Neįgaliesiems

Optibet A lygos komandų apžvalga: ar „Džiugas“ vėl taps lyderių galvos skausmu?

2022 metų sezono pradžia – jau kovo 4-ąją, savo ruožtu, oficiali „Optibet A lygos“ svetainė pristato šeštąją pirmenybių ekipą. Šį kartą tai yra kovingumu pasižymintis Telšių „Džiugas“.

Žemaičiai debiutinį sezoną baigė 8-oje pozicijoje, tačiau į ją nukrito tik pačiomis paskutinėmis pirmenybių akimirkomis. Išlikimą lygoje džiugiečiai užsitikrino kiek anksčiau negu pagrindiniai konkurentai, tad pirmenybių finiše prieš lyderius žaidė pakankamai atvirą futbolą – tai lėmė nemažai praleistų įvarčių.

Akivaizdi „Džiugo“ spraga 2021-aisiais – žaidimas išvykose. Per 18 mačų svečiuose buvo iškovota tik viena pergalė, tačiau ne prieš bet ką, o „Kauno Žalgirį“. Namuose Telšių klubas įveikė tiek Vilniaus „Žalgirį“, tiek Marijampolės „Sūduvą“, tiek ir kitus oponentus.

„Džiugą“ tarpsezoniu paliko puolimo lyderis Nasko Milevas, du solidų žaidimą demonstravę gynėjai – Konstantinas Šulcas bei Jeremy Fernandesas, į Gargždų „Bangą“ ir „Panevėžį“ išvyko Povilas Survila bei Rokas Stanulevičius, taip pat komandą paliko bulgaras Miroslavas Puškarovas.

Į ekipą, kurią ir toliau treniruos Marius Šluta, atvyko trys užsienyje žaidę lietuviai – Vincentas Šarkauskas, Edgaras Žarskis bei Rokas Krušnauskas, taip pat – Jorge Eduardo ir Edwardas Sarpongas, o puolėjas Aivaras Emsis grįžo po trumpo vizito Graikijos „Kavala“ klube.

„Džiugo“ galimybes 2022 metų sezone apžvelgė du „Optibet A lygos“ komentatoriai – Karolis Tretjakas ir Naglis Miknevičius.

Pastarasis komentatorius pažymėjo gana prastą rezultatą puolime žaidžiant kontrolinius mačus. 

„Simpatiškai debiutavęs ir žiūrovų, specialistų bei varžovų pagarbą užsitarnavęs Telšių „Džiugas“ naujame sezone turėtų susidurti su nemenkais iššūkiais. Komandą paliko grupė nemenką vaidmenį praeitame čempionate turėjusių žaidėjų, o didžiausia netektimi pavadinčiau Nasko Milevą.

Visgi, ekipos branduolys liko, vietoje išvykusių futbolininkų atsirado kiti ir nemanau, kad šių metų „Džiugas“ daug silpnesnis nei pernykštis. Žaidėjai pajuto, kad gali kovoti su bet kuo, pasitikėjimas savo jėgomis turėtų būti dar stipresnis. Pridėjus tradicinį žemaitišką kovingumą gaunasi visai neblogas lydinys, kuris gali atnešti nemalonumų visiems varžovams. Praeito sezono pabaigoje labai patiko Dovydo Virkšo įsiliejimas į komandą, linkiu šiam žaidėjui tapti tikru komandos lyderiu, na, o neformalius autoritetus „Džiugas“ ir šiaip turi puikius – Davydą Arlauskį, Andrių Lipskį.

Didžiausias problemas iki paskutinio draugiško mačo kol kas mačiau telšiškių atakos grandyje – tas jautėsi ir kontrolinėse rungtynėse (iš 8 įmuštų įvarčių 5 krito į Pirmos lygos komandos – Plungės „Babrungo“ – vartus). Dvikovose su A lygos ekipomis pergalių pasiekti nepavyko, nors ir kovota atkakliai.

Kalbant apie perspektyvas – jaučiant simpatijas Žemaitijos sostinės ekipai, manau, teks kovoti dėl vietų žemesnėje lentelės pusėje, bet nenustebčiau ir jei komanda atsidurtų kažkur vidurio zonoje“, – pasakojo N. Miknevičius.

K. Tretjakas išskyrė vieną džiugiečių rezervą – žaidimą svečiuose. Šiemet šis komponentas, anot komentatoriaus, turėtų būti geresnis.

„Džiugo“ veidas ir žaidimo kokybė šiame sezone neturėtų kažkuo pernelyg skirtis nuo praėjusių metų. Žinoma, Nasko Milevo išvykimo buvo galima laukti – tikėtis, jog Telšių klubas vėl atras tokį kvalifikuotą žaidėją į šią poziciją yra sudėtinga.

Atakos smaigalyje rungtyniaus į gimtinę vėl sugrįžęs Rokas Krušnauskas, iš kurio jau norisi ne tik vidutiniškų sezonų. R. Krušnauskas ir Aivaras Emsis yra panašaus stiliaus puolėjai – gana sunku juos įsivaizduoti žaidžiant kartu, tad įdomu, kam teks N. Milevo funkcijos aikštėje.

Kitiems išvykusiems žaidėjams irgi rastos pamainos, be to, buvo pranešama, kad į rikiuotę greitai grįš vidurio gynėjas Tomas Rapalavičius, kurio netektis jautėsi sezono eigoje. 17-metis Domantas Šluta irgi neturėtų būti nustumtas į paraštes – tai tikrai potencialo turintis žaidėjas ir, jei kas galvos, kad „tėvukas duoda sūnui laiko avansu“, bus neteisus. Į šį jaunuolį reikia investuoti, žinoma, to jis turi nusipelnyti sunkiu darbu treniruotėse.

Saugų gretose „Džiugas“ turi tris brazilus, gerai praėjusio sezono pabaigoje žaidusį portugalą Ivo Brazą ir taip pat sužibėjusį Dovydą Virkšą. Potencialiai tai yra visai neblogas penketas, galintis kurti atakas ir laikyti kamuolį ant žemės, tad džiugiečiai savo apkasuose neužsidarys ir žais panašų futbolą kaip praėjusiais metais – kels lyderiams daug rūpesčių namuose bei išvykose turėtų surinkti didesnį taškų skaičių.

Apibendrinus šiai dienai, FA „Šiauliai“, atrodo, kad gali būti labai priklausomi nuo lyderių, o Gargždų „Banga“ „ant popieriaus“ už telšiškius yra kiek silpnesnė. Dabartinis „Džiugas“ turi geras galimybes nenusileisti žemiau septintosios vietos“, – apžvelgė K. Tretjakas.

1-ajame ture Telšių klubas susikaus su tiesiogine konkurente – Gargždų „Banga“. Dvikova kovo 5 dieną, šeštadienį, Gargždų miesto stadione prasidės 15 val.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS