Neįgaliesiems

Optibet A lygoje triumfavę žalgiriečiai: „Visus metus stengėmės dėl šio trofėjaus“

2021 metų „Optibet A lygos“ sezono nugalėtojais tapo Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai, kurie titulu džiaugėsi jau 9-ąjį kartą.

Tai – rekordinis pasiekimas Lietuvos futbolo čempionato istorijoje. 8 sykius tą pasiekė FBK „Kaunas“, 7 kartus – Panevėžio „Ekranas“, o Marijampolės „Sūduva“ savo sąskaitoje turi tris „Optibet A lygos“ titulus.

Trofėjų Vilniaus ekipai trečiadienio rungtynėse su „Panevėžiu“ užtikrino Hugo Videmonto bei Jakubo Sylvestro įvarčiai akistatos pabaigoje – sudėtingame mače varžovas buvo įveiktas rezultatu 2:0.

Pastarųjų rungtynių nuošalyje neliko 18-metis Gustas Jarusevičius, kuriam pavyko atlikti rezultatyvų perdavimą susidūrime su „Panevėžyje“ ir šiemet sužaisti 19 rungtynių su čempionų marškinėliais.

„Džiugu antrą kartą iš eilės iškovoti trofėjų, emocijos įspūdingos. Visi visus metus stengėsi dėl šio trofėjaus ir jis atiteko mums. Pergalę prieš „Panevėžį“ padėjo iškovoti mūsų noras laimėti, o ne sužaisti lygiosiomis. Kovojome, stengėmės iki paskutinių minučių – tai parodo, kad buvome pranašesni“, – pasakojo 2 įvarčius įmušęs ir tiek pat rezultatyvių perdavimų atlikęs saugas.

Savo ruožtu antroje sezono pusėje daug ir ryškiai rungtyniavęs Karolis Uzėla pripažino, kad šis titulas suteikė daugiau emocijų negu praėjusiais metais: „Emocijos visai kitokios, kai pats daug prisidedi prie trofėjaus. Žinoma, emocijos didesnės – praėjusį kartą net nebuvau aikštėje, buvau rinktinės stovykloje. Dabar, kai gali atšvęsti, emocijos kur kas geresnės.“

37-erių veteranas Saulius Mikoliūnas nuo vasaros pabaigos dėl traumos nežaidė beveik tris mėnesius, tačiau dar yra nusiteikęs tiek skinti trofėjus, tiek ir toliau ginti „Žalgirio“ garbę ateityje.

„Sezonas gavosi geras, pasiekėme tai, ką norėjome. Aišku, Europoje tikėjomės pagaliau pralaužti ledus, bet kažkur iki galo nepadarėme savo darbo. Turėjome ir prastesnių atkarpų, bet pavyko susitvarkyti su psichologija, atradome ramybę, pagavome žaidimą ir gale sezono sužaidėme sėkmingai – dėl to džiaugiamės trofėjumi.

Dar noriu žaisti ir turiu jėgų. Saulių matysime tol, kol jis bus reikalingas „Žalgiriui“, – teigė daugiausiai rungtynių Lietuvos rinktinėje sužaidęs gynėjas.

Rezultatyviausias praėjusio sezono futbolininkas Hugo Videmontas dar nebaigė savo darbo. Efektingai realizavus baudinį, prancūzo kraityje yra 16 įvarčių, tad su šiuo rezultatu jis kol kas tapo snaiperių rikiuotės lyderiu. Tiesa, visoms komandos liko sužaisti dar po vieną mačą sekmadienį.

„Iš tikrųjų mušti baudinį „panenka“ stiliumi buvo spontaniškas sprendimas. Praėjusio sezono paskutinėse rungtynėse su „Sūduva“ susidūriau su tokiu pat spaudimu, vėl mušiau baudinį ir tą padariau tokiu pat būdu, – prisiminė H. Videmontas. – Galbūt esu kiek išprotėjęs, bet buvau įsitikinęs, kad tokios įtampos rungtynėse vartininkas tikrai nestovės per vidurį. Techniškai tai išpildyti buvo sunku, bet tą padarius gerai krenta įvartis. Esu laimingas, kad pelniau tokį įvartį.“

Dar vienas patyręs „Žalgirio“ žaidėjas – Mantas Kuklys – su sostinės klubu „Optibet A lygos“ čempionu tapo net šeštą kartą. Vidurio saugas iki rugsėjo mėnesio žaidė gana nereguliarai, buvo kamuojamas traumų, tačiau svarbiausių kovų metu demonstravo savo meistriškumą.

„Nereikia nuleisti rankų, ką aš, manau, visą sezoną dariau. Turėjau traumų, kurios mane pristabdė, bet visą laiką tikėjau. Padėjo ir komandos draugai, ypač noriu padėkoti šeimai ir Sauliui Mikoliūnui, kurie visą laiką mane palaikė, sakė nenuleisti rankų, kad viskas bus gerai.

Dar turiu galiojantį kontraktą, tikrai dar mane matysite, nežadu sudėti bucų ir ginklų. Esu nusiteikęs dabar pailsėti, o vėliau kibti į darbus, ruošti organizmą ir manau, kad tikrai dar džiuginsiu ir „Pietų IV“, ir visus sirgalius, kurie manimi tiki ir palaiko“, – dėkojo už palaikymą M. Kuklys.

Visos penkerios „Optibet A lygos“ 36-ojo turo rungtynės šį sekmadienį bus žaidžiamos nuo 15 val.

alyga.lt informacija, E. Žaldario nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS