Neįgaliesiems

O. Verbickas: „Šeimos pagausėjimas užaugino sparnus”

Lietuvos rinktinės ir Marijampolės „Sūduvos“ saugas Ovidijus Verbickas pastaraisiais metais tapo vienu labiausiai pastebimu šalies futbolininku. Galingai su Suvalkijos klubu praėjusiame sezone pasirodęs, A lygos čempionu tapęs ir sėkmingą žygį UEFA Europos lygoje pademonstravęs 24-erių žaidėjas įsitvirtino ir nacionalinėje ekipoje.

„Visą laiką sunkiai dirbdavau. Tiesiog dabar atėjo ir kažkiek sėkmės. Bet, kaip sakoma, futbolas yra neatsiejamas nuo sėkmės, jos visada reikia, – sakė O. Verbickas. – Mano darbas duoda vaisių. Prie tokio mano žaidimo prisideda ir „Sūduvos“ treneris. Jis yra maksimalistas ir daug reikalauja, aš ir pats iš savęs visada reikalauju maksimumo.“

Praėjusiame sezone O.Verbickas pelnė 4 įvarčius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus, o šiame per 17 rungtynių taikliai smūgiavo jau 10 kartų, 4 sykius asistavo komandos draugams ir sezono pradžioje buvo pripažintas „Betsafe LFF Supertaurės“ naudingiausiu finalo žaidėju.

„Pakartoti praėjusių metų rezultatus bus sunkiau, nes dabar visi žmonės tikisi, kad mes būsime A lygos čempionais, – sakė saugas. – Kiekvienas varžovas turi papildomos motyvacijos. Mes jaučiame, kad kartais varžovams prieš mus užtenka ir lygiųjų, didesnį dėmesį jie skiria gynybai. O „Sūduva“ man tinkama komanda, žinau, ko treneris nori ir ką reikia daryti.“

O. Verbickas puikų įvartį įmušė ir vilkėdamas Lietuvos rinktinės aprangą, kai kontroliniame mače nuginklavo Armėnijos rinktinės vartų sargą. Žaidėjas savo pakilimui turi paaiškinimą.

„Šeimos pagausėjimas užaugino sparnus, – sakė O. Verbickas. – Turi daugiau dirbti ir esi atsakingas ne tik už save, bet ir už vaikus. Išmokau daugiau kantrybės. Su žmona derinamės darbus, ji man leidžia pailsėti, o kai treniruotės vakare, stengiuosi aš dažniau atsikelti ir pasirūpinti vaikais. Prieš rungtynes žmona leidžia išsimiegoti, pietų miego einu irgi kiekvieną dieną.“

Dvynukės su O. Verbicku – ir aikštėje. 

„Kai mergaitės gimė, ant visų batelių užsirašau jų vardus. Ant vieno vienos, ant kito kitos. Manau, ir tai padeda. Man patinka, kai šeima yra šalia“, – sakė futbolininkas.

Apie O. Verbicką futbolo pasaulis daugiausiai sužinojo 2012 metais, kai jis išvyko į galingą Sankt Peterburgo „Zenit“ komandą. Rusijoje jis praleido du sezonus.

„Prisiminimai iš Rusijos patys geriausi, buvo aukščiausias lygis, sudarytos geros sąlygos žaidėjams tobulėti, – prisiminė O. Verbickas. – Aišku, nepavyko įsitvirtinti pagrindinėje komandoje, nes buvo labai didelė konkurencija. Pats buvau legionierius, man dar didesni reikalavimai buvo. Mano žaidimas nelabai tiko ir treneriui Luciano Spalletti. Tai klubas su savomis ambicijos, kuriam iškart reikia rezultato.“

Po dvejų legionieriaus metų saugas grįžo į Lietuvą, tačiau jau netrukus dar sykį išvyko ir tapo Ispanijos klubo „Marbella“ žaidėju. Ten jis praleido vieną sezoną.

„Tai buvo mano sprendimas, – apie pasitraukimą iš Ispanijos sakė O. Verbickas. – Jie man siūlė likti keleriems metams, tačiau nusprendžiau, kad Ispanijoje ne mano futbolas, negausiu daug žaidimo laiko.“

Dabar futbolininkas puikiai jaučiasi „Sūduvos“ komandoje, tačiau tikina, kad norėtų dar sykį mėginti laimę svečioje šalyje.

„Kol kas gerai jaučiuosi čia, tačiau aš visada dirbu, kad pasiekčiau aukštesnį lygį. Be abejo, jei atsiras galimybė išvykti į užsienio klubą, bandysiu ja pasinaudoti. Yra vienas kitas klubas, kuris domisi. Tačiau taip yra visada. Svajoti visada galima. Aišku, norėčiau žaisti Anglijos „Premier“ lygoje, tačiau reikia į visą realiai žiūrėti. Iki „Premier“ lygos reikia ne tik daug darbo, bet ir daug sėkmės“, – sakė saugas.

Jau trečiadienį O. Verbicko ir visos „Sūduvos“ komandos laukia dar vienas principinis mūšis su Vilniaus „Žalgirio“ klubu, kuris vyriausiojo trenerio poste Aurelijų Skarbalių pakeitė Valdu Urbonu. Liepos pradžioje lauks ir dar dvejos itin svarbios rungtynės – Čempionų lygos atranka su Nikosijos „Apoel“ komanda iš Kipro.

„Čempionų lygoje ambicijos yra pačios didžiausios, norime kuo toliau nueiti. Tačiau reikia nepanikuoti, jei nepasiseks, o visą dėmesį sutelkti Europos lygos kovoms, o ten jau norime į grupės etapą patekti“, – sakė O. Verbickas. 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS