Neišnaudoję gerų progų lietuviai nubausti Latvijoje

Lietuvos vyrų futbolo rinktinei nepavyko nutraukti nesėkmingos serijos Latvijoje. Baltijos taurės rungtynėse Liepojoje lietuviai neišnaudojo puikių progų ir antrajame kėlinyje praleidę du įvarčius patyrė apmaudų pralaimėjimą 1:2. Rungtynių pabaigoje lietuvių gretose atsilikimą sušvelnino Fedoras Černychas, tačiau atsitiesti nebepavyko ir Baltijos trofėjaus likimas perėjo į latvių rankas.

Dukart pataikė į vartų konstrukciją

Po pergalingų rungtynių su Estija savaitgalį Lietuvos rinktinės startinėje sudėtyje atlikti keturi keitimai – nuo pradžių rungtyniavo Ernestas Šetkus, gynėjai Linas Klimavičius ir Egidijus Vaitkūnas, saugas Vykintas Slivka. Jie pakeitė Emilijų Zubą, Arūną Klimavičių, Deividą Česnauskį ir Nerijų Valskį.

Lietuviai aktyviai spaudė varžovus nuo rungtynių pradžios ir pirmasis smūgiu varžovų vartininką patikrino Arvydas Novikovas. Dar kelis smūgius blokavo varžovų gynėjai.

Sužaidus pusvalandį Lietuvos komanda turėjo išsiveržti į priekį, tačiau du kartus latviams nusišypsojo fortūna. Kamuolį perėmęs Vykintas Slivka išbėgo vienas prieš vieną, tačiau jo muštas kamuolys pataikė į skersinį. Pakartotiniu bandymu po A. Novikovo spyrio kamuolys sudrebino virpstą.

Nubaudė už neišnaudotas progas

Pirmajame kėlinyje latviai praktiškai negrasino lietuvių vartams, tačiau po pertraukos pradėjo žaisti aktyviau. Sužaidus tris minutes iš toli virš vartų smūgiavo Valerijus Šabala.

50 min. po A. Novikovo perdavimo iš krašto gerą šansą turėjo Lukas Spalvis, bet puolėjas galva smūgiavo tiesiai į vartininką.

Ši minutė tapo kertine rungtynėse, nes netrukus šeimininkai nuskubėjo į ataką ir išvengęs nuošalęs vienas prieš vieną atsidūrė Artjomas Rudnevas.  Jam kelią užstojo vartininkas ir gynėjas, tačiau  puolėjas išsaugojo kamuolį ir atmešė jį Arturui Zjuzjinui, kuriam beliko pasiųsti į beveik neginamus vartus.

70 min. pasikartojo panašus scenarijus. Po A. Novikovo baudos smūgio kamuolį sugavo vartininkas Andris Vanins, Latvijos ekipa nuskubėjo į priekį. Po perdavimo iš krašto A. Rudnevo smūgį iš arti E. Šetkus atmušė, tačiau kamuolys atšoko tiesiai latviui ant galvos ir šį kartą įmušti buvo nesunku.

Po praleisto įvarčio latvių išpuoliai. įgavo antra kvėpavimą  – pavojingai smūgiavo Davis Ikaunieks ir Kasparas Dubra. 84 min. viltį lietuviams atgaivino Fedoras Černychas – rinktinės kapitonas smūgiu išorinė pėdos dalimi iš 18 metrų pasiuntė kamuolį į vartų kampą.

Latviai apgynė vartus paskutinėmis minutėmis ir penktą kartą iš eilės namuose nugalėjo Lietuvos rinktinę. Baltijos taurės nugalėtojas paaiškės šeštadienį Taline po Estijos ir Latvijos dvikovos. Šiose rungtynėse latviams užtektų lygiųjų, o lietuviams būtų palanki estų pergalė minimaliu skirtumu.

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais birželio 6-ąją Krokuvoje su Europos čempionato finalinio etapo dalyve Lenkija.

Rungtynių statistika

Latvija – Lietuva 2:1 (0:0)
Liepojos “Daugava” stadionas, 2305 žiūrovai
Teisėjas – Roomer Tarajev (Estija)
Įvarčiai: 50 min. Arturs Zjuzins, 70 min. Artjoms Rudnevs (Latvija); 83 min. Fedor Černych (Lietuva).
Įspėti: 7 min. Roberts Savalnieks, 32 min. Artis Lazdinš (Latvija); 11 min. Mantas Kuklys, 35 min. Vaidas Slavickas (Lietuva).

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Ernestas Šetkus, Vaidas Slavickas, Edvinas Girdvainis, Linas Klimavičius, Egidijus Vaitkūnas, Mantas Kuklys, Dovydas Norvilas (79 min. Vytautas Lukša), Vykintas Slivka (56 min. Nerijus Valskis), Arvydas Novikovas, Fedor Černych, Lukas Spalvis.

Atsargoje: Marius Rapalis, Emilijus Zubas, Markas Beneta, Deividas Česnauskis, Arūnas Klimavičius, Vytas Gašpuitis, Rolandas Baravykas, Andrius Bartkus, Simonas Paulius, Donatas Kazlauskas.