Neįgaliesiems

Optibet A lyga – „Football Manager 2022“ žaidime

Lietuviško futbolo ir esporto mėgėjai sulaukė galimybės – Lietuvos futbolo aukščiausias divizionas dabar jau yra pasiekiamas ir „Football Manager 2022“ kompiuteriniame žaidime.

Buvo sukurtas specialus žaidimo papildinys (angl. patch), kurį parsisiuntę ir prie žaidimo pridėję vartotojai gali pradėti savo karjeras vadovaudami Optibet A lygos komandoms.

Žaidimo papildinyje buvo siekiama kaip įmanoma tiksliau atkurti komandų sudėtis, rėmėjus ant marškinėlių, biudžetus, žaidėjų gebėjimus ir net stadionus.

„Tai yra pirmas toks įvykis, kada mūsų, Lietuvos Optibet A lyga atsivaizduos realiame „Football Manager“ žaidime, o kitas mūsų žingsnis bus oficialiai kreiptis į žaidimo kūrėjus SEGA, kad mūsų lyga automatiškai ir organiškai atsirastų žaidime jau pačių jų kūrėjų.

Rodome, kad esame šiuolaikiška organizacija, einame kartu su naujausiomis technologijomis. Tokie dalykai vis populiarėja ir mes nuo šių tendencijų stengiamės neatsilikti.

Taip pat pamatėme savo kolegas, kurie taip pat prisidėjo savo lygas, pavyzdžius, pernai tai padarė ta pati Latvijos lyga, o kai sužinojome, kad tokius dalykus kuria ir lietuvis, iškart su juo susisiekėme ir pradėjome šnekėti, kad savo bendruomenei galėtume pasiūlyti realų vaizdą su savo A lygos klubais“, – kalbėjo LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Papildinio žaidimui kūrėjas Justinas Butkevičius teigė, kad idėja sukurti tokį šio žaidimo papildinį jo galvoje sukosi jau ne vienerius metus.

„Sukurti šį papildinį idėją turėjau jau daugybę metų, pats šį žaidimą žaidžiu jau beveik 20 metų, norėjau, kad galimybė žaisti A lygoje būtų prieinama visiems žaidėjams. Tai nebuvo įmanoma, kol negavau pasiūlymo iš Lietuvos futbolo federacijos, kuri irgi norėjo būti žinomesni ir populiaresni.

Tad susėdome, aptarėme, ką galime padaryti ir priėjome prie šio galutinio varianto. Norėjosi padaryti kuo realesnį variantą, tad teko stebėti daug rungtynių, Lietuvos žaidėjus, komandas ir sekti visą informaciją nuo biudžeto ar trenerių iki žaidėjų“, – kalbėjo J. Butkevičius.

**********

Šiuo metu papildinį pridėti galima žaidimuose asmeniniuose kompiuteriuose (PC) bei XBOX konsolėje.

Atsisiųsti reikalingus papildinio failus galite paspaudę šią nuorodą.

Norint pridėti papildinį, reikia atlikti šiuos žingsnius:

– Atidaryti aplanką su .rar or winzip programomis;

– „LFF Optibet A lyga 2022.fmf“ failą įkelti į Documents / Sports Interactive / Football Manager 2022 / editor data skiltį;

– Likusius 3 grafikos aplankus („faces“, „Lithuania – A lyga“ ir „Logos“) įkelti į Documents / Sports Interactive / Football Manager 2022 / Graphics (jeigu Graphics aplanko neturite, tiesiog sukurkite jį patys) skiltį;

– SVARBU: pradedamają žaidimo datą pasirinkite prieš 2022 metus (tokią galimybę suteikia, pavyzdžiui, Brazilijos lyga, kur sezono starto data yra 2021.12.20) kitaip yra tikimybė, jog žaidime gali atsirasti klaidų (Game Bugs);

– Optibet A lyga veiks tik sukūrus naują žaidimą;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS