Neįgaliesiems

Neeilinės konferencijos metu nuspręsta stabdyti Lietuvos futsal A lygos čempionatą

Penktadienį vyko neeilinė vaizdo konferencija, kurioje valyvavo LFF prezidentas ir generalinis sekretorius, LFF viceprezidentas, buvęs ir naujasis LSFA direktoriai bei futsal A lygos klubų atstovai.

Neeilinė konferencija buvo sušaukta siekiant aptarti Lietuvos futsal taurės bei futsal A lygos čempionatų likimą, atsižvelgiant į ekstremalią padėtį šalyje. Konferencija prasidėjo nuo Lietuvos salės futbolo A lygos čempionato klausimo. Išklausius federacijos, klubų ir asociacijos nuomones buvo nuspręsta pagal turnyrinės lentelės rikiuotę bei esamą padėtį skaičiuoti sezono rezultatus ir taip rikiuoti komandas uždarant čempionatą. Konferencijos metu buvo įvertinas sezono nukėlimo klausimas, tačiau įvertinus papildomus klausimus, susijusius su arenų ir sporto salių nuoma bei žaidėjų išlaikymu komandose, šios idėjos buvo vieningai atsisakyta.

„Džiaugiuosi, kad konferencijos metu aptarėme ir nusprendėme vietinių salės futbolo pirmenybių ateitį. Šie sprendimai yra sudėtingi, tačiau būtini, norint maksimaliai apsaugoti tiek žaidėjus, tiek sirgalius. Šiandien, be jokios abejonės, prioritetu išlieka sveikata. Smagu ir dėl klubų atstovų, kurie vieningai pritarė LFF ir LSFA siūlytiems variantams dėl čempionato ateities. Malonu, kad tokiu sudėtingu laikotarpiu klubai išreiškė savo solidarumą ir susirūpinimą“, – teigė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

„Dėl susidariusios COVID-19 sitacijos, kuri visiškai sustabdė sporto pasaulį, kalbėjome su komandų atstovais dėl tolimesnių veiksmų. Buvo išsakytas tiek LFF, tiek LSFA požiūris į situaciją bei siūlytos realios alternatyvos. Komandų atstovai suprato situacijos svarbumą ir būtinumą priimti nepopuliarius, bet mūsų nuomone, geriausius sprendimus šią dieną. Konferencijos metu nuspręsta A lygos sezoną, su komandų pritarimu, stabdyti ir pagal esamą situaciją skaičiuoti, kas turnyrinėje lentelėje užėmė kokią vietą. Šiandieną jau aišku, kad čempionais tampa FK Vytis komanda, antroje vietoje lieka SMK Vikingai, trečioje vietoje – Gargždų Pramogos, ketvirti – Mažeikių VIP“, – pažymėjo LSFA direktorius Vytenis Kazlauskas.

LFF futsal taurės pusfinaliai taip pat yra nukeliami į rudens laikotarpį, prieš A lygos čempionato pradžią.

„Dėl LFF futsal taurės vienabalsiai buvo nuspręsta nukelti juos į rudens laiką, kokios tai bus datos ir galutinis siūlomas formatas, paaiškės vėliau. Dėl priimtų sprendimų ir vieningumo esame išties patenkinti, nes tai pats racionaliausias variantas iš visų galimų. Džiaugiamės, kad nuomonės tarp LFF, LSFA ir komandų atstovų visiškai sutapo“, – sakė LSFA direktorius.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS