Neįgaliesiems

Nepakartojama drama Hegelmann LFF taurės finale ir istorinis „Panevėžio“ triumfas

Spalio 24 dieną Hegelmann LFF taurės finale susitiko Panevėžio „Panevėžio“ ir Marijampolės „Sūduvos“ komandos. Favorito etiketę finalo rungtynnėse nešiojusi “Sūduva” pusfinalyje po neįtikėtinos dvikovos įveikė Vilniaus „ Žalgirį”, o „ Panevėžio” futbolininkai be didesnio pasipriešinimo rezultatu 4:0 nugalėjo Vilinaus „Riterių” komandą.  

Rungtynių pradžioje „Panevėžio“ futbolininkai nei kiek nenusileido oponentams, o jau 23-ąją rungtynių minutę po gražios atakos ir Ernesto Veliulio įvarčio panevėžiečiai išsiveržė į priekį.

Vis dėlto pranašumą panevėžiečiai išlaikė vos kelias minutes – po pražangos baudos aikštelėje teisėjas skyrė vienuolikos metrų baudinį į „ Panevėžio” ekipos vartus, o jį realizavo ir rezultatą išlygino „Sūduvos“ legionierius Renan Oliveira. Sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį traumą patyrė Andro Švrljuga, o jį aikštėje pakeitė Jevhenas Yefremovas. Pirmajame kėlinyje išsiskyrė Ernestas Veliulis, kuris ne tik pelnė įvartį, tačiau ir toliau draskė varžovų gynybą savo reidais ir savalaikiais įkirtimais į baudos aikštelę. Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje puikią progą persverti rezultatą savo naudai turėjo „ Sūduva”, tačiau smūgis tikslo nepasiekė.

Antrasis kėlinys prasidėjo atsargiu komandų žaidimu, o kamuolio kontrolė ir toliau priklausė aikštės šeimininkams. Antrąjį  keitimą atliko „Sūduvos“ ekipa – aikštę paliko R. Oliveira, į aikštę žengė Thomas Salomon . Sužaidus kiek daugiau nei valandą po standartinės situacijos „Sūduva“ pelnė įvartį, tačiau teisėjas fiksavo nuošalę ir rezultatas nepasikeitė.

Abiejų komandų žaidime netrūko techninio broko, o pavojingų epizodų kurti nesisekė nei vienai komandai.  Iki pagrindinio laiko likus kelioms minutėms, progą pasižymėti turėjo šeimininkai, tačiau savo komandą nuo įvarčio gelbėjo Ivanas Kardumas. Per pagrindinį laiką komandoms įrodyti savo pranašumo nepavyko.

Pratęsimo metu komandos nebuvo linkusios rizikuoti ir rungtynėse nusistovėjo savotiška ramybė. Šiek tiek aktyvesni buvo marijampoliečiai, tačiau jokio rimto pavojaus per pirmą pratęsimo kėlinį nesukūrė nei viena komanda. Antrajame pratęsime netrūko emocijų  ir smulkių pražangų.  Svečių ekipa paskutinę akimirką turėjo puikią progą pasižymėti, tačiau puikiai sužaidė šeimininkų vartininkas. Taurės likimas sprendėsi vienuolikos metrų baudinių serijoje.  

Baudinių seriją abi komandos pradėjo sėkmingai, tačiau „Sūduvos“ komanda nerealizavo paskutiniojo baudinio, panevėžiečiai šios klaidos nekartojo ir pirmą kartą istorijoje iškovojo Hegelmann LFF taurę.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS