Neįgaliesiems

Optibel futsal A lyga. Komandų pristatymas

Šį savaitgalį ketveriomis rungtynėmis Radviliškyje ir Prienuose startuos 2020/ 2021 metų Lietuvos Optibet fusal A lygos čempionatas.

Jūsų dėmesiui, supažindinimas su visomis dešimčia komandų.

Kauno „Vytis“.

Praėjusio sezono PIRMA vieta

Daugkartiniai šalies čempionai naująjį sezoną pasitinka gerokai atjaunėję. Į ekipą įsiliejęs jaunimas jau spėjo prisidėti prie dar vieno klubo trofėjaus – laimėtos supertaurės. Kalbant apie pasikeitimus, tai didžiausias tarpsezonio nuostolis – į „Vikingus“ persikėlęs rinktinės gynėjas Vladimiras Derendiajevas. Be to, kurį laiką „Vytis“ bus priverstas rungtyniauti be sunkią traumą patyrusio Alberto Voskunovičiaus. Pastarojo sugrįžimo data į aikštę kol kas nėra aiški.

„Šiemet išsikėlėme tikslą – ieškoti naujų žvaigždžių. „Vyčio“ naujokai – daugiausiai jauni žmonės, kurie nenori mėtytis ir žais tik salės futbolą. Komandos potencialas – milžiniškas, žaidėjų noras – didžiulis, o tai yra svarbiausi momentai“, – sakė „Vyčio“ vyriausiasis treneris Kirilas Krasij.

Naująjį sezoną „Vytis“ pradės rungtynėmis su Alytaus „Dainavos“ ekipa, kuri į A lygą atkeliavo per atrankinį keturių komandų turnyrą, surengtą praėjusį mėnesį.

„Nepaisant to, kad aš pats asmeniškai šią komandą atrankos turnyre mačiau, galiu konstatuoti, kad pirmajame ture žaisime su ekipa, kurios visiškai nepažįstame. Prireiks kelių turų, kol bus aiškus komandų paveikslas – ypač tų, kurios debiutuoja“, – komentavo K.Krasij.

Lapkričio 24 dieną „Vytis“ dvikova su Švedijos čempione „Hammarby“ ekipa pradės naująjį UEFA futsal Čempionų lygos sezoną. Iki to laiko komanda A lygoje spės sužaisti dvejas rungtynes. Anot trenerio, dėl žaidybinės praktikos trūkumo tos dvejos rungtynės jo auklėtiniams bus gyvybiškai svarbios.

Jonavos „Vikingai“

Praėjusio sezono ANTRA vieta

„Ant popieriaus“ labiausiai nuo praėjusio sezono sustiprėjusi ekipa, kurią kaip ir prieš porą metų ves į rinktinę planuojantis sugrįžti Jurijus Jeremejevas.

Apie grįžimą į Lietuvą. Prioritetas yra gauti kvietimą į rinktinę. „Vikingai“ pasiūlė puikų ir ambicingą projektą, kuris man labai patiko, todėl nedvejodamas priėmiau pasiūlymą. Žinoma, prisideda ir tai, kad dėl situacijos pasaulyje Vokietijos čempionatas nuo spalio vidurio yra laikinai sustabdytas.

Apie pokyčius komandoje. Sustiprėjome. Išlaikėme visus žaidėjus iš praėjusio sezono ir pasipildėme keliais ambicingais, perspektyviais ir patyrusiais žaidėjais. Mano akimis, šiemet tai bus visai kita komanda – prie „Vikingų“ užsispyrusio charakterio prisidėjo patirtis ir dar didesnis noras laimėti.

Apie tikslus. Tikslai šiame sezone yra patys aukščiausi. Turime puikiai sukomplektuotą komandą ir laukiame sezono starto. Šiemet nenorėčiau išskirti tik „Vyčio“, nes taurės rungtynės parodė, kad Šiaulių komanda nebuvo prastesnė. Nenuvertiname kitų komandų, nes visoms rungtynėms ruoštis reikės vienodai. Čempionatui įsibėgėjus ir pamatysime, ko esame verti.

Apie pasirengimą. Pasirengimą sezonui pradėjome spalio 20 diena, o tai reiškia, kad pasiruošimui turėjome tris pilnas savaites. Manau, kad pagal savo galimybes paruošėme visus namų darbus.

Apie pirmą varžovą. „Sportidus“ yra stipri komanda iš Panevėžio, kuriame yra daug pajėgių salės futbolininkų. Mes neturime jokios informacijos apie šios komandos pajėgumą šiame sezone, yra tik vaizdo įrašai iš praėjusių metų. Kadangi tos informacijos nėra, ruošiamės rimtam išbandymui, ypač todėl, kad Radviliškyje daugelis mano komandos žaidėjų nėra žaidę, todėl reikės laiko priprasti prie naujo parketo.

Gargdžų „Pramogos“

Praėjusio sezono TREČIA vieta

„Pramogų“ ekipa praėjusį sezoną prisimena su kartėliu. Pusfinalio seriją gargždiškiai pradėjo pergalingai, tačiau tuomet patyrė du pralaimėjimus iš eilės bei neteko galimybės pakovoti dėl čempiono titulo. Kovą dėl trečios vietos jie pradėjo pergale, tačiau dėl atkeliavusios pandemijos, tos kovos užbaigti nebespėjo.

„Pramogos“ naujam sezonui išlaikė komandos branduolį ir naujajame sezone sieks sugrįžti į finalą.

„Tikslai visada yra keliami patys aukščiausi. Bent jau aš asmeniškai norėčiau sugrįžti į finalą, nors ir suprantu, kad lengva nebus. Šį sezoną daug lygiaverčių komandų, futsalo geografija prasiplėtė, o tai yra sveikintina“, – sakė komandos lyderis Aurimas Skurdelis.

„Aš pats esu pasiruošes puikiai. Su komanda neturėjau nei vienos treniruotes, tai kaip komanda pasiruošus galiu tik pasakyti iš komandos draugų kalbos, kad viskas ganėtinai neblogai. Žinoma, trūks susižaidimo, judėjimo aikštelėje, sezono starte visada būna nemažai broko, jaudulys daro savo, nauji komandos žmonės turės priprasti prie senų, seni prie naujų“, – komentavo A.Skurdelis.

Mažeikių VIP

Praėjusio sezono KETVIRTA vieta

Praėjusį sezoną didžiulį žingsnį žengusi ir į TOP ketvertą patekusi Mažeikių VIP komanda išlaikė beveik visą branduolį, o tai reiškia, kad trečius metus iš eilės mažeikiškiams atstovaus praktiškai tie patys žaidėjai. Vienintelis nuostolis – Mariaus Šlutos pasitraukimas, į kurio vietą pakviestas Mantas Rusys.

Futbolo visuomenėje sklandę gandai, kad į Panevėžį gali sugrįžti Edgaras Baranauskas, nepasitvirtino. Į nacionalinę futsal rinktinę pradėtas kviesti puolėjas ir kitąmet vilkės VIP aprangą.

Prieš sezono startą VIP sužaidė dvejas kontrolines rungtynes su „Panevėžys-Sportidus“ ekipa. Abusyk buvo iškovotos pergalės 7:1 ir 4:1. Sezono starte mažeikiškių laukia akistata su „Akmenės“ salės futbolininkais.

„Pandemija, be abejo, trukdė pasiruošimui. Turėjome problemų dėl salės, todėl treniravomės tai Kelmėje, tai Panevėžyje. Nepaisant to, jau pirmose rungtynėse sieksime tik pergalės. Kalbant apie visą sezoną, tai pirmas tikslas – patekimas tarp šešių geriausių lygos komandų, o tada tikimės eiti dar aukščiau“, – komentavo VIP vadovas Aldaras Pupliauskas.

FA „Šiauliai“

Praėjusio sezono KETVIRTFINALIO dalyviai

Praėjusiame sezone debiutavęs, reguliariajame sezone ketvirtą vietą užėmęs, tačiau ketvirtfinalio barjero neperžengęs „Šiaulių“ klubas išsaugojo visus praėjusio sezono futbolininkus. Maža to, prie komandos prisijungė būrys septyniolikmečių – aštuoniolikmečių jaunuolių, iš kurių du – Joris Delkus ir Grantas Jaseliūnas debiutuoti gali jau šį savaitgalį rungtynėse su Vilniaus „Turbotransfers“.

„Turėjome dvi savaites bendrų treniruočių. Integravome jaunimą, treniruočių metu viskas atrodo kaip ir neblogai, dabar reikia, kad tai persiduotų ir į rungtynes. Tikimės gero starto ir įdomesnio nei pernai čempionato. Galvoju, kad išskyrus „Vytį“ ir „Vikingus“, visų likusių komandų pajėgumas bus daugiau mažiau panašus.

Kalbant apie debiutines rungtynes, tai „Turbotransfers“ yra tokia komanda, kuri dažnose rungtynėse sunkiai įsibėgėja, tačiau tuomet tampa labai rimta jėga. Aišku, pirmos rungtynės niekada nebūna lengvos“, – komentavo „Šiaulių“ vadovas Deivis Kančelskis.

„Šiauliai“ prieš naująjį sezoną spėjo sudalyvauti LFF futsal taurės ketverte, kur po sėkmingo pirmojo kėlinio, antrajame nepasipriešino „Vyčiui“ bei į finalą nepateko.

„Akmenė“

Praėjusio sezono KETVIRTFINALIO dalyviai

Trečią sezoną A lygoje startuosianti „Akmenės“ komanda turi ambicijų pakartoti praėjusio sezono pasiekimą – patekti tarp šešių geriausių lygos komandų reguliariajame sezone. Tų ambicijų komanda sieks pakankamai pasikeitusi.

Po praėjusio sezono ekipa prarado Roką Gedminą (persikėlė į „Šiaulius“), Nerijų Volkovą (persikėlė į „Radviliškį“), Aivarą Renusą (kol kas be klubo) ir vartininką Gintarą Repšą (persikėlė į „Vytį“). Juos pakeis Evaldas Kugys, Tadas Labukas, Marius ir Domantas Šlutos, Mindaugas Simanavičius ir vartininkas Marijus Vasiliauskas.

„Didžiausia mūsų problema – vartininkas. Nors šiuo metu turime jų net keturis, tačiau visiems trūksta varžybinės patirties. Žiūrėsime, kaip seksis. Labai svarbu sėkmingai pradėti čempionatą, nes kai pagauni fortūną, tada su ja gali nueiti toli. Be abejo, pirmasis varžovas – VIP klubas stiprus, turintis gerą sudėtį, galintis pasigirti susižaidimu, turi daug ambicijų, tad laukia įdomios rungtynės“, – sakė klubo vadovas Vitalijus Mitrofanovas.

Po Naujųjų metų komanda žada pasistiprinti keliais legionieriais iš Brazilijos.

Vilniaus „Turbotransfers“

Praėjusio sezono KETVIRTFINALIO dalyviai

Jei grįžtumėm į netolimą praeitį, tai „Turbotransfers“, nepriklausomai nuo pasirodymo reguliariajame sezone, tampa itin galingu varžovu visiems atkrintamosiose varžybose. Gali būti, kad tas faktas lemia ir pirminį naujojo sezomp tikslą – darsyk prasibrauti į tas atkrintamąsias.

Lyginant su praėjusiu sezonu, komandą paliko į „Radviliškį“ persikėlę Justinas Gulbinas ir Vaidas Garšvinskas, tačiau jų vietas užėmė į Lietuvą grįžęs Tomas Sirevičius, traumą išsigydęs Edvinas Mučinis, iš VDA prisijungęs Tomas Bielickas, bei keli jauni A lygos patirties dar neturintys jaunuoliai.

„Galvoju, kad čempionatas bus labai lygus, todėl teks kovoti su visais. Tikrai nemanau, kad tas pats „Vytis“ ar „Vikingai“ labai stipriai pabėgs nuo trečios ar ketvirtos komandos. Aišku, šių komandų privalumas – geresnis pasiruošimas, treniruotės, tačiau pasikartosiu – nemanau, kad turėsime labai ryškius vienus lyderius“, – sakė komandos vadovas Marijus Rimas.

Pastaraisiais metais jų namų arena buvusi legendinė Lietuvos edukologijos universiteto salė šiuo metu yra rekonstruojama, todėl žaidimas „burbuluose“ komandai padėjo išspręsti svarbų klausimą.

„Kiek kalbėjau su žaidėjais, tai daugumai dar geriau, kad žaisime tik gerose salėse. Pradedame su „Šiauliais“, tad pradžia bus sunki. Jie daug bėga, o mes dar nesame taip gerai pasiruošę tiek fizine, tiek žaidimo prasme. Be to, ir praėjusį sezoną abukart pralaimėjome“, – komentavo M.Rimas.

„Panevėžys-Sportidus“.

Praėjusio sezono KETVIRTFINALIO dalyviai

Praėjusiame reguliariajame sezone aštuntą vietą užėmusi ir ketvirtfinalyje dvejų rungtynių serijoje 0:2 Kauno „Vyčiui“ pralaimėjusi „Sportidus“ komanda naująjį sezoną pasitinka ne tik pakeitusi pavadinimą „Panevėžys-Sportidus“, bet ir stipriai pakeitusi sudėtį.

Naujoji komandos versija bus jaunimas, į kurį integruotas bus ir puikiai žinomas Tomas Salamanavičius. Kaip jau minėjome anksčiau, panevėžiečiai savo ekipoje norėjo matyti ir iki futsal rinktinės užaugusį Edgarą Baranauską, tačiau tas mintis atidėjo bent metams.

„Pirmose rungtynėse su „Vikingais“ pamatysime ko esame verti, bet man atrodo, kad šiemet komanda bus stipresnė. Pasiruošimo etapas praėjo sklandžiai, turime nuolatines treniruotes, o sekmadienį tikimės pergalės“, – komentavo klubo vadovas Virginijus Kulišauskas.

ŠPSC „Radviliškis“

A lygos naujokai

Spalio pradžioje surengto keturių komandų atrankos nugalėtojai. Daugkartiniai pirmos lygos nugalėtojai ir puikią infrastruktūrą turintys Radviliškio atstovai jau kurį laiką save matė A lygoje. Situacija nepasikeitė ir dabar.

„Daug metų norint patekti į A lygą, užtekdavo tik užsinorėti. Šiemet norėti nebeužteko, todėl į A lygą brovėmės per turnyrą“, – kiek anksčiau kalbėjo „Radviliškio“ vadovas Mindaugas Urbonavičius.

Alytaus „Dainava“

A lygos naujokai

Spalio pradžioje surengto keturių komandų atrankos antros vietos laimėtojai. Šios komandos pagrindą sudarys puikiai žinomi veteranai Žydrūnas Karčemarskas, Vytautas Lukša, Giedrius Štreimikis bei žaidėjai iš dabartinės „Dainavos“, žaidžiančios pirmoje šalies lygoje.

„Mūsų tikslas – turėti visą klubo piramidę: pagrindinė komanda, mergaitės, veteranai, salės futbolo komanda, paplūdimio futbolo komanda ir panašiai. Jau pernai norėjome žaisti A lygoje, tačiau pritrūko šiek tiek laiko“, – komentavo „Dainavos“ vadovas Žydrūnas Lukošiūnas.

 

 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS