumo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus” projektų dalyvių turinčioms įstaigoms (rekomendacijos rašomos laisva forma)
3. Jau siuntusioms paraiškas, tačiau nepatekusioms švietimo ir ugdymo įstaigoms (prašome tai nurodyti motyvacijos grafoje)
4. Darželiams bendradarbiaujantiems su pradinėmis mokyklomis bei futbolo klubais ir vykdysiantiems bent 2 bendrus projektus per metus.
5. Darželiams, kurie bendradarbiauja su ankstesniais metais „Futboliuko projekte dalyvavusiomis švietimo ir ugdymo įstaigomis
6. Darželiams, kurie bendradarbiauja su Goethe institut Litauen ir vykdo vokiečių kalbos pamokėles pagal Hans Hase programą (prašome nurodyti motyvacijos grafoje).
7. Darželiams, kuriuose dirba Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) nariai.

Kontaktai pasiteiravimui:
Tel.: 8 614 64880; el. p: v.rastenis@lff.lt

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS