Neįgaliesiems

Olimpinės dienos šventėje – ir gausios futbolo pramogos

Biatlonininkas Vytautas Strolia šeštadienį į rankas paėmė špagą, baidarininkas Mindaugas Maldonis išbandė biatlono šaudymą, o bėgikė Eglė Balčiūnaitė – šaudymą iš lanko. Tokią galimybę ne tik olimpiečiai, bet ir tūkstančiai panevėžiečių ir miesto svečių turėjo šeštadienį Aukštaitijos sostinę sudrebinusioje Olimpinės dienos šventėje.

Olimpinė diena į Panevėžį sugrįžo po penkerių metų pertraukos. Šventėje kiekvienas norintis galėjo išbandyti per šimtą įvairiausių sporto ir pramoginių veiklų, rungtis įvairiose varžybose, susipažinti ir pabendrauti su olimpiečiais.

„Labai smagu grįžti į Panevėžį, kuris mus priėmė atsinaujinusioje Senvagėje. Ši šventė olimpiniam judėjimui – ypatinga, ji skirtingais būdais švenčiama visame pasaulyje. Džiaugiuosi, kad mes prieš dešimtmetį priėmėme sprendimą su Olimpine diena keliauti per Lietuvos miestus ir kartu sukurti didelę šventę“, – sakė olimpinė čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

„Renginys pavyko puikiai, todėl tikiuosi, kad po šiandien Olimpinės dienos kartelė pakelta dar aukščiau. Džiaugiuosi tokiu gausiu dalyviu būriu – smagu, kad šį savaitgalį tiek daug žmonių nutarė praleisti būtent Panevėžyje. Dėkoju organizatoriams ir dalyviams už puikią šventę, o Panevėžiui linkiu, kad neilgai trukus jau trečią kartą Olimpinės dienos deglas suliepsnotų būtent mūsų mieste“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Įžiebė šventės ugnį

Į Senvagę žmonės pradėjo rinktis jau ankstų šeštadienio rytą. Pažiūrėti buvo į ką, tradiciškai šventė prasidejo simboline Olimpinės ugnies deglo estafete. Estafetę prie miesto savivaldybės pradėjo Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkas Gabrielius Maldūnas ir „FK Panevėžys“ futbolininkas Linas Klimavičius.

Netrukus jie deglą perdavė olimpiečiams plaukikui Dariui Grigalioniui, boksininkui Vitalijui Karpačiauskui, o šie – olimpietėms dviratininkėms Simonai Krupeckaitei ir Olivijai Baleišytei. Iki Laisvės aikštėje buvusios scenos deglą atnešė dviratininkų Miglės ir Vasilijaus Lendelių šeima, jie bėgo kartu su mažuoju sūneliu.

Jie šventės ugnį uždegė kartu su miesto meru R. Račkausku ir LTOK prezidente D. Gudzinevičiūte. „Didelė garbė nešti šventės deglą, ypač kai ji vyksta mano mieste“, – sakė olimpietė M. Marozaitė.

Savo zoną šventėje turėjo ir futbolas. Sirgaliai buvo kviečiami į specialią LFF įrengtą futbolo zoną, kur jų laukė įvairiausios pramogos – nuo dartbolo iki žaidimo futbolo gardeliuose ar FIFA žaidimas su PS5 konsole.

„Anksčiau labiau dalyvaudavo asociacijos, apskričių federacijos, bet šiemet federacija rodė pavyzdį, smagu, kad šiemet galėjome pristatyti dar daugybę įvairiausių veiklų, kuriose galėjo dalyvauti tiek futbolą žaidžiantys, tiek ir nežaidžiantys vaikai ir suaugę“, – sakė LFF rinkodaros ir komunikacijos departamento vadovas Laurynas Vairys.

Vaizdo reportažą iš futbolo zonos pamatyti galite paspaudę čia.

Vėliava perduota Šiauliams

Sporto ir pramogų šventę Panevėžyje organizavo LTOK, Lietuvos olimpinis fondas ir Panevėžio miesto savivaldybė. Šventės svečiai galėjo išbandyti įvairias sporto šakas, gyvai pabendrauti su profesionaliais sportininkais, susitikti su olimpiečiais, įsitraukti į žaidimus, turnyrus, prisijungti prie edukacinių, olimpinio švietimo renginių. Už aktyvų dalyvavimą kiekvieno laukė malonios motyvacinės dovanos – buvo išdalyta daugiau nei 10 tūkst. prizų.

Į renginį įsitraukė sporto federacijos, klubai, šventės dalyviams buvo pristatytos ne tik vasaros, bet ir žiemos olimpinės bei neolimpinės sporto šakos, atskiras veiklas paruošė ir Lietuvos paralimpinis komitetas.

Kitais metais Olimpinė diena vyks Šiauliuose. Šeštadienį, po varžybų apdovanojimų Laisvės aikštės scenoje Panevėžio meras R. Račkauskas simboliškai perdavė Olimpinės dienos vėliavą Šiaulių savivaldybei, ją priėmė Sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas.

LTOK informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS